Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volna-e értelme megprobálni...

Volna-e értelme megprobálni újrkezdeni egy elromlott házasságot?

Figyelt kérdés
Válófélbe vagyok a feleségemmel és az első tárgyalás után felmerült a lehetőség, hogy talán együtt maradhatunk válás után is, ha az elvárásait telyesítem. Ha haza adom a minden fizetésem és ő oszthatja be a pénzt akkor nevelhetem vele a gyerekeimet és talán még kialakulhat valami köztünk.Ebbe bele is mennék, de már megtörtént köztünk az ingóság elosztása amiből hozzám tartozott egy robogó amit közbe értékesítettem. Azt mondta, csak akkor maradunk eggyütt, ha azt a pénzt is haza hozom. Ő már nem akar felém elszámolni mert a 14 év alat elege lett belölle. Én nem elszámoltattam hanem az ő fizetésére is szükség volt mindig. A 14-év alatt csak minimálbért hozott haza minden hónapba, én meg annak a 7 szeresét. Mit kellene tennem? A robogó ára 110-e ft ami engem illet. A feleségem szerint szemét vagyok mert nekem többet ér a pénz mint, hogy lássam felnőni a gyerekeimet. Ti mit tennétek?
2009. jún. 29. 22:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%
Hacsak nem vagy alkoholista, szerencsejátékos, léhűtő qurvapecér, akkor nem kell odaadnod a fizetésedet. Még nem is hallottam ilyet, hogy valakinek a felesége elvegye az összesfizetését és ő ossza be. R ohadék dolog, hogy a fiaddal zsarol. A pénzed kell neki. Ha van eszed nem dőlsz be. Én tudom, hogy a gyerek nagy nyomás, de neked is vannak jogi lehetőségeid, ha nem engedi pl a láthatást léphetsz te is.
2009. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

Nekem kicsit homályos a történeted.Mint írod ,a feleséged minibálbárt keresett,te hétszerannyit.Ha a feleségednek 14 év alatt elege lett az elszámoltatásból-legalábbis szerinte- akkor mivel számoltattad el,ha Te nem adtad haza az egész fizetésed?Ha meg nem számoltattad el,akkor Ő adta oda neked a fizetését,mert szükség volt rá?

Ki kezelte a pénzt,és ki osztotta be ?

De a feleséged a nem csak a fizetésed hazadását kéri,hanem még a robogó árát is,akkor neki is a pénz a legfontosabb.és a gyerekeiddel zsarol. Ha nem békültök ki,akkor nem fogod látni a gyerekeidet felnőni? Legfeljebb nem élsz velük együtt,de attól még a részese leszel az életüknek,hacsak a feleséged nem neveli ellened őket.

Tisztázzátok ezeket a dolgokat,és azután dönts.

2009. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Nehéz ügy, én nem kezdeném újra vele. Nyilván el akartok válni valamiért. A feleségednek csak a pénz kell és a gyerekeiddel zsarol érte. Mennyi idősek a gyerekeid? Mert ha nagyobbak már, akkor velük kellene elbeszélgetni az okokról és a miértekről. Ne hagyd, hogy a feleséged úgy állítson be a gyerekek előtt, hogy őket hagytad el és nem akarsz velük találkozni! Ezt úgy előzheted meg, ha őszintén megbeszéled a gyerekekkel a kialakult helyzetet. Ha már vannak 9-10 év körül, akkor meg fogják érteni. Nyilván nem fognak örülni ennek az egésznek, de el fogják fogadni. A láthatást nem tagadhatja meg tőled, bíróságon is érvényt szerezhetsz a jogaidnak, ha megpróbálja. Ezt a házasságot a leírtak alapján csak te akarod rendbe hozni, a kedves nejed meg uralkodni akar rajtad. Valószínűleg ha belemész ebbe az általa felajánlott helyzetbe, akkor ő a te fizetésedből szépen elkezd majd gyűjteni magának és miután összeszedett egy tetemes összeget, úgy ott fog hagyni, hogy csak na.
2009. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%
tuti ellene fogja nevelni őket... hány évesek a gyerekeid?
2009. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Ez elég furcsak elvárás. Mármint az, hogy a válás után add haza a teljes fizetésedet. Talán inkáb el se kéne válni, nem? Tehát gyakorlatilag a pénzedért maradna veled. Nane! Aztán te less és várj, higy mit kapsz a pénzedért, kapsz-e egyáltalán valamit. Talán még a szex is ezen a csatornán folyhatna. A robogó árát sem kellene visszaadnod, mert az a közös osztozkodás után került hozzád és jóhiszemű birokosává váltál. Az, hogy a 14 év alatt ki mennyit vitt haza, mellékes. A válás után viszont lesz nagy nadrágszíj meghúzás, ha tőled csak a gyerektartást kapja, esetleg némi kis pénzt néha a szexért. Ha ugyan rá leszel utalva. Éppen, hogy neki ér többet a pénz, hiszen a te pénzed nélkül akár a köszöböt is rághatja. Én nő vagyok, de teljesen melletted állok!
2009. jún. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Hát tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal.A gyerekekkel beszélgetni,sztem akármekkorák is,tudniuk kell hogy SZERETED ŐKET,és attól hogy anyával elváltok még őirántuk nem változik semmi.Én lelépnék,támogatnám a gyerekeket.A pénzéhes a nej meg ...na mind1,csak a gyerekeket sajnálom,h milyen életük lesz ezután...ne negedd h a gyerekeket ellened uszítsa!


