Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akik úgy házasodtak...

Van olyan, akik úgy házasodtak össze/ élnek együtt (akár házasság nélkül), hogy elsők voltak egymás életében, de mai napig boldogok együtt?

Figyelt kérdés

Annyira rossz azt hallani, hogy akik elsők egymás életében (mindketten csak egymással feküdtek le pl.), azok előbb-utóbb szétmennek, megcsalják egymást bla-bla-bla.

Miért?Olyan ember már nem is létezhet, aki őszintén szereti a párját?Annyira hülyeség ez, hogy, ha valaki csak egy emberrel feküdt le (akár nő, akár férfi), akkor nem lesz hosszú távú a kapcsolat, a házasság, mert kíváncsi lesz más emberre is...

Szerintem ez megint csak ilyen média által nyomatott baromság, mint az, hogy a szilikon mell-száj-segg a tökéletes nő, meg a gazdag-kigyúrt testű a tökéletes férfi...Amit meg sokan el is hisznek és az után mennek. Ugyanígy elterjedt ez is, hogy ha az elsőhöz mész hozzá/az első nőt veszed el, akkor biztosan hajt majd a kíváncsiság...

Szerintem akik ezt állítják, soha nem tapasztalták még meg, hogy mi az igaz szerelem. Én és a párom 10 éve vagyunk együtt, csak Vele feküdtem le, Ő is csak velem, és nem hogy kíváncsi vagyok másra, hanem elképzelni sem tudom, hogy más hozzám érjen rajta kívül!És a szex is nem hogy unalmas lenne, egyre izgalmasabb, mert egyre több mindent merünk kimondani, hogy ki-mit szeretne(és másban is). És egy kapcsolat egyébként sem a szexen alapszik, hogy csak azért mert, xy és xy csak egymással voltak, akkor törvényszerű, hogy megcsalják egymást csak szex miatt.

Ki hogy vélekedik erről?Vannak esetleg 20-30-40 éve együtt élő, boldog párok? Remélem igen!

L


2012. jún. 30. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A tény, hogy te ennyi ideje együtt vagy a pároddal, hogy az első, vele vagy igazán boldog: szerencséd volt, sikerült már fiatalon egy olyan kapcsolatot építenetek, amiben mindkét fél jól érzi magát. Ebben semmi kivetni való nincsen, sőt, nagyon szép.


Nagyon sokan szeretnék, ha az első szerelmük lenne az egyetlen, de ez sajnos, vagy sem, nem így működik.

Mikor először szerelmes lettem, szerettem volna, ha életem végéig tart, de az első pillanattól kezdve nem tűnt reálisnak. Nem azért, mert nem hiszek benne, egyszerűen csak nem ő volt AZ. Ugyanakkor beleszerettem, jól éreztem magamat vele, megismertetett velem egy új világot. Aztán elmúlt a szerelem és vége lett.


Neked ilyen téren szerencséd volt, mert először találkoztál azzal az emberrel, akivel működött akkor és még mindig működik.

Tudom, hogy létezik igazi szerelem, mert azóta már én is megtaláltam azt az embert, aki tökéletes számomra. Nem azért mert hibátlan, hanem mert mindent meg tudok vele beszélni. Az pedig, hogy először vagy sokadjára, azt hiszem, nem mérvadó.


Fiatal vagyok, minket is hajthatna a kíváncsiság, bárkit hajthat. Egyszerűen csak, ha szerelmes vagy, szeretsz valakit, nem mással akarsz új dolgokat megismerni, hanem a pároddal.

2012. jún. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, hogy nem úgy írok, hogy 20 éves házas vagyok, de remélem, még leszek :)

Mi 8 évig voltunk párban úgy, hogy mindketten elsők voltunk egymásnak. Az után összeházasodtunk, és 5 éve vagyunk házasok, még mindig imádjuk egymást. Körülöttünk már sokan elváltak, mindig elszomorodom ilyenkor, mert ha van is vita a házasságban, meg kell beszélni, amíg csak lehet!

