Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak nem mindegy hogy mit...

Anyámnak nem mindegy hogy mit csinálok a saját pénzemmel?

Figyelt kérdés
Az osztályban mindenkinek van ilyen Xperiája WiFi-vel. Nekem meg csak egy nokiám amin maximum snakezni tudok. Bezzeg mindenki másnak van jó telefonja. A papámtól egyszer kaptam 500 eurót és abból 200-at akartam költeni telefonra. És elkezdi ott nekem magyarázni hogy minek az nekem, meg hogy mik a hátrányai ami nem érdekel. Azt mondta hogy a pénzemet visszakapom amikor vége az iskolának. De azt nem fogja fel hogy nekem akkor kellet a jó telefon amikor iskolába jártam. Most itt van a nyári szünet és még mindig nem adja vissza. Adott 2000Ft-ot a ballagásomra, azt is a saját pénzemből kaptam. Ki akartam még venni 800-at és nem engedi. Pedig azt mondta hogy mikor a nyári szünet eljön visszakapom az egészet. Egy másik haverom bezzeg 10 000-t kapott. Úgy utálom az anyámat.
2012. jún. 16. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Hadd ne sajnáljalak már azért, mert "csak" egy nokiád van, ami csak "snakezni" lehet! (Mi a fene az egyáltalán??)


De az tény, hogy a te pénzedet nem kéne elvennie.

2012. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg azt szeretné, hogy tanulj meg bánni a pénzzel. Az a 200 Euró (kb. 60e Ft) valakinek a havi keresete.
2012. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg nem biztos, hogy ilyen drága telefont kellene venned ennyi idősen, de valahol megértelek, mert én magam is eléggé telefonb.zi vagyok :) már egy ideje évente váltogatom, de remélem most megtaláltam az "igazit". Azt azért elmondom, hogy pár hete vásároltam új telefont (mármint használtan), ami Nokia. Előtte egy sony ericsson xperiám volt, azt váltottam le, mert nem voltam vele megelégedve. Ez a Nokia viszont sokkal közelebb áll hozzám.

Wifi már kb minden telefonon van, így nem kell feltétlen xperiát venned. Nézelődj és nézegesd a hirdetéseket is neten (apród.hu, jófogás.hu), ott találhatsz alig használtat (az enyém pl még fóliás is volt, mégis közel fele annyiért tudtam megvenni, mint újonnan). Szerintem egyébként sokkal jobb egy használtat venni, mert olyan gyorsan fejlődik a technológia, sorban jönnek ki az új típusok és valószínűleg hamar lecserélnéd, mert "elavul" a tiéd... ÉS szerintem a használt (ami még egyszer hangsúlyozom semmiben sem különbözik egy újtól, nem rosszabb, nem rondább, viszont olcsóbb) vásárlását még az anyukád is támogatná!

2012. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Költözz el hazúról és azt fogsz tenni, amit akarsz.
2012. jún. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
És a tanulással hogy állsz?
2012. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
Nem utálni kell az anyádat kisfiú,kislány,hanem megérteni,és elbeszélgetni vele. Talán szügsége volt a pénzre,talán van valami oka hogy nem engedte hogy telefonra költsd mert nem engedhetitek meg magatoknak. Talán a papa arra adta hogy anyud spórkasszába tegye mert egyszer még sokkal jobban lehet rá szügséged,mint most arra a "mindenkinek olyanvan" telefonra,kicsit megértöbb légy,és komolyabban gondolkozz,és kérdezz meg anyudat miert nem használhatod fel a saját pénzedet arra amire akarod,talán megkapod töled a választ,és nem mi fogunk itt találgatni.
2012. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 izzó galagonya válasza:
81%

Anyád tényleg nem kicsit undok, ha a papádtól kapott pénzből ad neked ballagásra (kivéve persze, ha pocsék volt a bizonyítványod :D).

Te viszont, ne haragudj, elég éretlen vagy, ha annyit akarsz telefonra költeni, amiből más egy egész hónapig él, csak azért, mert másoknak is van az osztályban... hiszen így nem is magadnak vennéd, hanem a mások szemének ;)))

Anyukádék családja nagyon szegény volt, amikor ő volt gyerek? Vagy csak zsugoriak voltak a szülei is? Én egy fillért sem kaptam ballagásra, az én anyám is örökletes zsugoriságban szenvedett.

A papád valamelyik nagypapád vagy apukád? Nem lehetne, hogy ő beszéljen anyukáddal erről? Végtére is ő adta neked a pénzt, nyilván szeretné, hogy hozzád kerüljön. De ezt a telefon-dolgot tényleg gondolt át még egyszer. Még ha valami sportfelszerelésre vagy egyéb értelmes dologra nem adná oda anyád a pénzedet, azt mondanám, igazad van.

2012. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem igazán értem mi közötök van hozzá, hogy a kérdező mit akar venni a pénzéből. (Mondjuk és viszont, én se tudom minek kellett az orrunkra kötni, szerintem a dolog szempontjából lényegtelen).

Két dolog ami eszembe jutott: az egyik, hogy lehet, hogy sz@rul álltok anyagilag, csak nem meri bevallani, hogy már rég elköltötte. A második, hogy szólj papádnak, hogy ugyanmár kérdezzen rá leánykájánál/menyénél, hogy miért is nem az unokához került a pénz amit neki szánt. Mert ezzel gyakorlatilag mindkettőtöket átvert.

2012. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Ne izgulj, kedves anyukád már rég elköltötte azt a pénzt. Most persze kínos neki, hogy vissza kellene adnia, de nincs. Azt nem fogja bevallani soha, hogy a saját gyereke pénzét csalással és hazugsággal megszerezte, majd elszórta, ezért játssza előtted a szigorú szülőt, aki nem enged drága telefont venni. Persze hogy nem, hát nincs miből, neked már nincsen pénzed :(
2012. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
Az utolsó mondat jusson eszedbe ha már nem lesz..
2012. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!