Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon meddig fog tartani,...

Vajon meddig fog tartani, hogy nem akarok párkapcsolatot? Elképzelhető, hogy többet nem is leszek rá alkalmas?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, volt egy majdnem 5 éves párkapcsolatom ami nem volt tragikusnak nevezhető, de nem is az a tipikus leányálom boldog párkapcsolat volt. Elegem volt már de nem tudtam szakítani mert nagyon szerettem őt, de a végén ő szakított. Én nagyon ki volta borulva, aztán neki lett új nője én meg még jobban összetörtem. Aztán pár hónapja túl tettem magam rajta, azóta folyton csak arra gondolok, hogy egyedül szeretnék élni, szeretnék venni majd egy lakást, dolgozni, barátnőkkel lenni és nem is akarok magam mellé még egy pasit. Úgy érzem csak a gond van. Jönnek a veszekedések, meg kompromisszumot kell kötni, alkalmazkodni stb. De félek, hogy magányos leszek ha nem keresek párt. Mit tegyek? Olyan fura érzéseim vannak:(

2012. jún. 6. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlöre csak állj neki megvalósitani a terveidet! idövel majd ujr arád tör a társ utáni vágy! Addig meg csak haladj a kijelölt célod felé!
2012. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezek az érzések sok embernél (főképp nőnél) előfordulnak szakítás után, úgy gondolom, egyfajta védekezés, hogy "jobb nekem egyedül". Az egyedüllét és a magány nem ugyanaz, ez utóbbit jobb kerülni, de pár nélkül is lehet boldog az ember. Hogy meddig fog tartani, nagyon sok mindentől (tőled!) függ, attól, hogy soha többé nem lesz párod, ne félj!

Ahogy telik az idő, gyógyulnak a sebek, egyre inkább igényelni fogod, hogy legyen valakid, és készen fogsz állni egy újabb kapcsolatra.

2012. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Nem hinném , h soká tartana (azt meg pláne nem , h nem leszel rá alkalmas)az ember elvégre társas lény.Valójában nem tetted magad rajta túl,hiszen úgy érzed ez csak gondokkal jár.Márpedig a kompromisszumok kötése nem gond inkább fárasztó műveletnek nevezhető , de fejleszti az embert lelkileg.Csak menekülsz a fura érzések, gondolatok elől vagy el is gondolkodsz a kapcsolatotokon.Tudod a legfontosabb egy szakítás után a hideg fejjel való átgondolása, illetve mérlegelése.Tehát nem bemagyarázod magadnak , h márpedig te mindent tökéletesen jól csináltál és minden pasi egy f@sz,emellé tökéletes magyarázatokat gyártasz a saját magad megvédésére.Mert bizony fáj belátni , h te is hibázol, de ez csak azt mutatja , h emberből vagy és , h ki kell javítani a hibáidat, ha ki tudod javítani, nem kell félned egy új kapcsolattól és a magánytól, mert megbízol magadban és tudod , h nem követed el.Persze egy percig sem állítottam , h a fiú nem hibázhatott, de te az ő hibáiból is tanulhatsz mégpedig úgy , h legközelebb már messziről kiszúrod , h kivel nem kell kezdeni(mert ez pont olyan alapjáraton mint az exem).
2012. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, átgondoltam párszor, most már szerintem tisztán látok, hibáztam sok dologban én is, ő is, de főleg közösen. Visszagondolva azt sem értem miért ragaszkodtam annyira hozzá, hiszen egy csomó dologban egyet sem értettünk. Szerintem túl tettem magam rajta, de lehet hogy még nem 100%-ban. Csak belegondolni, hogy megint valakivel megosztani a hétköznapjaimat, alkalmazkodni hozzá, megbeszélni. Most olyan szabadnak érzem magam, mindent magam intézek, van egy csomó időm magamra, ezért bizonytalanodtam el. Mintha színesebbnek látnám így az életemet. Kicsit betegesnek érzem.
2012. jún. 6. 15:22
 5/13 anonim válasza:
100%
Az , h ahogy az idő múlik úgy gyógyulnak a sebek ez nem igaz.Mert az ember egy ideig elnyomja szándékosan másra tereli a felelősséget, később meg el is felejti az eddigi hibákat az életében,ez nem a gyógyulást eredményezi hanem göcsöket amiről az ember pár év múlva nem tudja , h került oda és miért nem érzi magát az ember a bőrében jól.A seb akkor gyógyul be , ha az ember belátja a hibáit és elhatározza , h legközelebb résen lesz és nem követi el, utána ezt átteszi gyakorlatba is.Volt seb, nincs seb!:)
2012. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Persze teljesen megértelek , az nagyon jó tud lenni amikor az embernek eddig valakire támaszkodnia kellett, most meg szabadnak érzi magát(az is) és nem függ senkitől.DE!NAGYON NAGYON NAGYON fontos , h a leendő pároddal(mert lesz) mindent aprólékosan átbeszéljetek őszintén mert ha ez hiányzik az később hatalmas veszekedésekbe torkollik amit nem lehet kijavítani.Ezért jobb ha az ember először tisztázza az elvárásait , de ő is az igazi arcát mutatja.
2012. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyelőre tedd azt, amit szeretnél, dolgozz, vegyél házat, legyél a barátaiddal, a családoddal. Aztán majd észre se veszed, de megint fülig szerelmes leszel valakibe. Adj magadnak időt, sok volt ez az 5 év, ki kell heverni. Egyelőre tedd azt, amit leírtál! 24N
2012. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2012. jún. 6. 17:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idő telt el azóta? Egy ideig ez teljesen normális. Aztán majd később kihevered és megváltozik a véleményed.
2012. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Fél év telt el, de már nem sajnálom a történteket meg semmi szomorúság nincs bennem. Csak aggasztóan jól érzem magam egyedül, szabadon.
2012. jún. 6. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!