Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz így? Elvehetik tőlünk...

Mi lesz így? Elvehetik tőlünk a gyerekeket?

Figyelt kérdés

El kellett nemrég adnunk a házunkat amiben éltünk,egyéb okok miatt,nem sorolnám ha nem gond.A pénz amit kaptunk érte nem elég egy másik ház vételére,a kölcsöntől meg félünk,még várnánk így maradt az albérlet,de itt nem engedik,hogy állandó lakcímre bejelentkezzünk,csak ideiglenesre,de sajnos ma olyan a törvény,hogy nem lehet ideiglenes lakcímünk ha nincs állandó.rokonaim akik segítnetnének nincsenek,szüleim sok éve nem élnek.ahogy a párom szülei sem.Az önkormányzatban azt mondták vagy találjunk valakit aki megengedi,hogy bejelentkezzünk állandó lakcímre vagy hajléktalanként fogunk szerepelni mindenhol.Mi lesz így a gyerekeimmel?Elvehetik őket,mert nem tudok bejelentkezni sehová?Hová kell ilyenkor fordulni?Már írtam ki hirdetést hogy fizetek is érte csak hadd legyünk bejelentkezve valahol,de semmi.Persze,megértek mindenkit,hisz a mai világban meg pláne kockázatos ilyesmit engedni és segíteni másokon,de nem tudom mit tegyek.Valaki meg tudná mondani mit kell vagy lehet ilyenkor tenni?Merre induljak,hogy a gyerekeim biztonságban mellettünk legyenek?

Köszi előre is a válaszokat!



2012. máj. 14. 22:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Az előző lakcímetekről kijelentkeztetek már? Mi 3 éve költöztünk, de az előző lakók hivatalosan még mindig ide vannak bejelentve állandóra hasonló okok miatt.
2012. máj. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem jelenkeztünk ki,mert nem volt hová,erre a körjegyző megbüntetett minket figyelmeztetés gyanánt és mivel még mindig nincs hová így a következő napokban érvénytelenitik az ideiglenes lakcímünket is és mint irtam,attol a perctől hajléktalanok vagyunk,hiába lakunk lakásban...

Keresem a megoldást,de sajnos nem találom. :(

Megértem az új tulajdonost is és nem szívesen tettem meg,hogy nem jelentkeztem ki,de csak a gyerekeimet féltem attól,hogy nem maradhatnak velünk,mert azért olyan nagyon rosszul nem élünk,de vagy hitel törlesztés vagy esznek stb. :( félünk kölcsönt felvenni a mai helyzetben,de ezt írtam is a kérdésem magyarázatában.

2012. máj. 14. 22:36
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhivatalban, családsegítőben voltál a problémáddal? Ott nyilván többet tudnak segíteni, mint egy névtelen fórumon, ahol a kapott tanács sem 100 %!
2012. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem akarok túl nyafogós és kifogást kereső embernek tűnni,de sajnos szüleim halála után elég sokszor megjártam a gyámügyet és a családsegítő szolgálatokat amivel nem mentem többre csak arra,hogy be akartak csukni egy intézetbe ( nem tettem semmit,én maradtam a családot ellátó személy kiskoruként).Nem tenném ki ennek a gyerekeimet.éppen tőlük féltem őket nemhogy önként vigyem őket hozzájuk!Bármi más tippet szívesen fogadok,csak őket ne ajánlja senki!Köszönöm!
2012. máj. 14. 22:59
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Senkitek nem maradt? egy keresztanya egy testvér, unokatestvér?
2012. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg egy régi barát, ismerős? Valakit csak ismertek... Ha ezt előadjátok neki, csak megengedi. Én egy ismerősöm ismerőséhez jelentkeztem be az egész családdal, hogy a gyerek abba az iskolába járhasson, amelyikbe szeretnénk... Melyik városban laktok?
2012. máj. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Emiatt semmikép nem veszik el a gyerekeket a gyámügy célja a család egyben tartása csak mert nincs papír még nem viszik el őket. Nem is értem mért rémisztgetnek ezzel.
2012. máj. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Tatabányán lakom!


Hogy miért rémiszgetnek ezzel azt nem tudom,de azt igen,hogy ettől félek a legjobban!

2012. máj. 15. 00:25
 9/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat,javítottam,de már későn.

lakunk!

2012. máj. 15. 00:28
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Emiatt nem fogják elvenni a gyereket ne aggódj. Nincs egy barát, valaki aki segíteni tudna?
2012. máj. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!