Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 14 éves lányom időmként/most...

A 14 éves lányom időmként/most már folyamatosan megcsomózza és kitépi a haját, mit tegyek? Még jó hogy nem hajhagymástól.

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A hajtépés utalhat lelki gondokra.

Én beszélgetnék vele erről és az életről, gondolatairól, problémáiról úgy általában. Pl egy közös vasárnapi ebéd főzés közben, azaz indirekt módon, mintegy mellékesen.

2012. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
a válasz trichotillománia. olvasgass utána a googlén
2012. jún. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus!
2012. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A hajtépés - mint ahogyan előttem is írták - minden bizonnyal valamilyen lelki gondra vezethető vissza. Ha jót akarsz a lányodnak, először ülj le vele beszélgetni egy kicsit, finoman kérdezz rá a témára, majd keressetek fel egy szakembert.
2012. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell mindenféle lelki gondot belemagyarázni, simán lehet egy rossz szokás is.

Én is állandóan birizgálom meg tépkedem a hajamat, semmi bajom nincsen, egyszerűen oda kell figyelnem, hogy szokjak le erről a butaságról.

2012. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz szokás nem alakul ki pár nap/hét alatt. De jogos, ez a tépkedés mértékétől és mennyiségétől is függ.
2012. jún. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
A hajtépés lehet olyan rossz szokás, mint a körömrágás, nekem ez utóbbi a gusztustalan, ellenben ha ideges vagyok én is kitépek egy-egy szálat a hajamból. Ha egy nő a haját tépi, ami a mell után a legnőiesebb részünk, az eléggé árulkodó. Mivel 14 éves, most válik nővé, lehet ezt dolgozza fel nehezebben. Először anya-lány beszélgetés kellene, mert lehet hogy csak egy rossz szokás (elég nehéz leszokni róla).
2012. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami nagyon zavarhatja, ideges vagy feszült. Beszélgessetek, ha nem tudatos, próbáld feloldani és lekötni a figyelmét új dolgokkal- ez lehet pl. valamilyen új sport kipróbálása, vagy közös program szervezése. Ha ez sem segít, akkor pszichológus.

Én a hajamat bögyörgetem, ha ideges vagyok. Rossz szokás. Nem az önkéntelen mozdulatsort kell megszüntetni szerintem, hanem az okát.

Ha tudatosan csinálja, azonnal pszichológus.

2012. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok. :-(
2012. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először próbálj vele beszélgetni, csak úgy, bármiről, és közben finoman tereld el a beszélgetést a problémára.


A hajtépés súlyos kényszeres tünet, amely mögött komoly lelki gondok is állhatnak. Szakemberhez vidd, ha nem tudsz vele zöldágra vergődni. A legjobb volna neki egy ifjúsági pszichiáter.

2012. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!