Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdvözlet. Férfi testvérem 14....

Üdvözlet. Férfi testvérem 14. 000, - Ft fix gyermektartást fizet nagy korú lányának, aki már érettségizett és most szerzi első szakmáját. Ebben az összegben kb.1 éve állapodtak meg a szülők bíróság előtt?

Figyelt kérdés

Eddig semmi gond nem volt, de most a testvére egy nagyon súlyos nyitott szívműtéten esett át, és csak kb. 30-40.000,- Ft táppénzt kap. Egyenlőre esélye sincs rá, hogy visszamenjen dolgozni az állapota miatt. Lehet le is fogják %-olni. Még nem tudjuk biztosan, ráadásul albérletben lakik.

Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben van-e esélye a gyermektartás csökkentésére, vagy megszüntetésére?



2012. júl. 5. 10:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%

7es válaszadónak: Hát szerintem iskola mellett is menj dolgozni!!!! ne csak élősködj szüleid ill.apád nyakán!! és igen képzelj suli mellett is dolgoztam!!attól függetlenül is ,h apámtól kevés gyerektartást kaptam..20éves vagy te kislány!!!


le fogják %-oni..de ne hisztizzen a gyermeke..mennyi szívtelen ember van..gyermek is tud diákmunkát találni ..

2012. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
22%

Egyetemista is kap különböző ösztöndíjakat.

-szociális juttatás:5000-20000Ft.-ig terjedhet

-bursa hungarica: 6000Ft ezt szinte mindenki megkapja

-ösztöndíj 6000- 30000 Ft.-ig bármi lehet, ez az átlagától függ.

Azért ebből simán összejön annyi mint a gyerektartás de akár annyi is mint az apa táppénze. Nem azt mondom, hogy nem kell fizetni de pár hónapig azért ki lehet bírni, hogy nem kap gyerektartást.

Főleg most nyáron.

2012. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 11es!

A kérdés nem rólam szól, ne velem foglalkozz. A saját történetemet azért hoztam fel, hogy rávilágítsak, nem csak egy "kiskorú magatehetetlen gyermeknek" van szüksége támogatásra a szüleitől. A saját költségeimet tudom fedezni a tanulmányi ösztöndíjamból, így nemhogy apám nyakán nem élősködök, anyámnak segítek azzal, hogy a tartásdíjat befizetheti a hiteltörlesztésbe.

Megköszönném, ha nem kritizálnál, mert nem ismersz se engem, se az apámat, se a kettőnk viszonyát, se a körülményeimet. Innentől kezdve pedig nincs miről beszélni.

7es voltam

2012. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

12es!

A kérdésben szereplő gyermek nem egyetemista, így neki ezek a juttatások nem járnak.

(Mellesleg a bursa nem mindenhol 6000 Ft, a szociális ösztöndíjat meg a rászorultak közül is nagyon kevesen kapják meg.)

2012. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Még mielőtt keresztre feszítenétek az apukát, közlöm, hogy eddig mindig rendesen fizetett, és anyagi helyzetéhez mérten különböző juttatásokat is adott a gyermeknek. Eddig a tartásdíjat mindig a munkáltató vonta a fizetéséből. Most, hogy csak táppénzt kap nem tudják a havi 14.000,- Ft-ot vonni csak kevesebbet, mert nagyon kevés a táppénz. Erre az anyukat folyton fenyegeti, hogy feljelenti és börtönbe juttatja. Bár nem tudom, hogy egy ilyen beteg emberrel mit fog kezdeni a rendőrség vagy a bíróság. Gondolom erre is van valami törvényi megoldás, de fogalmam sincs, hogy mi az, és mit is tegyünk?
2012. júl. 5. 20:28
 16/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Nem Anyukát, hanem az anyuka! Elgépeltem!
2012. júl. 5. 21:01
 17/22 anonim ***** válasza:
25%

én nem feszítettem keresztre, sőt védtele is titeket.

Bíróságokon vagy ingyenes panasznap, menjetek be érdeklődni.

2012. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 6. 10:02
 19/22 anonim ***** válasza:
11%
A #7-es az tényleg egy kis köcsög egyetemista csak...
2012. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem miért lennék köcsög azért, amiért leírtam, hogy egy olyan gyereknek, aki ugyan elmúlt már 18, de nincs saját keresete, szüksége van szülői segítségre.

Ezzel tényleg ekkora újdonságot mondtam?

2012. júl. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!