Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkakeresés a család nyomása...

Munkakeresés a család nyomása alatt?

Figyelt kérdés
22 vagyok és semmi munkatapasztalatom, csak 1 érettségim és egy szakmám, amiből a tudásom gyenge, nem érdekel már és semmi tapasztalatom (webmester). Kerek 1 éve keresek munkát, amiben maximum 1. körös interjúig jutok a legjobb esetben. Általában nem reagálnak a jelentkezésemre. A családban csak én nem dolgozom, és nem valami segítőkészek. Átlag család, átlag munkákkal, adósságokkal stb. Elég sokszor van feszültség az irányomba és úgy vagyok beállítva, mintha nem is érdekelne a munkakeresés, pedig minden vágyam már egy normális munkahely. Sokszor kapok célzást pl: Dolgozhatnál már, Sok a szabadidőd, Milyen érzés egész nap feküdni? és társai. Mind ezt negatív stílusban, mintha egy állás elnyerése csak egy csettintés lenne. Engem a munkanélküliség alapból stresszel, de az itthoni légkör még jobban. Ritkán hívok vendéget, ritkán megyek el, mert bűntudatom van és nehogy azt mondják, hogy csak élősködöm rajtuk. Nemrég azt mondták, hogyha 1,2 hónapion belül nem találok munkát, el kell végeznem egy általuk kiszabott szakmát, közben gyakorlatoznom kell. Sokszor érzek nyomást magamon és fogalmam sincs hogyan kezeljem, mert mindig én vagyok a rossz itthon.

2012. jún. 6. 21:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Amúgy az egyik tervem a magam továbbképzése. Ha lenne egy viszonylag jól fizető állásom, rengeteg szakmát megtanulnék, ami érdekel és ki tudja, lehet átpártolnék az egyikre. Meg már önállósodnék is stb...
2012. jún. 7. 13:58
 12/12 anonim válasza:

Én is ebben a cipőben járok kedves kérdező. Én nem tettem le semmilyen szakmát azalatt az 1 év alatt és sajnáltam rá a pénzt mivel kitörölhetem vele...


Ha van úgy anyagi háttered tegyél le valamit, de előtte nézz szét, hogy tudsz-e benne érványesülni. Sajnos ennél többet én nem tudok.


Sikert!!!

2012. júl. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!