Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve. Hogyan támogassam a családomat?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, elkezdtem egy sulit, ami nem jött be, így pár hónap után abbahagytam, azóta munkát keresek. Most egy hónapja találtam egy nem bejelentettet, amiből heti egy-két alkalom után csurran-cseppen valami, de ezt is mind haza kell adnom, esély sincs rá, hogy félretegyek belőle.

Édesanyámmal élek kettesben, ő napi 12 órát dolgozik 5× egy héten, de mivel kocsival (mint munkaeszközzel) dolgozik, így a fizetése fele elmegy az autó fenntartására (benzin, karbantartás), mert a munkaadó ebből semmit nem vállal át. A másik felét számlák és egyéb havi kötelező kiadások viszik el - és még nem ettünk, nem öltözködtünk, egyéb emberi igényekről nem is beszélve.

Hónapról hónapra rosszabbul élünk, most már ott tartunk, hogy engem nap végén kifizetnek egy-két ezerrel, ha épp bent van a főnök, és azt adom haza, hogy kenyérre, kutyakajára legyen, meg benzinre, hogy anyám mehessen dolgozni. Még majdnem két hét, míg fizetést kap, de ha így megy tovább, a második héten nem eszünk... a fizetése meg elmegy a számlákra.


Ő nem tud máshol munkát találni, mert idős és az egészségi állapota korlátozza a lehetőségeit; nekem most lehetőségem nyílt egy másik állásra, amivel viszont a továbbtanulási esélyeim szinte teljesen szétfoszlanak.


Teljesen késégbe vagyok esve, úgy érzem, mintha csak hónapok kérdése volna, hogy utcára kerüljünk. Van valami trükk, valami gyakorlati tapasztalat, amivel ki lehet bújni ebből az ördögi körből? Került már más ilyen helyzetbe, amiből sikeresen kilábalt? Tanács, meglátás, AKÁRMI?



2012. jún. 6. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor tudod megoldani, ha 8órást vállalsz, és két fizetés van.Ettől a továbbtanulási dolgaid nem foszlanak szét, egy évet passziváltass, és utána kérd át magad levelezőre,nem lesz könnyű, de ennek így semmi értelme, hogy egyfolytában létbizonytalanságban éltek,hidd el menni fog.Ha eltellik egy év, hogy végre egyenesbe jöttök, tanulni is könnyebb lesz, mintha így éltek.

Egyébként a leendő diplomád se garancia arra, hogy azzal majd tök jól el tudsz helyezkedni.Most állj a sarkadra, menj el 8 órásba, mentsd meg te a helyzetet, nem a legjobb amit dobott a gép neked, de megerősödsz, meglátod, és utána jobban fogod látni a jövőt.hajrá, kitartást!

2012. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem feltűnt:bár írtad,hogy munkaeszköz,de nem tudom,hogy:mással nem tudna bejárni anyukád,vagy kimondottan a munkához kell?Elég szenyó dolog,h a munkáltató nem ad ebbe bele (esetleg érdemes elgondolkodnia anyudnak,ez e akkor a legjobb megoldás),de az a kocsi 1000% hogy kell?

Egyébként meg az első válaszadónak igaza van.

2012. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kifejezetten munkaeszköz: az a munkája, hogy A-ból B-be szállít csomagokat egész nap nagy tranzittal, tehát nem tud biciklire pattanni, és úgy csinálni ugyanezt. :)


Nem diplomáról van szó, hanem szakmáról, diplomát később szeretnék szerezni levelezőn, mert most kilátásom sincs rá. Csak nem tudom úgy igazítani a most lehetséges munka beosztását, hogy akár estin tudjak tanulni mellette, a 8 és 12 órás egész heti munka minden tanrendet üt - így viszont az fenyeget, hogy később se tudom összehozni, és míg világ a világ, bennrekedünk ebben a napról napra teperős, napról napra élős állapotban, ahol nemhogy szakmát, de nyelvet se tudok tanulni mellette...

2012. jún. 6. 11:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg az iskolában az igazgatóval, vagy tanároddal a lehetőségeket.Kaphatsz akár halasztást is.Vagy biztos van valami lehetőség, hogy munka mellett tudj valahogy tanulni, vagy folytatnia tanulmányaid, miután anyagilag kicsit helyrejöttök.Keress társat, kettesben minden könnyebb.