30/anyuka

2009. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
36%
Mindent meg fog tenni a pénzért, feltétlen beszélj a gyerekekkel is. Undorítóak az ilyen nők, akik a "feláldoztam érted az életem" szöveg égisze alatt tönkreteszik a saját gyerekeiket. Mert arra egyik sem gondol, hogy mekkora kárt okoznak a gyerek lelkében, ha elszakítják az apjától, mondván, hogy "apád nem szeret téged, mert elment" És ezt nőként mondom. Eszedbe ne jusson visszamenni! Az utolsó bőrt is megpróbálja majd lehúzni rólad.
2009. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért váltok mert nem tudtok normálisan együtt élni.Akkor meg mi értelme lenne együtt maradni válás után?

Ha ezt akarjátok miért váltok?De már most azon huzakodtok,hogy hogyan legyen utána...

Nincs ennek így értelme,éljétek mindketten ezután külön az életeteket,a gyereketek legyen mindkettőtöknek egyformán fontos.Ne menjetek bele kicsinyes bosszúkba egymás ellen mert semmi értelme, a gyereketek inná a levét annak is,gondolom elég neki a válás.

Egyébként eléggé ellentmondásos az irományod is,mert azt írod Te a 7 szeresét kerested mint a nejed,amíg Ő minimálbért csak,a másik mondatodban meg,hogy az Ő fizetésére is szükség volt mindig,akkor most mi az igazság?Ha a minimálbér hétszeresét vitted Te haza,akkor nem volt ott akkora szükség az asszony fizujára is....

De arról nem teszel említést,hogy amit még a munka után Ő csinált azt mennyire értékeled,vagy ez természetes?

Mindegy,ha anyagiakon huzakodtok váljatok el,és felejtsétek el egymást mint lehetséges társat.

Váljatok el a lehető legnagyobb békében és éljétek külön az életeteket tovább.

De a gyereketekre nagyon figyeljetek ezután is,remélem jó szülők vagytok mindketten,felelősségteljesek és lelkiismeretesek,és meg tesztek mindent érte amit csak lehet.

2009. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is eléggé homályos, szerintem valami fontos részletet kihagysz ami a személyedre nézve negatív.
2009. jún. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem mindig újra lehet kezdeni, ha mindkét fél hajlandóságot mutat arra, hogy változzon és kompromisszumot kössön. Ha ez nincs meg, akkor viszont nincs értelme újra kezdeni, mert ugyanazok a problémák fognak kijönni. Hozzátenném, valóban szemét dolog a pénzzel villogni, mert lehet, hogy nem azért keres a feleséged csak minimálbért, mert lusta, hanem mert ilyen munkalehetősége volt csak. Szóval mit kell azzal villogni, hogy 7-szer annyit keresel? Valószínűleg ő is keresne többet, ha tudna, de ti tudjátok, hogy ennek a hátterében pontosan mi áll.
2009. jún. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!