Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek hazamenni a szüleimhez....

Félek hazamenni a szüleimhez. Muszáj?

Figyelt kérdés
25 éves dolgozó lány vagyok, külön élek a szülőktől, de egy városban (kb 10 perc gyalog). Múlt héten összevesztünk, olyat csináltam, ami nekik nem tetszett (lényegtelen apróság, a lakásommal kapcsolatos módosítás), és ezért teljesen le lettem hordva. Nekem tetszik a módosítás, nem bántam meg. Anyum annyira ellene van, hogy azt mondta, nem jön hozzám sőt ki is tagad, ha így marad. Azért nevetséges, mert tényleg apróság.. de nagyon rosszul éreztem magam egész héten. Én nem kerestem és ő sem. Nagyim szerint én keressem, mert én vagyok a gyerek, de én érzem magam megbántva. Félek, hogy anyum nem enyhült.. Viszont már jó lenne túl lenni ezen az egészen és békülni..És akkor tudnék másra is gondolni, nem csak őrlődni..Azonban ha nem enyhült, nem biztos, hogy jobban fogom érezni magam az újabb veszekedés után..Mit tegyek?

2012. júl. 1. 11:24
1 2 3
 1/23 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Ha a te lakásod, milyen jogon szólnak bele? Ha neked úgy tetszik, akkor fogadják el. Mellesleg nem tudom, mi lehet az a módosítás, ami így kiborította őket?


Ördögöt festetted a falra? Vagy szado-mazo ágykeretet csináltál a párodnak? :DDD

2012. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el hozzá és mond meg neki , hogy neked nagyon rosszul esik , hogy így lehordott emiatt az apróság miatt. Mond meg neki , hogy neked tetszik ez a kis változtatás és ez a te ízlésed : D Mond meg neki , hogy te nem akartad kereseni a bajt : )
2012. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Susan Forward: Mérgező szülők c. könyvét!
2012. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
:) A módosítás tényleg apróság: egy kis állat.
2012. júl. 1. 11:36
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
Önálló, felnőtt ember vagy, aki a saját lakásában azt csinál, amit akar. Egy felnőtt ember pedig nem engedheti meg magának, hogy bárki is beleszóljon az életébe. Nem is értem, mi a kérdés. Attól te még szeretheted a buggyantagyú anyádat, mert éppen nem beszéltek. Majd rájön, de lelkifurdalásod ne legyen. Menj el kirándulni helyette. Nyiss más irányokba is. Nem kell visszarohangálni állandóan a szülői házba.
2012. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Smartguy86 ***** válasza:
PFFFFFFF. Na ne viccelj. Te gondoskodsz róla, te hordod orvoshoz ha kell, te csinálsz mindent. Mi bajuk van vele? Talán valaki allergiás rá? Vagy valami hüllő vagy pók, hogy ilyen ijesztő???
2012. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Mostmár én is őszintén kíváncsi lennék, hogy mit tettél a SAJÁT lakásoddal, amin ennyire kiakadt. :)

Szerintem menj haza nyugodtan (előtte telefonálj oda), mondd el, hogy nagyon rosszul érzed magadat a veszekedés óta és nem akarsz újabb balhét, de neked így tetszik, a saját lakásod és így fog maradni minden. Kérd meg, hogy ne szóljon ebbe bele és mondd el azt is hogy természetesen ezután is szívesen látod még ha nem is szívesen jön.

2012. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%
A nagyidnak meg mondd meg, hogy te nem vagy gyerek.
2012. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha vettél egy mangalicát a 4. emeletre, az tényleg kiborító lehet. :)


És most komolyan. Nem muszáj hazamenni a szüleidhez. Azt nem tudom, hogy Te mit tegyél, de én vagyok olyan makacs, hogy ezek után nem keresném a szüleim, amíg ők nem keresnének. Mivel senki sem szólhat bele abba, hogy mit teszek a saját lakásomban. (amíg törvényes keretek között a szomszédok jogait tiszteletben tartva cselekszem)

2012. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Persze, egyetértek az előttem szólókkal:


Mi köze a mamádéknak, hogy a saját lakásodban mit csinálsz, milyen jószágot fogadsz be, mondjuk még akkor is, ha az pont a IV.-ik emeleten van?


Ha valóban lényegtelen apróság, akkor nem éri meg ez miatt haragban lenni velük. Le kellene ülni megbeszélni a dolgokat.

Talán diplomatikusan most még engedni nekik, azért, hogy a béke helyreálljon, de utána rögtön el kell kezdeni "kivívni" a szabadságodat ezen a téren is = mármint, hogy nem elég, ha külön költözöl tőlük, el kell érned azt is, hogy valóban engedjék a saját életedet élni.

2012. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!