Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a férfinak jobbnak...

Miért kell a férfinak jobbnak lennie, mint a nőnek?

Figyelt kérdés

10 perce sem, hogy olvastam ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


És sok válaszoló természetesnek veszi, hogy a férfinek KELL jobbnak, okosabbnak, gazdagabbnak lennie, mert különben tyű de nagy baj lesz a pasinak az egojával meg a mittudoménmicsodájával....


Én ezt sosem érettem.


A középkorban élünk még mindig?


Mi lehet az oka, hogy még mindig itt tartunk?


Nem érzitek nevetségesnek?


Minek kell egy férfinek magasabb végzettség???


Miért kell, hogy a nő mindenben kevesebb, kisebb legyen, csakhogy a pasinak ne legyen kisebbségi komplexusa???


Miért van ez??? Okok, amiért ez még mindig így van.

Érdekes, sokszor a nőket érdekli a legkevésbé, hogy pl. egy pasi kevesebbet keres. De a pasinak ez mindig megalázó, és zavaró. Miért? A sok pénz nélkül senkinek érzi magát?


Vagy egy másik verzió, hogy a pasik lenézik a nőket, és ezért nem lehet egy nő jobb náluk??? (= pasik ostobasága)

pl:. "na nemár hogy egy NŐ (lenézés)többet keressen, jobb iskolája legyen mint nekem (ugye én vagyok a jani).


Vagy lehetséges, hogy a pasik eredendően kevesebbnek nézik magukat a nőkhöz képest, és azért teremtették meg maguknak ezt a kis világot, a hülye büszkeségükkel, hogy "utolérjék" a nőket?


Erre válaszoljon már valaki!


Miért rossz az, ha egy nő többet keres mint a férj, vagy gazdagabb vagy több az iskolája????

A férfinek miért van kisebbségi komplexusa, ha rosszabb?

A nőnek miért nincs semmi baja, ha rosszabb???


Magyarázatot várok!


Normális hangon kérem a lehetséges elgondolásokat, hogy a pasik miért ilyen büszkék, a nők meg miért nem lehetnek büszkék?



2012. jún. 2. 17:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%
Fogalmam sincs, de nehogy azthidd, hogy az jó a pasinak ha ő többet keres. Mert akkor meg azt gondolja, hogy a nő a pénzére megy. Na most akkor mi kell a férfiaknak? (Csak mert mindig azt kérdezik, mi kell a nőknek...)
2012. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
9%

"Na most akkor mi kell a férfiaknak? (Csak mert mindig azt kérdezik, mi kell a nőknek...)"


Szabadság. Meg egy olyan nő, aki elfogadja úgy a párkapcsolatot, hogy alapvetően külön lakásban, külön kasszán élünk. (ezt nem úgy kell érteni, hogy abból áll a kapcsolat, hogy összefutunk dugni, csak nincs kedvem bővebben kifejteni)

2012. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell, de akkor ne csodálkozzatok amikor nem engednek titeket előre vagy nem hívnak meg piára.
2012. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
30%

Nézd, visszamehetünk az őskorig. Ott a legjobb vadász választott párt magának - a legrosszabbra meg a legványadtabb maradt. Az évek múlásával (női egyenjogúság, férfiak elnőiesedése) változtak a szemléletek. Egy azonos végzettségű nő kevesebbet keres, mint egy pasi. A nő szül - életet ad. Ezáltal erősebb, keményebb és büszkébb (van is mire). Egy pasi mire verheti magát? Csak az erejét fitogtathatja, pénzt lobogtathat, meg elkap annyi csajt, amennyit csak bír.

Az anyagi különbség feszültség forrása. Gazdag család lányával járnék - nem tudnám azt a szintet fedezni, amit igényelne a nő. Ha szegény lenne ő is, elveszem és örököl megint más!

