Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy anyatartás...

Létezik olyan hogy anyatartás vagy hülyeség? Férjem elhagyott van 1 egyéves fiunk de válni nem akar a gyerekre ad valamennyi pénzt de a gyesből nem tudom fenttartani magunkat! Szóval létezik olyan h nekem is kelljen adnia valamennyit?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen csak Amerikában van. Beszélj az apával, hátha tud többet is adni. De ha nem, akkor nem tehetsz semmit.
2009. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

asszonytartást lehet kérni, de csak válással. Addig nem tudsz követelni semmit.

anyám is kérte , innen tudom, hogy van ilyen.

2009. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
a gyermekre amit ad, azt magától adja, vagy mert gyerektartásra van jogilag kötelezve?
2009. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Törvényes válás esetén van, de nem anyatartásnak, hanem asszonytartásnak nevezik. Éppen az olyan szituációkban határozza meg a bíróság, amilyenben most te éppen vagy. Ez természetesen a gyermektartás díjon kivűl jár, attól független és azt célozza, hogy ennek segítségével élni tudjon a család. Talán válás nélkül /elhagyás esetén/ is lehet kérni, amennyiben a különélés bizonyítható. Érdeklődj a gyámügyön!
2009. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
No ez engem is meglepett, én nem így tudtam, de biztosan igazad van. De sajnos addig is kellene valami megoldást találni, mivel ha a férj nem akar válni, akkor lényegesen hosszabb a válási procedúra. Addig meg éhen hal a kérdező. Emelt összegű családi pótlék? Esetleg részmunkaidő?
2009. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
vállalnék részmunkaidőt de kire hagyam a babót?
2009. júl. 6. 20:57
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Bölcsi a babának és munkábaállás neked. Attól tartok nincs más út előtted.
2009. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Házasság fennállása alatt ha már külön éltek a tartás feltétele az hogy az illető önhibáján kívül szoruljon rá és ne legyen érdemtelen, plusz ne veszélyeztesse a másik fél megélhetését. Gyermek gondozása miatti "munkaképtelenség" általában megalapozhatja.

ha viszont együtt éltek akkor is lehet kérni "tartásdíj" megállapítását ami azt jelenti, hogy a férjet kötelezik, hogy adja haza a jövedelmét.

2009. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Gyerektartás és asszonytartás is kérhető, Magyarországon. A te esetedben jogos, biztosan megítélik. A válóperen még a férjnek is ki kell jelenteni a bíróság előtt, ha nem tart igényt férjtartásra.Neje ugyanúgy. Szerintem ebben az esetben jár neked, mivel abban a tudatban szültél, hogy el fog tartani, míg neveled a kicsi gyereket. Gondolom ebben állapodtatok meg anno. sürgősen bíróságra!És beszélj ügyvéddel. Közös megegyezéssel váljatok, az gyorsabb. Ügyvéd elmagyarázza neki, miért jobb ez neki is.

Van gyerekvédelmi támogatás is, érdeklődj az önkormányzat szociális irodáján! Nem ciki, a gyereket nézd! Ha béna vagy, akkor keresd fel a családsegítőt! Ott van ügyvéd is , a bíróságon meg a nép ügyvédje ingyen fogad, meghatározott órarend szerint.

2009. júl. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a sok válszt. Szóval erzt az asszonytartást csak a bíróságon lehet kérni?
2009. júl. 9. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!