Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiderült egy középiskolás...

Kiderült egy középiskolás leszbikus kalandom, a férjem kiakadt, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Anno, 16 évesen kezdődött a dolog egy barátnőmmel, akkor még azt hittem, hogy nem csak a fiúkhoz vonzódom és kicsit összemelegedtünk. Egy osztálytárs rájött és persze elterjesztette. Engem jobban zavart, mint őt, de 18 éves korunk óta nem volt semmi köztünk. Férjhez mentem azóta és boldog házasságban élek. Csütörtökön azonban volt egy ilyen osztálytalálkozószerűség, ahova mindenki hozta a barátját, barátnőjét, férjét, gyerekét és találkoztam a régi barátnővel is. Igazából kellemetlen volt, vagyis inkább fura, de beszélgettünk és örült, hogy látott.

Vacsora után mindenki elvonult, beszélgettünk ilyen kis klikkekben és hatalmas "szerencsémre" a volt osztálytársunk a férjem előtt megkérdezte, hogy a régi barátnővel együtt voltunk-e érettségi után. Hatalmas kuss, kb. 6 ember pókerarccal néz rám, köztük a férjem. És nem tudtam hogy kimagyarázni, gyorsan elintéztem egy nemmel és egy mosollyal. Utána éreztem, hogy mi voltunk a téma jópár embernél. Borzasztó kellemetlen volt, előbb el is jöttünk, mikor hazaindultunk, a férjem kérdőre vont, hogy ez mit jelentett, hogy értette a csaj, én meg elmeséltem neki az egészet. Akkor kiakadt és azóta alig szól hozzám, vagyis ilyen teljes megvetéssel néz rám. Nem is érdekelték a körülmények, teljesen elítélt.

Igazából nem tartottam soha fontosnak, hogy elmondjam, mert az ember a régi kalandjairól nem mindig szívesen beszél, az már a múlt. De most nem tudom, hogy mi játszódik le a fejében és olyan megalázóan érzem magam, nem tudom, hogy viselkedjem, főleg akkor abban a pillanatban azt hittem, hogy elsüllyedek. Nem gondoltam, hogy a csaj még 10 év után is ezen fog gondolkodni és képes felhozni mások előtt.


2012. jún. 23. 13:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%
A férjed egy idióta, ha ezen kiakad sztem. A csaj meg dettó. Amúgy meg, totál semmi jelentősége, hogy mi volt 100 évvel ezelőtt, persze, ha az mondjuk nem emberölés, mert az kissé más kategória lenne. De ilyenen fennakadni orbitális baromság.
2012. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem semmi köze hozzá, nem jogosan akadt ki... mégis miért? Beszélj vele, de túldramatizálja. És ő hány nővel volt előtted? Te is megsértődhetnél... az nem zavarja, hogy esetleg más barátod is volt előtte? De egy nő igen? Eszem megáll...
2012. jún. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%
Szia!Szerintem max.néhány nap alatt a férjed is be fogja látni,hogy ennek a dolognak nincs semmi jelentősége.Szerintem nagyon kevés olyan ember van,aki fiatal korában nem követett el semmi butaságot,amit,felnőtt fejjel már nem tenne meg és esetleg bánja is.Biztos,hogy a férjednek sem teljesen makulátlan a múltja.Szerintem,te már megtetted a te részedet,azzal,hogy bevallottad neki a dolgot és elmagyaráztad,hogy számodra ez az egész nem jelent már semmit.Mostmár a férjeden a sor,hogy felnőtt módjára feldolgozza és megbocsássa neked ezt a kis "botlásodat".:)
2012. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
Hát, ha elképzelem ezt fordított helyzetben, hogy kiderül a férjemről... Én is ki lennék akadva.
2012. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%

Ezért kell sokat beszélgetni a kapcsolatok ELEJÉN. Az én Páromat nem tudnák ilyesmivel meglepni...

