Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy esne ha van egy milliomos...

Hogy esne ha van egy milliomos a családban és nem segített egy fikarcnyit sem munkát találni?

Figyelt kérdés
nagybátyámnak jól menő vállalkozása van, milliomos. én munkát keresek már jó pár éve, közben voltak kisebb melók, de nem komoly egyik sem. mindig volt kifogása miért nem segít. mert nem tudsz nyelvet stb... azóta az angol nyelv vizsgám is megvan. neki sok céggel és üzletemberrel kapcsolata van, de még egy kis irodai asszisztensi melóra sem segített bekerülni. Nektek hogy esne? Tudom nem az ő dolga a munkaszerzés, de manapság nagyon nehéz és ha a családban jól megy valakinek gondoltam ez nem lehet nagy gond, de meg sem próbálta. 23L
2012. máj. 15. 10:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
jó úgy látom sokan nem értik, de akkor mindegy. Utolsó: mondjuk mert mindenhova protekcióval lehet jóformán bejutni. Már régóta letettem róla hogy segít csak feltettem a kérdést hogy mit szólnak hozzá mások. Pályázok de nehéz bejutni akárhova is
2012. máj. 15. 11:03
 12/23 A kérdező kommentje:
Ja és nem kilincseltem nála. Annyira kértem meg ha tud valamit ajánljon be. 3 év alatt soha nem tudott semmit, még egy recepciós vagy titkárnői állást sem.
2012. máj. 15. 11:04
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
Az én nagynénémék is jól menő vállalkozást vezetnek, de én sosem vártam el hogy nekem bármiben is segítsenek.
2012. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Most le vagyok hurrogva úgymond hogy jaj miért várom el stb... de ha feltesznek egy olyan kérdés hogy sok ideje már munkát keres valaki mit tegyen akkor nagyban írják hogy kérdezzék körbe az ismerősöket, családtagokat hátha tudnak valamit.
2012. máj. 15. 11:12
 15/23 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ha a nagybátyád megbízna a képességeidben, hogy nem égeted le, és tényleg jó lennél egy adott munkakörben, akkor beajánlana. Egyéb esetben meg nincs miről beszélni, mert ha beprotezsálna, és máshogy sül el a dolog, neki fog égni a képe, és ez akarva-akaratlanul kihathat az üzleti kapcsolatra is...
2012. máj. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
98%
Így van. Ezt nevezik kapcsolati tőkének. Hogy a nagybátyád nem segít, annak két oka lehet. Az egyik, hogy tahó, a másik, hogy nem tart olyannak, akit szívesen ajánlana.
2012. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%

ez tényleg rosszul esne, forduljon fel az ilyen. Gondolom nem középvezető akarsz lenni rögtön és lábat lógázni. Nem is kellene tudni senkinek, hogy rokon vagy.

Remélem, egyszer majd ő szorul a te segítségedre, ha nem is anyagiakban. Azt írtad, hogy nagybátyád, szóval igen közeli rokon, szüleid mit szólnak ehhez? Egyébként nem hiszem, hogy a legutolsó adminisztrátornak is folyékonyan kellene angolul beszélni...nagyon rosszul esne, hogy segítséget kérek és nem segít, csak kifogásokat keres. Mondja meg mi baja, aztán akkor többet nem kérnéd meg.

2012. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:03 Kérdező!

Tévedés azt hinned, hogy nem értik. Csupán másképp látják, mint te. Valószínűleg a nagybátyád is másképp látja. NEm ismerem a konkrét helyzetet, de el tudom képzelni, hogy igaza van.

Azt meg tudom érteni, ha neked rosszul esik. Talán jogosan, talán nem. Nem vagyok biztos benne. Abban azonban biztos vagyok, hogy nem érdemes ezzel a kérdéssel foglakoznod. Az egyik lehetőség, amivel számoltál, hogy a nagybátyád segít. Kiderült, hogy nem segít. Nézzd a többi lehetőséged!

2012. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Korábban, amikor még nem kerestél munkát milyen volt a kapcsolatotok?


Az (is) lehet az oka, hogy már valakinek segített, aki miatt aztán égett a bőr a pofáján. Ha volt ilyen, akkor lehetsz te a legjobb munkavállaló, akkor sem fog segíteni a rossz tapasztalat miatt.


Sokan hiszik (jogosan vagy jogtalanul? Ki tudja...) hogy valaki azért megy rokonhoz, mert sehova nem veszik fel és azért nem veszik fel, mert minden munkára alkalmatlan.


Azt meg ne hidd, hogy baráti alapon felvesznek. Engem anyukám beajánlott egy bankba: volt +2 felvételi elbeszélgetés, az egyik angolul. Végül felvettek, de a közvetlen főnököm őszintén megmondta: ha nem dolgozok 1,5x olyan jól, mint a többiek, akkor a próbaidő vége előtt elköszönünk egymástól.

2012. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Megértelek részben. Én abban az esetben foglalkoznék veled, ha legalább egy neves, elvégzett iskolád, végzettséged lenne. Ha ez nincs, és a nyelvet sem beszéled jól (hiába van nyelvvizsgád, mert az nem sokat ér), én sem állnék veled szóba.

Még mielőtt jön, hogy bezzeg nekem könnyű, én is munkanélküli vagyok, protekció nélkül, szóval részben megértem a rokonod, részben nem. Bár az irodai asszisztensi munkákra, fénymásolgatni, való igaz, hogy a te félédet szokták bevinni.

2012. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!