Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál a családom. Mit tegyek?

Utál a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Semmit sem csinálok jól, amibe csak belefogok rosszul sül el, mind1 mennyire jó szándékkal akartam. Ma reggel is bejön nővérem és nagyon undokul beszélt velem. Rákérdeztem, hogy most miért ilyen, erre elkezdett velem ordibálni, közölte, hogy undorító vagyok, és ha férfi lenne bottal sem piszkálna meg. Lelkileg így is padlón vagyok, nem telik el nap, hogy ne sírva feküdnék le, de most egész délelőtt zokogtam, anyám is ott ordibált velem.

Gondolom minden második válasz az lesz, hogy költözzek el, de előre szólok, hogy ez nem áll módomban, mert hiába dolgozom 2 helyen így sem keresek annyit, hogy mindenféle kiadásaim fedezni tudjam, meg ráadásul azért dolgozom, hogy félretehessek, most a jövőben sok mindenre KELL költenem. De nem is szeretnék elköltözni, megoldást szeretnék arra, hogy ne utáljanak. Nem tudom már mikor aludtam ki magam utoljára, egész héten keményen dolgoztam meg volt egy vizsgám, így hulla fáradt lettem tegnap estére, de persze ma reggel is fel kellett kelnem, most rohanok füvet nyírni, mert bár 2 munkanélküli van a családban, mégis az nyírja le, aki 2 helyen melózik. Már nem tudom mi lesz velem, de állandóan hisztériás rohamaim vannak, minden percben. Semmiben nem lelem örömöm, akkor vagyok boldog ha olasz órán lehetek (ez az egyik kiadásom) vgy olvashatok, vagy dolgozhatom vagy ami még rosszabb, a másfél hét múlva esedékes kémia vizsgámra készülhetek. Kerülöm a családtagjaim és már semmit sem merek mondani, mert tudom, hogy az úgy is csak balul fog elsülni.


2012. jún. 16. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Keress egy pénzes hapsit és költözz hozzá! :)
2012. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
én a helyedben mártírkodnék. Mármint úgy értem, hogy megpróbálnék bűntudatot ébreszteni bennük. Meghunyázkodóan viselkednék. Ha odajönne a nővérem, hogy ordibáljon velem, hogy undorító vagyok, akkor csak annyit mondanék szép halkan, hogy "tudom" és kimennék a szobából. Nem szólnék a családtagjaimhoz, igyekeznék úgy élni köztük, mintha ott se lennék és egy idő után biztos feltűnne nekik, hogy van valami gond. Ha rákérdeznének, akkor szűkszavúan elmondqanám, hogy nincs semmi gond, csak egyszerűen tudom és éreztetitek velem, hogy nem tartozom közétek és nem tudtok elviselni...
2012. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
egyébként a családod mennyire "normális"? már bocsi, hogy ilyet kérdezek, de vannak olyan elmebeteg családok, ahol igazából nincs mit tenni, mert a családtagk képtelenek bármit is felfogni, nagyon buták. Pl az én anyám iszonyat buta és bolond is. Én is mindent megteszek érte, még úgy is, hogy egész életemben bántott és az önbizalmamat rombolta és magasról lesz@rja azt is, hogy nem rég kiderült, hogy cisztám van, mert szerinte ennél sokkal fontosabb, hogy a telefonjában elhasználódott az aksi és a "kölykeként" kötelességem j telefont venni neki és egyébként is rohädjak meg. Na az ilyennel sajnos nincs mit tenni..
2012. jún. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Őszintén sajnálom.:(
2012. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Semmiképpen sem hunyászkodj meg, ez egy család, nem egy hierarchia! Itt elvileg mindenki egyenlő! Mindenkinek ugyanúgy joga van ahhoz, hogy zavarja a le nem nyírt kert! Akit pedig a legjobban zavar, az ugrik leghamarabb megcsinálni. Ha te csinálsz mindent ne is csodálkozz, hogy ezt kihasználják. Ha nincs lenyírva? Ott rohadjon meg, nehogymár te csináld, miután 2 helyen gürizel és még tanulsz is! Ne csinálj magadból mártírt, ez a legrosszabb szerep, és a családodat "ismerve" a kutya sem fog sajnálni. Állj a sarkadra, és ne tűrd el, hogy lábtörlőnek használjanak, neked ez jó?? Gondold át mit akarsz, és hogy mi vezethet ahhoz, hogy azt elérd, a legkisebb lépésékben. Kitartás!
2012. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sárga207 válasza:
100%
Oszd ki őket ne hagyd magad
2014. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!