Nekem is hasonló.Munka nincs, csak segély^családi, nyugdíjas anyámmal élünk, nagyon szép kilátások.Ráadásul a nyomorékok a havi járandóságokat is egyre később postázzák, már hatodika és se családi, se semmi, kajára, buszra sincs pénz!Nyomorodjon meg a kormány meg a szemét munkáltatók!

Társat, munkát keresek, maszekba is elvállalnék sok mindent, mert vannak hobbijaim, amivel kereshetnék pénzt is, csak nem nagyon van kereslet, mert már lassan csak ennivalót vesznek az emberek, abból is csak a legszükségesebbet.

Külföldre készülünk "menekülni" remélem összejön, mielőtt itt pusztulnánk éhen...

2012. jún. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet tanulni?Írd be google-be, hogy ingyen angol.Misszió tanít ingyen, igaz, bizonyítványt nem kapsz gondolom, de már az segítség, hogy nem egyedül kell küzdened a nyelvvel, hanem van, aki tanít anyanyelvi szinten és ha hibázol, kijavít.Így csak jobban halad..
2012. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Létezik távoktatás és egyéni tanrend is. Gyakorlatilag csak vizsgázni kell bejárni. Kérdezd meg az iskoládat, hogy náluk pontosan milyen lehetőségek vannak.


Én főiskolát végeztem távoktatáson, nagyrészt neten keresztül történt minden (online előadások, online tananyag), személyesen csak a vizsgákra kellett bemenni, ami félévente 5-6 alkalommal másfél óra. Ebből 3-4 szombatra esett. Ennyis zabit mindenhol adnak, illetve legrosszabb esetben beteget is jelenthetsz. (Ha elmész a háziorvoshoz, hogy két napja brutál hasmenésed és fejfájásod van, akkor kiír és ellenőrizni se tudja, mert se a hasadat, se a fejedet nem nyitja fel).

2012. jún. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a helyzetem +kistesó, aki miatt nem tudok dolgozni nyáron nagyon mert én vigyázok rá (ügyelet nem megoldható). Nincs valamilyen segély? Érdeklődd meg, apukád nem tudna segíteni? Írták a nyelvet abban valóban van lehetőség, mert midnennap nézem a munkákat és rengeteg van ami nyelvvel kapcsolatos, illetve a telemarketing (telefonálsz) oda tuti felvesznek ha van jó kommunikációs képességed, és abból olyan is van ahol te mondod meg hogy mikor tudsz menni pl kedd 8-12ig csüt. 3-8ig... csak előre kell egyeztetned.
2012. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz könnyű 8 óra melett sem tanulni. Most gondolj bele feszáradsz hajnali 4kor, hogy beérj egy délelőttös műszakra ami 6kor kezdődik lenyomod a 8 órát aztán mész 3ra iskolába mire 4 óra lesz már ébren vagy 12 órája dolgoztál és nem pihentél semmit. Másnap meg ugyan ez és ha délutánosba mész? 2től 10ig? akkor hogy mész suliba? vagy éjszakás után? Szerintem ezt nem nagyon lehet sokáig csinálni. Inkább olyan műszak kell ahol 12ni lehet. Heti 3 nap vagy 4 utána ugyan annyi pihi.
2012. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tudom, de nincs sok lehetőségem válogatni. Örülök, ha bármilyen munkát kapok... nemhogy még megválasszam, hogy hány órát dolgozom és a hét mely napjain - arról nem is beszélve, hogy a munkaadó sem biztos, hogy támogatja a tanulmányaimat, akkor meg keresztbe is tehet nekem.


(Apai oldalról most kaptam meg, hogy nem hajlandó anyagilag támogatni, a munkáról pedig kiderült, hogy most nem is kellek neki, csak majd, később, talonba... talán.)


Mindenesetre köszönöm a válaszokat, a segítőkészséget!

Biztos talpra lehet állni ebből is, fontolóra veszem az ötleteiteket. Végül is... mi nem megoldható? :)

2012. jún. 20. 11:15
 10/11 anonim ***** válasza:
hát ha odajönnél dolgozni ahol én vagyok tárt karokkal várnánk legalább lenne még egy ember és végre kikapnánk a túlóráinkat :). nekem asszem most 30 fölött van de tavaj ilyenkor 102 volt. Biztos munkád lenne kb 85-95 ezer fizetés minden hónapban. 3 műszakba. De hát majd alakul nálad is a te helyzetedben tanulni nem érdemes csak idő és pénz kidobás lenne. de hát majd eldöntöd hajrá!!!
2012. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!