Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdvözlet. Férfi testvérem 14....

Üdvözlet. Férfi testvérem 14. 000, - Ft fix gyermektartást fizet nagy korú lányának, aki már érettségizett és most szerzi első szakmáját. Ebben az összegben kb.1 éve állapodtak meg a szülők bíróság előtt?

Figyelt kérdés

Eddig semmi gond nem volt, de most a testvére egy nagyon súlyos nyitott szívműtéten esett át, és csak kb. 30-40.000,- Ft táppénzt kap. Egyenlőre esélye sincs rá, hogy visszamenjen dolgozni az állapota miatt. Lehet le is fogják %-olni. Még nem tudjuk biztosan, ráadásul albérletben lakik.

Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben van-e esélye a gyermektartás csökkentésére, vagy megszüntetésére?



2012. júl. 5. 10:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Kérelmezze, lehetséges, hogy csökkentik.
2012. júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

Férfi testvéred jobban tenné, ha nem húzná ki magát a gyerektartás alól. Gondoljon csak bele, hogy egy olyan szülő, aki teljesíti a KÖTELESSÉGÉT és normálisan eltartja a gyermekét, mennyit költ rá egy hónapban... nem 14ezret, az biztos.


Elhiszem, hogy nehéz helyzetben van, de azt hiszem nem a tulajdon gyermekét kéne megrövidítenie azzal a pénzzel. Ha rendes szülő lenne, találna más megoldást. Nem csak az anyjáé az a gyerek...

2012. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted menjen a híd alá lakni, vagy ne vegye meg a gyógyszereit, vagy ne egyen semmit? Elgondolkodtató. Köszönöm válaszod.
2012. júl. 5. 11:27
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Igaza van a másodiknak,ha megkapja a 40 ezret,abból adja le a 14-et.(Ami magában is nagyon kevés).

Dolgozhat otthon végezhető munkát,albérlet helyett te is befogadhatod,mint kedves férfi testvér.Esetleg te is tudod ideiglenesen pénzelni őt (akár kölcsönbe is),de a gyerekétől ne vonjon meg már pénzt,ha megcsinálni meg tudta,akkor minden körülmény között vállalja a következményeit.

2012. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Értem az álláspontodat. Sajnos anyagilag nem tudom segíteni, mert én is rokkant vagyok. Nekem is van 2 gyermekem akiket egyedül nevelek.
2012. júl. 5. 12:08
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

először is nagykorú gyermeknek már nem tartásdíjat kell fizetni hanem rokontartást. ez valamivel kevesebb kell, hogy legyen. Amint munkába áll a lány, már eleve figyelembe fogják venni hogy van saját keresete.


a munkamellett amúgy tanulni fog még? mert ha nem akkor már nincs rokontartás sem. ha betölti a nagykorúságot és nappali tagozaton még folytat tanulmányokat akkor van még rokontartás. de ha pl. tanulmányok alatt dolgozik is, akkor mondom csökkentett összeget kap a lány.


plusz persze hogy lehet menni csökkenteni, hisz a tartásdíjra kötelezett életében is hatalmas változás állt be a betegségével. szívtelenek vagytok, azért itt már nem egy kiskorú magatehetetlen gyermekről beszélünk ácsi, akinek úgymond a megélhetése forog kockán.

2012. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%

Attól még, hogy nem kiskorú, igenis szüksége lehet szülői támogatásra, sőt, talán még többre is, mint eddig.

Én is elmúltam már 20 is, a kiadásaim meg egyre nőnek. Nem azért, mert szórom a pénzt, hanem mert kollégiumot, bérletet fizetek, egyetemre járok. Apucinak meg nyilván rosszul esik, hogy még mindig fizetnie kell utánam...

Ameddig iskolába jár a lánya, nincs saját keresete, igenis szüksége van támogatásra mindkét szülőjétől.


Senki nem mondta, hogy haljon éhen, vagy ne fizesse a gyógyszereit. Csak egyszerűen nem annak kéne az első reakciójának lennie, hogy akkor nem fizet tartásdíjat.

2012. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Jézusom milyen önző emberek vannak itt. Átesik az apám egy súlyos műtéten és én még azt a 30-40ezret is húzzam le róla amit kap? Pff...nektek is van a pofátokon bőr mit ne mondjak... szánalmasak vagytok.
2012. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Azért nem fog belehalni a lány ha pár hónapig csak a felét kapja meg. Egy családban is van, hogy összébb kell húzni,mert csak úgy lehet megoldani. Nem tudom mit tanul a lány de simán lehet annyi ösztöndíja mint az apja táppénze.
2012. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%
gondoljunk abba bele ha ez az apuka még a családjával élne. na akkor ugyanúgy nem jutna több pénz a családi kasszába. sok szívtelen ember van itt.
2012. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!