Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos számodra családalapítás...

Fontos számodra családalapításnál, hogy a leendőbelid diplomás vagy szakmunkás?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 08:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem.Az a fontos,hogy a leendőm szeressen,én szeressem,és biztonságban érezzem magam.Vagyis dolgozzon.

Mit ér a diploma ha munkanélküli???

2012. jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem szempont!Akinek meg igen,ott valami nem stimmel!
2012. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
Baj van!!! Nem így értetted te sem szerintem. Én is az vagyok, csak így is kikezdenek minket, ez ilyen furának hangzik érted? Szóval tutira erre gondoltál? Mert tud bunkó lenni diplomás is meg lusta is, szóval papírod van xart nem ér. Én ezt tapasztalom négy éve.
2012. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
De, így értettem: fontos-e az, hogy akivel összekötöd az életedet, akivel gyereket vállaltok diplomás vagy szakmunkás?
2012. jún. 1. 09:01
 5/28 anonim ***** válasza:
53%
Akkor a válaszom, hogy nem az. De bírom ezeket a hasonló kérdéseket este is volt hasonló. Én nem tudom, élvezitek másként feltenni azt amit más már feltett vagy mi?
2012. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
36%
Persze hogy legyen diplomás, akkor biztos ügyesebben meg tudja majd csinálni a gyereket!
2012. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%

Le lehet pontozni, de nekem számít. Akinek nem számít, az nem diplomás. (Illetve ha a férfi a diplomás, a nő meg nem, akkor még elmegy.)

---

Tény, hogy nem a diploma teszi az embert. De sajnos előttem van konkrét családi példa. Az elején a lány volt az "okos", a férfi az "ügyes", aki mindent meg tudott csinálni/szerelni. Eltelt 10 év, a lány "hülye sznob" lett, a férfi meg "bunkó" - pedig egyikük sem lett más, csak elmúlt a szerelem.

Persze a szerelem diplomával is elmúlhat, de tapasztalatom szerint ha a nő az "okos" és netán még többet is keres, abból sok jó nem sül ki, mert a férfiak többsége ezt nem tudja feldolgozni. És ez a probléma, nem a diploma hiánya. De attól még a végeredmény nem változik, tönkremehet a kapcsolat.

A másik dolog, hogy még ha a diploma nem is ad extra tudást, másféle szemléletmódot vagy látásmódot tanul az ember az egyetemen. Nem biztos, hogy ezt a két ember össze tudja egyeztetni. És ha másképp látják a világot, megint csak elég bizonytalanná válik a kapcsolat kimenetele.


Végszó: kivételek mindig vannak persze, mindenki csinálja, ahogy neki a legjobb.

2012. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
68%

próbáltam én már beszélgetni szakmunkással is, csak nem igazán volt közös témánk.

nekem fontos, hogy a párom értse azt, amiről beszéljek, mert mondjuk átélte, vagy tanult róla.

egy szakmunkás teljesen más körben mozog, más dolgok érdeklik mint azt, aki egyetemre. főiskolára is járt.


tudom, le leszek hordva, de ahelyett, h lepontoztok, inkább gondolkodjatok egy kicsit.


szerintem mindenkinek joga van olyan párt választani, akivel jól érzi magát.

2012. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%

mármint úgy érted, a pénz, az anyagi biztonság szempontjából fontos-e a végzettség?

azt kell mondjam nem. Én diplomás vagyok, jövőre szerzem a 2.at, de nem sok lehetőségem lesz a területemen szerintem... a párom szakközepet végzett, van kb. 4-5 szakmája, elég jól keres, tehát nálunk szerintem pont fordítva lesz:S

22L

2012. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

ma 09:20 első vagyok és diplomás..

De mint írtam.Hiába van diploma ha sík hülye az ember,vagy munkanélküli.

ismerek olyan szakmunkást akinek a barátja sebész,és mindenről tudnak beszélgetni.Azért mert szakmunkás végzettsége van,akkora koponya,hogy sok diplomás eltörpül mellette.Csak nem akar tanulni tovább..ennyi.Jól érzi magát a szakmájában,és ahhoz nem kell diploma.

Az én férjem nem diplomás.Pedig lehetne..Csak sajnálja a pénzt a diplomára. De állítom,sokkal okosabb mint én.Ami a lényeg 3-szor többet is keres mint én a diplomámmal.

A kolléganőm diplomás.Ilyen buta emberrel ritkán hoz össze a sors..Néha fáj az amit mond,annyira sötét a lelkem..

Szóval már olyan sokszor megírták:A diploma nem ad intelligenciát.Az csak egy papír.Sokan büfészakra mentek,hogy elmondhassák diplomások..Sokan végig bukdácsolták,lefizették,hogy legyen diplomájuk..Sokan nem tanultak tovább,mert a munka jobban érdekelte őket,pedig simán lehetne diplomájuk...

Nem az számít,hogy diplomás vagy sem.Hanem az,hogy mennyire intelligens,és mennyire képes megállni a saját lábán.Nem sokat ér a diploma,ha 25 évesen még anyuci tartja el,mert munkanélküli..

2012. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!