23N

2012. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
43%
Mi köze hozzá? Semmi. Előtte is volt életed, ha ezt nem érti meg, akkor pukkadjon meg, szakíts egy ilyen emberrel
2012. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

Van két szélsőséges gondolkodásmód erről a kérdésről, és bár létezik a kettő közötti átmenet, ebben a témában az az egyedi, hogy az emberek többsége valamelyik "szélsőség" híve. Az egyik szélsőséges hozzáállás, az "egymás előtt nincs titkunk". Am történt velünk, és egy kicsit is fontosnak tartjuk, arról tudjon a másik. Akik ezt az elvet követik, azokkal nem fordulhat elő, hogy több éves házasság után derül ki egy ilyen részlet. A másik "szélsőség", hogy "amiről ő nem tud, vagy én nem tudok, az nincs". Ne bolygassuk egymás múltját, ne foglalkozzunk egymás külön útjaival. Nem akarok állástfoglani, hogy a kettő közül melyik a "jobb". Egyszerűen tudni kell, hogy ha valamit eltitkolunk, az időzített bomba lehet (ha meg nem titkoljuk el, akkor felrobbanhat azonnal). Amikor egy ilyen időzített bomba felrobban, abból jöhet egy bizalmi válság. Nálatok ez történt. Természetesen nem volt magától értetődő, hogy a férjed így reagáljon. Nem kell kiakadnia azon, hogy előtte volt kapcsolatod. Nem kell kiakadnia azon, hogy leszbi kapcsolatod volt, de kiakadhat. Azonkívül azt is tudnod kell, hogy a férfiak a hirtelen változásra úgy reagálnak, hogy félrevonulnak átgondolni a helyzetet. Most is ez történt. A hirtelen reakciója a megvetés. Aztán, ha átgondolja, akkor lehet, hogy túllép rajta, de az is lehet, hogy elfogadhatatlan marad számára. Értem őt, de nem tudok együttérezni vele. Számomra, ha egy csajom másik csajjal kavar még izgató is, de az emberek nem egyformák.


Természetesen nem kellett, hogy mindez kiderüljön, de benne volt a pakliban. Fölösleges elemezni, hogy mennyire nem szimpatizálunk azzal a csajjal, aki felhozta a témát.

2012. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
71%
Kellemetlen szituáció. Valahol a férjedet is meg lehet érteni, én is meglepődnék, ha a párom közölné, hogy biszexuális. Mindenképpen ültesd le, mesél el neki a történetet. Ezt meg kell beszélnetek, neki is le kell nyugodnia.
2012. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
86%

A régi pasijairól nyilván nem akar tudni az ember mert csak kínos lenne az összehasonlítgatás, de a szexuális orientáció egészen más tészta, ne keverjük már a szezont a fazonnal. A szexuális orientációval egy pár tagjainak mindenképp tisztában kell lenniük, egy átlagos pár hónapos kapcsolatnál nem feltétlenül jön elő, de egy ilyen komoly többéves kapcsolatban, aztán házasság ilyen alap dolgok tisztázása nélkül, meg még később az osztálytalálkozóig ilyen alap dolgokról nem beszéltetek, ez számomra felfoghatatlan. Egyszerűen komolytalan vagy, vagy gyáva voltál és szégyellted neki bevallani? Úgyis tudtad h kiderül és minél később annál rosszabb. Most a saját bőrödön tapasztalhatod a több éves titkolózás következményét.

Mellesleg bennem is egy világ dőlne össze ha több éves kapcsolat és házasság után derülnének ki ilyen alapvető dolgok a páromról.

Hogy lehet hogy ennyire nem bíztál benne, és ha nem bíztál akkor miért mentél hozzá?

Alapvető bizalom nélkül nem szabad házasodni.

2012. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Számomra nem kínos, hogy mi volt 10 éve, mert én akkor boldog voltam. Az más kérdés, hogy azóta sok mindent megtapasztaltam és letisztult, hogy mit akarok. Egy kapcsolat volt, amire nem undorral emlékszem vissza, olyan, mint bárki másnak egy régi ügy, de még sincs már hatással a jelenre.

Nem értem, hogy miért csinál ebből ekkora drámát, sosem került szóba, mert ez a régi életemhez tartozott, én sem tudok minden kapcsolatáról és nem is érdekelt különösebben.

2012. jún. 23. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!