Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek visszakérjem tőle...

Szerintetek visszakérjem tőle ezt a pénzt?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, a barátom 25, 2 éve vagyunk együtt (nem élünk együtt). Én suliba járok, de mellette dolgozok, bár nem keresek sokat, de azért meg tudom venni magamnak amire szükségem van. Ő dolgozik, nem tanul. Nemrég kölcsönkért tőlem 5000ft-ot, mert otthon felejtette a tárcáját, és nem tudott volna fizetni a boltban. Adtam neki nyilván, de aztán elfelejtette visszaadni. Mivel ez már 1-2 hete volt, nem hiszem hogy eszébe fog jutni, elég szétszórt. Abban is biztos vagyok, hogy tényleg csak elfelejtette, tehát nem szándékosan nem adta vissza, csak neki nem olyan fontos a pénz, mert van neki, nem sokat agyal ilyenek. Nekem viszont 5000 ft-nak sokkal nagyobb értéke van, mivel suli mellett havonta max 25-30ezer ft-ot tudok keresni, abból veszek bérletet, meg ilyeneket. De azt is tudni kell, hogy ha elmegyünk valamerre, sosem engedi hogy én fizessek pl egy fagyit, üdítőt vagy ilyesmit. Szerintem nem kérek vissza tőle, majd valahogy kigazdálkodom azt az 5000 ft-ot. Ti mit tennétek?
2012. jún. 6. 09:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha sosem enged fizetni,én nem kérném vissza.
2012. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
42%
kérd vissza nyugodtan, kölcsönbe kérte, nem ajándékba.
2012. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez bele kéne hogy férjen egy kapcsolatba,de te érzed, mennyire szorulsz meg e nélkül, én nem kérném vissza. Bár lehet attól is függ mire költötte,tehát mondjuk ha együtt ettétek meg,amit fizettet belőle,akkor meg pláne nem kérném vissza!
2012. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
36%
Én visszakérném. Ha kölcsön kérte, adja is vissza. Már a következő találkozáskor illett volna.
2012. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
32%
Kérd meg, hogy vegye meg a bérletedet abból a pénzből, ami nála van.
2012. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Agnetha válasza:
16%
Szia, kis 18 éves!Nem, ő nem felejtett el az 5000.-Forintot,pontosan tudja, hogy azzal adósod maradt.Most ne szólj, de előbb-utóbb úgyis szóba kerül valaminek az ára, hogy pl. milyen jó lenne megvenni, de kár, hogy nincs rá pénz.Na ekkor bevetheted, hogy abból az 5000-ből simán most meg tudnánk venni, ugye édesem?Ha meg nem reagál, akkor simán mond meg neki, hogy nehezen teremted elő a pénzecskédet, neked jelentős összeg az az 5000.-Ft,szedje valahogy össze.Különben is, ő jó pár évvel idősebb Nálad, nem várhatja el, hogy Te pénzeld, nő létedre.Az meg, hogy ha elmentek szórakozni, ó állja a cechet,amúgy természetes lenne, de lehet szelektíve is fizetni.Üdv: Agnetha
2012. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

Ne kérd vissza. Ő is meghív erre-arra.

Előbb-utóbb eszébe fog jutni.

2012. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
27%
Én igen, visszakérném. Elvégre is kölcsön kérte. Ennek semmi köze ahhoz, hogy ő fizet, ha meghív valamire. Ez kölcsön, amit illik visszaadni!
2012. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Én nem hinném, hogy ez eszébe van, egyáltalán nem szorulna rá az én 5000 ft-omra. Inkább pont az baj mindig, hogy szerinte én "itthonülős" vagyok, ami nem igaz, mert eszméletlenül lenne kedvem nekem is ahhoz a sok programhoz amiket kitalál (állandóan akar menni állatkertbe, vidámparkba, pizzázni, stb) csak nem akarom hogy ő fizessen így inkább azt mondom nincs kedvem. Max ilyen kisebb értékű dolgokat engedek meg, mint egy fagyi vagy egy csoki :) Biztos vagyok benne hogy nem szánt szándékkal kérte el de nekem meg nincs bérletem és 6-a van :(
2012. jún. 6. 10:02
 10/32 anonim ***** válasza:
92%
Agnetha, már miért lenne természetes, hogy mindig a férfi állja a cechet?
2012. jún. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!