Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám láncdohányos, mondtam...

Anyám láncdohányos, mondtam neki jó lenne ha abba hagyná mert beteg leszek én is. Erre kiborult. Van joga hozzá?

Figyelt kérdés

Tehát nem akar leszokni a cigiről és ezen túlmenően még jól helyre is tett.

18/L


2012. máj. 29. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a saját élete fölött rendelkezik. Anyukádnak kell meghoznia a döntést, hogy le akar-e szokni vagy sem.

Ha nem akar, kérd meg, hogy az erkélyen vagy olyan helyen dohányozzon, ahol téged nem ér a füst.

2012. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Senkinek nincs joga veszélyeztetni más egészségét. Általában akinek káros szenvedélye van, nem hajlandó beismerni, még önmagának sem. Ha sokat rágyújt, hajlamos azt hinni, hogy "csak" ennyit, meg annyit szívott, megmagyarázza önmagának, hogy ezzel nem zavar mást. Ugyanígy van ez az alkohollal is. Aki rendszeresen iszik, az két pohárt vall be, pedig volt az öt is. Az a legrosszabb, hogy ezt el is hiszi, ezért semmiképp nem fogsz eredményt elérni, hogy egyenesben a szemébe mondod.
2012. máj. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2%

Mivel 18 éves vagy és vele élsz, valószínűleg ő tart el, esetleg fizeti az iskoládat!

Nem jó dolog, hogy szívnod kell, de megbeszélheted vele, hogy olyan helye tegye, ahol te nem vagy ott, de pl. ha bezárod a szobád ajtaját sokat segít! Nem szép, hogy azzal jössz rögtön, "van-e joga?", ő az édesanyád, aki segíti az életed és eltart!!

Ezt kellene a szemeid elé helyezni, nem azt, hogy esetleg van neki is hibája, mert emberből van és ez jogos-e?!

A legnagyobb hibája, hogy így elkényeztetett!!!

2012. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

Ja és még egy gondolat - az utolsó voltam - , 18 voltam, amikor elköltöztem otthonról, anyagi dolgok miatt és a megélhetőség miatt! Tudod akkor az én gondom az volt, hogy sajnos a szüleim nem állnak úgy, hogy ne kelljen a saját lábamra állni és magamnak fizetni az iskolát! Akkor nem az anyukám cigaretta füstjét kellett szívnom, hanem az élet keserű ízét! Bár a helyedben lehettem volna....

És nagyon sok veled egyidős lány gondolja ezt most is így!

Örülj neki és legyél hálás, hogy ez a legnagyobb gondod - ami bár tényleg nem egészséges, de kiküszöbölhető!- !!!

2012. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elkényeztetve, pofozott már le anyám hidd el!
2012. máj. 29. 23:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérd meg szépen, ha jó az idő akkor az udvaron dohányozzon csak, mert zavar.
2012. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!