Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek ilyen esetben...

Elmennétek ilyen esetben vendégségbe?

Figyelt kérdés

A párommal nem teljes egy éve vagyunk együtt, de hosszútávra tervezünk. Sajnos részben távkapcsolatról van szó. Egy városban tanulunk, de amúgy van közöttünk 250 km. Ő már túl van a vizsgáin, így hazaköltözött, nekem egyéb okok miatt ez kicsit elhúzódott, a héten még vizsgázom.

Párommal úgy beszéltük meg, hogy pénteken az utolsó vizsgám után jön, találkozunk és együtt töltjük a napot, megünnepeljük a sikereket, csinálunk aznap valami közös programot, a hétvégét pedig együtt töltjük, révén hogy egy hónapja alig láttuk egymást.

Itt a környéken lakik egy rokonuk, pár napja felhívták a páromat, hogy tudják, hogy jön még csütörtökön vissza suli ügyeket intézni, hát pénteken utazzon hozzájuk és töltsön ott néhány napot. Mivel nekem már elígérkezett, így megállapodtak csak a pénteki napban. Azt mondta a párom, hogy meghívtak engem is, hogyha már "nekem ígérte magát", akkor menjek vele, engem is szívesen látnak.


Nem tudom, hogy illene-e elfogadnom ezt a meghívást. Találkoztam már velük, aranyosak, de azért még is furán érezném magamat, hogy náluk ebédeljek. Viszonylag távoli rokonról van szó (párom nagymamájának testvére gyerekei és unokája), de nagyon jóban vannak, sokat találkoznak. Megfordult a fejemben, hogy esetleg csak azért hívtak meg, hogy a párom hátha így könnyebben beadja a derekát, szóval... nem tudom mennyire volt őszinte, kicsit olyan hülyén jött ez így ki. Én kibírok egy napot a párom nélkül is ha arról van szó, csak nem tudom mit kellene tennem. Ő nagyon szeretné ha elkísérném, én azért kicsit vonakodom. A rokonok meg kérték, hogy szóljon csütörtökön, hogy ketten megyünk-e, hogy készüljenek kajával. Egész nap gyomorgöccsel és bájvigyorral ücsörögnék, nem tudom mit tegyek. Ti elmennétek?



2012. jún. 16. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el, valószinüleg csak kedveskedni akartak a párodnak is, meg neked is. EGY napot mindenképpen kibirsz, ha nem érzed jól magad náluk, máskor nem mégy el.

Az meg annyira nem nagy felhajtás, hogy hétköznap ebédre meghivnak, nem hiszem, hogy kisebb lakodalommal várnak.

2012. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mennél, ha szívesen, és kedvesen hívtak, és amúgy is kedveled őket?
2012. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ismernek, ismered őket. Ez nem is kérdés. A pároddal is lehetsz, illetve a rokonoknak is örömöt szerezhetsz. Ha nem látnának szívesen, akkor belementek volna egy másik alkalomba is. Nem kell kombinálni :)
2012. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Huh, énse szeretem az ilyen vendégségeket igazán, főleg hogy eléggé nehezen tudok feloldódni idegenekkel (legfőképp ezért) de illene elmenned, a barátod szeretné, már csak miatta menj el.
2012. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hosszú távra tervezel, nem árt jóban lenni az olyan rokonokkal, akiket amúgy is szeret a kedvesed. Lehet, hogy egy család lesztek és ez egy remek alkalom, hogy jobban megismerjétek egymást.

Minden családi találkozó alól nem bújhatsz ki, mert nehezen oldódsz fel...

Kedvesen meghívtak, a párod is szeretné, hogy menj, akkor nem értem, mi a baj. Biztosan ők is szeretnének jobban megismerni. Hidd el, ha nem tetszettél volna elsőre, nem hívnak el.

2012. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem a problémát. Nem csak rokonok, de barátok, a gverekeim barátai, barátok rokonai esznek nálunk sokszor,eszembe se jutna, hogy ne fogadnák el a meghívást. Sokszor itt is alszanak,ha későig tart a vacsora. Azért egy ebéd meghívásnem a világ
2012. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen nem kéne ennyire fenn akadnod. Nyugodj meg, és kapcsolódj ki. Nem kell ekkora problémát csinálni, megakarnak ismerni téged is, ha már a pároddal ilyen jó kapcsolatban vannak. Nyugodtan menj el!
2012. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azon pedig ne kombinálj,hogy csütörtökön oda kell telefonálnia a párodnak,hogy ketten mentek-e,mert valószínűnek tartom,hogy nem azon az egy tányér ételen akadnak fent a rokonok,hanem jobb ebéddel készülnének.Pl krumplistészta helyett egy pörkölttel vagy sült hússal.

Szerintem fogadd el a meghívást,mert nem rossz szándékkal hívtak.

2012. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak ahogy mesélte a párom kicsit olyannak tűnt a helyzet, hogy engem csak azért hívtak meg végül, hogy ne legyen ebből vita, meg sértődés (nem lett volna) közöttünk a párommal, hogy a végre kettesben töltött hétvégénket keresztbe szervezik. Persze lehet csak a párom adta elő rosszul magát, nem tudom, ezért van bennem némi kétely, hogy elfogadjam-e a meghívást avagy sem.


Nem élnek egymáshoz olyan közel, hogy csak úgy bármikor tudjanak találkozni, valószínűleg a nyáron nem is fognak sokat, max ha miattam jön a környékre a párom. Ezért hívták meg így "utoljára" a szünet előtt. Még alszom rá egyet. A válaszaitok alapján hajlok arra, hogy elmenjek, illetve nem úgy ismertem meg őket, mit akikből kinézném, hogy kényszerből hívtak meg, szóval talán igazatok lehet.

2012. jún. 16. 23:03
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Én elmennék, szerintem mindenféle hátsó szándék nélkül hívtak el.
2012. jún. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!