Mondjuk mi csendes életet élünk, mindketten ezt szeretjük, nálunk nem zavart be alkohol vagy agresszió. Lehet, ez is sokat tesz.

2012. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 éve, januárban lesz 6 éve, hogy így vagyok együtt a párommal, a szüleim jövőre ünneplik a 30-ik házassági évfordulójukat.Szerintem van ilyen, a környezetem erre az élő példa :)
2012. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, és gratulálok hozzá, őszintén. És egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, h ez köztetek örökké így fog maradni, pláne, ha még mindig egyre jobb a kapcsolatotok. Én ezt nem mondhatom el magamról,nem vagyok rá büszke, 19-26 éves koromig rengeteg férfival lefeküdtem (kb 20-25) kompenzáltam, mert túlsúlyos vagyok, viszont szép az arcom... Mikor állandó barátom volt, soha nem csaltam meg senkit. 7 évig bírtam, 7 éve élek a párommal. Tavaly lefeküdtem mással, az első alkalom nagyon jó volt, a második már nem (ugyanaz az ember) többet nem találkoztunk, mert elveszett az újdonság varázsa. Nekem csak egy alkalomra kellett igazán más. A párommal nem annyira jó a szex, mondhatni unalmas, nem egy fantázialény, meg elég kicsi is neki, de attól még szeretem és vele képzelem el a jövőt, és az incidens óta nem kívánok mást.

Fura dolgok ezek. Abban biztos vagyok, ha 100%-osan kielégítő lenne a szex vele én sem csaltam volna meg.

Mindenesetre ettől függetlenül nem tartom elképzelhetetlennek, h ti jól meg vagytok, és meg is lesztek. Hajrá! :)))

34/N

2012. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Ez a kíváncsiság, hogy milyen lehet mással olyan 15 évi házasság után jön elő. Akkora már elfárad a kapcsolat, megunják egymást, már nem tud újat mutatni a másik az ágyban és jön a kíváncsiság. Még az én barátnőmnél is aki, annyira szerény nő, istenítette a férjét mindig, de nem rég azzal állt elő, hogy Ő még nem próbálta mással. Csak ki akarja próbálni, a férjét szereti. Döbbenten néztem.
2012. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, mi is lehetnénk kísérője a például szónak. :) Immár, 14 éve vagyunk házasok, és 18 éve járunk. Amúgy általános iskola 3. osztálya óta vagyunk egymásba szerelmesek, vagyis akkor 25 éve vagyunk szerelmesek és 27 éve ismerjük egymást. :)
2012. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

mi 16 éves korunk óta, tehát 12 éve vagyunk együtt. a 7. év után volt egy kis megingásunk, fél évre szét mentünk, mindkettőnknek volt másik kapcsolata. de nem azért mentünk szét, mert kíváncsiak voltunk, egyszerűen csak eltunyultunk a kapcsolatban, és oda vezetett. de nem bírtuk egymás nélkül. szép lassan újra összegabalyodtunk :) de jót tett a különlét, azóta jobb a kapcsolatunk :) mi már örökre együtt maradunk, így kell lennie és kész :)


idősebb ismerőseim közül nagyon sokan vannak együtt gyerekkoruk óta, akár 20-30 éve. valamiért ez mostanában nem megy az embereknek... régen nem volt ennyi válás. és nem hinném, h azok, akik tényleg csak egy emberrel feküdtek le, azok kevesebbek lennének. az életben nem a szex a legfontosabb.

2012. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De jó Neked Kérdező! :( Én meg itt egyedül, közel a 30-hoz! :(
2012. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy nem az igazi az első, mert ezt előre nem tudhatja mindenki. Aki meg csalódott, az mondja azt, hogy az első nem lehet az igazi.
2012. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Valószínűleg régen azért nem volt ennyi válás, mert megtanították az emberekkel, hogyha valami elromlik, azt meg kell javítani, nem pedig eldobni. Ma már... és ez az, ami a legnagyobb probléma a házasságoknál.
2012. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!