De egy doktornő nem fog leállni egy kőműves inassal! Mindenki a saját köréből próbál találni megfelelő társat. Lehetnek különbségek. De Te sem fogsz eltartani egy 50e keresetű közmunkást! Persze, hogy a nők is a sarkukra akarnak állni - vannak akiknek ez nem tetszik.

De mindig is a pasik keresték a pénzt, a nő tartotta össze a családot és nevelte apával a gyereket! Az elmúlt 50 év pedig olyan szinten kiforgatta a világot a sarkából, hogy vannak erős túlzások is.

Vannak egos pasik ami nem normális, de a te egos kérdésed sem az! Vagy támaszd alá, miért JÓ ha egy kőgazdag nő eltart egy helyes, de csóró srácot! (fordítva: egy osztrák milliomos vénember, eltart egy huszonéves pláza csibét)Nem fura a hasonlóság?

2012. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
75%
De tényleg ez van, hiába pontoztok le. Ha a férfinek van "sok" (elegendő) pénze, akkor a nő biztos a pénzére megy. Ha csóró, akkor meg ki van akadva, ha a nő jobban keres nála, és depressziós lesz tőle.
2012. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%
Engem már hagyott ott szakmával rendelkező párom szakmával rendelkezőlányért. Én egyetemet végeztem és nagyon szerettem őt. Mint később a haverjaitól megtudtam, mindig is komplexusa volt, hogy ő nem rendelkezik diplomával és nem ért semmihez a felszolgáláson kívül...
2012. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
53%

Ez mind azért van, mert a fizetési különbségek feszültség források! (a gazdasági háttér, a család nyomása, az iskolai végzettség)

Viszont előttem jól írta valaki: ha annyira mindegy lenne az egész - ahogy a kérdező írta - akkor miért nem a gazdagabb fél fizeti a randi számláját? (független a nem-től?)

Szóval biztos, hogy számít a különbség és KELL az, hogy a pasi FÉRFINAK ÉREZZE MAGÁT!


30/F

2012. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
15%
szerintem természetes, hogy egy férfi személyiségét nagyban befolyásolja a karrierje. Tudom, hogy rengeteg nő él, aki okos, intelligens, és szorgalmas, kiemelkedő a munkájában. De genetikailag egy nő nem a törtetésre születik, a munka világa pedig egyértelműen szükségszerűvé teszi azt! Lehet régimódian vagyok nevelve, de nálam az az alap, hogy a férfi a munkakereső, én meg a háztartást vezetem, gyereket szülök és összetartom a családot. Egyébként mivel ez most lehetetlen, dolgozom /és akarok is még, de nem azért mert baromi sikeres szeretnék lenni, csak kell a lóvé/. Ja és még valami, a legjobb tudósok, festők, szakácsok, művészek és istentudja micsodák, mind férfiak /természetesen nők is, de kevesebben/. Nem tudom, néha szerintem épp a nők becsülik alá a férfiakat... Szóval, a dolog annyiból áll csupán, hogy nekik ez megy jobban, nekünk meg más. És ezt vagy elfogadod, vagy változtatsz rajta, ha te magasabb pozíciót akarsz, tedd azt... De férfi sose lehetsz !
2012. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
23%

"A nő szül - életet ad. Ezáltal erősebb, keményebb és büszkébb (van is mire). Egy pasi mire verheti magát? Csak az erejét fitogtathatja, pénzt lobogtathat, meg elkap annyi csajt, amennyit csak bír."


Lol, egy igazi emancipunci. Gondolom az összes nőági felmenőd a szentlélek ejtette teherbe.


Erősebb, keményebb, büszkébb... Sírok röhögéstől.

2012. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,egyet értek veled,ez engem is felháborít!

Úgy gondolom,ezt csak a buta férfiak gondolják így.Aki szereti és büszke a párjára,az örül a barátnője sikerének!

Szerintem,ha tényleg szeretünk valakit,akkor alap,hogy segítjük és örülünk az életben elért eredményeinek!

Viszont úgy vettem észre,hogy nők között is nagyon sok az egoista...

2012. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!