Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék az Apámnak,...

Hogyan segíthetnék az Apámnak, ha az intenzív osztályon altatják?

Figyelt kérdés
Tegnap súlyos agyvérzése volt, lélegeztetőgépen van, és napokig altatják. Néha felriad, mintha kicsit éberebb lenne, valószínűleg hallja a hangomat, tudja, hogy ott vagyok. Beszélni szeretnék hozzá, de fogalmam sincs mit mondhatnék, ráadásul többágyas kórterem, az is nehezíti. Mit tehetnék? Olvassak neki könyvet? Vagy hülyeség?

2012. júl. 5. 05:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Remélem meggyógyul apukád. Mondd el neki, hogy mennyire szeretnéd, és alig várod, hogy végre meggyógyuljon. Valami szép közös emléketeket is felelveníthetnéd. De csak halkan, hátha zavarja a többi beteget.
2012. júl. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszerűen csak a napodat meséled el neki,az is jó,hol voltál,mit csináltál,még mindig meleg van. Tudom furin hanhzik,de ha van valami kedvenc elfoglaltsága,szereti a focit,szokott kutyát sétáltatni vagy valami ilyesmi,arról is mesélhetsz neki. Tehát elsősorban pozitív dolgokat,akár az időjárásról is mesélhetsz neki, csak érezze, hogy ott vagy, és nincs egyedül!

Gyors gyógyulást kívánok neki!!!

2012. júl. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
sajnálom ami történt.Sajnos 4 éve az én apukám is agyvérzést kapott.Hónapokig volt kórházba de legyőzte a betegség!!!!A végén már mesterséges komába rakták mert a veséi leálltak és nagyon nagy fájdalmai voltak.Én mindig meséltem neki mi van velünk,az unokáival(4 gyere volt és akkor még csak 7 unokája)sajnos az intenzíven nem sok időt lehet velük lenni.Remélem apukád felgyógyul.
2012. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa dolgok derülnek ki néha az ilyen altatásos betegekről. Például az, hogy tisztán emlékeznek arra, amit körülöttük mondtak. Menj be hozzá, és ülj a fejéhez közel, és a fülébe suttogj, ha nem akarod, hogy mások is hallják. A könyvolvasás helyett inkább magadról beszélj, hogy mi történt veled aznap, hogy mik a vágyaid, ha tetszik valaki, stb stb. Ez hidd el, sokat segít a regenerálódásban.
2012. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én anyukám május 25-én került kórházba ugyanezért :( én bementem, bent voltam 10-15 percet, megtörölgettem a homlokát, elmeséltem neki, hogy hogy vagyok, várjuk haza nagyon, mit csinált a kutyája, és hogy egyre jobban lesz, akkor megyünk majd mindenfele.
2012. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia


Sajnos nekem is apukám 8 évvel ezelőtt agyvérzést kapott.Igazából azt tudom javasolni hogy magadról hogy mi történt veled,mit ettél,mit láttál,mi történt veled,mi történt azon a napon a családdal,szomszéddal,vagy mi történt a faluban(már ha ott laktok) mond el neki.Igy ahogy elmesélted szerintem vigil kómában van édesapád.Ez azt jelenti hogy mindent lát,hall,érez, csak nem tud kommunikálni.Sokszor volt ugy hogy bementem hozzá megfogtam apum kezét és a hasára hajtottam a fejem.(mikor kicsi voltam nagyon sokat aludtam el a "hasán".)Igazából az kell neki hogy érezze ott vagytok vele és nagyon várjátok haza.Szerencsére édesapám igaz 8 éve beteg de még mindig él és otthon ápoljuk.Szükségem van rá rossz a kedvem vagy ideges voltam egy vizsgám miatt elég csak bemennem hozzá leülni az ágya mellé megfogja kezem és máris elmúlt minden bajom.Ő neki is szüksége van ránk de nekünk is ő rá. Édesanyám a nap 24 órájában vele van.Sokan kérdezik miért nem adjuk be egy otthonba hisz könnyebb lenne az életünk.Erre mindig csak azt tudom mondani hogy 14 éves koromig nevelt ha szükségem volt rá mindig ott volt akkor most miért dobnám el őt.Most neki van nagyobb szüksége rám,attól hogy beteg ugyan ugy az én szeretett édesapám és a lottó 5-ért se hagynám el.Ha valamiben tudok segiteni vagy beszélni szeretnél valakivel irj nyugodtan privit és beszélgethetünk.Bocs hogy ilyen hosszu lett a poszt.

2012. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Tegnap már kicsit jobban ment a beszéd, biztos hallja amit mondok. Kicsit éberebb volt, próbált mozogni, de a szemét alig bírja kinyitni. Mozgott a szája, talán beszélni akart, de a csövektől nem tud. Nyugtatgattam, elmondtam, hogy nagyon jó helyen van, és szuper orvosok kezelik, és minden nap kicsit jobban lesz. Este megműtötték, hogy a további agyvérzést elkerüljük, most várjuk, hogy mikor lehet felébreszteni, és milyen állapotban van. Nehéz, mert eddig azt mondták pár nap és meg fog halni, tegnap szó volt róla, hogy akár fel is épülhet, nem tudni mire készüljön a család. Csak 57 éves!
2012. júl. 6. 12:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi van apukáddal? Szurkolunk neki, hogy gyógyuljon meg! Miért nem az én apám van az ő helyébe, vagy a többiekébe? Ő ezt érdemelné!
2012. júl. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést! Lassan javulóban van, tud beszélni, bár még nagyon zavart. Még egy hétig veszélyben van, hogy újabb stoke-ot szenved el az agyvérzés szövődményeként, és ez ronthat rajta. Ha ezt megússzuk, akkor jó esély van a felépülésre! Nagyon köszönöm, hogy gondoltok ránk!!!!
2012. júl. 11. 09:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Imádkozni fogok érte!
2012. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!