Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lehet számítani már...

Nem lehet számítani már senkire sem? Hogyan éljen az ember egyedül, segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Ha valakit nem támogatnak a szülei lelkileg sem, nem hogy anyagilag, az hogyan boldoguljon egyedül az életben? Hogyan induljon el egyedül a munka világában? Amikor ha elmész valahova állásinterjúra, az utazáshoz is kell 1500-2000 ft, ha folyamatosan jár valaki hónapokig állásinterjúra, és több 10 ezer ft-ra volna szüksége, de nincsen aki támogassa azt mit csináljon? Minden héten valamelyik haverjától kérjen kölcsön, és talán majd egyszer, jobb esetben fél év, éven belül visszaadja a pénzt? Akinek nincsen normális családi háttere, ahol a család valóban család az mit csináljon egyedül? Örüljön az ember hogy van fedél a feje felett? Olyan igazságtalan az élet, hogy egyeseket a szülei még 30 éves korukban is támogatnak úgy ahogy tudnak. Akár kaját küldik a 30 éves gyereküknek, akár anyagilag támogatják őket, akár fát vesznek neki télre, kocsiját tankolják, fizetik a telefonszámláját, hogy a gyerekének minél több pénze maradjon a fizujából. Mást meg már 18 évesen letojnak, csinálj fiam/lányom amit akarsz.

Így hogyan lehet előre jutni?



2012. jún. 29. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Sehogy.Ez a társadalom teljesen függővé tesz mindenkit másoktól.Egyedül teljesen lehetetlen bármihez is kezdeni.Akár fel is kötheted magad ha egyedül vagy.

Ez az igazság sajnos.

2012. jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

olyan nincs, hogy valaki segítség nélkül éljen, képtelenség. Semmilyen életkorban nem lehet úgy meglenni, hogy valaki szál egyedül van.

Hát igen, az élet tényleg igazságtalan :(

És az a normális, ha a szülő is támogat, és a gyerek is segít a szülőnek, ha az rászorul, ennek oda-vissza kell működnie.

2012. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

velem is ezt csinálták, egy fillért nem adtak, szerencsére időben kapcsoltam, tanultam középsulibban, egyetemre mentem, akkor még ingyen lehetett, azóta dolgozok, több helyen is és nyögöm a diákhitelt. És reménykedek, hogy egyszer lesz egy saját lakásom.


Ha vidéken laksz, és Bp-en keresel állást, akkor esetleg megmondhatod az interjút szervezőnek, nincs lehetőséged felutazni állásinterjúra (hogy miért, ahhoz köze nincs), és szívesen állsz rendelkezésre telefonos interjún. Ha pedig kiválasztanak, felmész a végső döntés előtt személyesen is bemutatkozni. Ez egy csomó helyen nem fog nekik tetszeni, de néhány helyen meg elfogadják, te meg megspóroltad a pénzt.

Ezt én is eljátszottam párszor, pedig nem laktam messze, mert a személyzetisek olyan könnyen becibálják az embert, nekem meg nem volt kedvem ugrálni, és a telefonos interjún ki is derült, hogy nem egymást keressük, én meg megspóroltam egy nagy macerát.


Egyébként, ha lány vagy, esetleg férjhez mehetsz egy anyagilag jobban álló pasihoz :) Ha meg fiú, ki tudsz menni külföldre dolgozni. Ahhoz valamennyire tudnod kell angolul.

2012. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, bocs, azt kihagytam, hogy engem se támogattak lelkileg, sőt.
2012. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig, ha nincs család, akkor maradnak a barátok vagy, ha az sincs akkor egyedül.

Az élet igazságtalan, így igaz. Ezen már én is elgondolkodtam, hogy van az, hogy valakinek mindene megvan másnak meg nem hogy pénz sincs, de családi támogatás sem jut...?

Ilyenkor nem tudok semmi okosat sem írni. Majd az idő megold mindent. Nem tudom, hogy fiú vagy lágy vagy, de bízz benne, hogy megtalálod a párod a nagyvilágban és egymásra kölcsönösen támaszkodhattok.

2012. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a hajléktalanság felé vezető út első lépcsőfoka.
2012. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért nem kell ennyire negatívnak lenni
2012. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13:30


"Egyébként, ha lány vagy, esetleg férjhez mehetsz egy anyagilag jobban álló pasihoz :) Ha meg fiú, ki tudsz menni külföldre dolgozni. Ahhoz valamennyire tudnod kell angolul."


Jó fej vagy, szerintem meg ha lány, menjen ki dolgozni külföldre, szedje meg magát, ha fiú, maradjon itthon és nősüljön egy gazdag parasztlányhoz :)


Ám ha ilyen szüleid vannak, ő se szoruljanak rá később a te támogatásodra.

2012. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!