Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a tesómmal?

Csakegypali kérdése:

Mi lehet a tesómmal?

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok, az öcsém 14 és hát mit mondjak "átlagos" vagyok tesóm meg szőke haj kék szem minden,és minden nap a szememhez vágja hogy milyen csúnya vagyok,meg hogy hogy lehetek ilyen ronda. Persze én sem vagyok "jó bárány" mert azért én is visszaszólok neki,de én csak igy probálok védekezni:). Pedig mint bátty mindig én segítek neki házit irni angolozni csomó mindent nekem köszönhet,és ezt kapom. Nagyon zavar az önbizalmamnak nem tesz jót://.Neki volt 2 barátnője nekem egy és azt is lerondázta... az én kapcsolatom több hónapig tartott az övéi max 1 hét és ő ugymond ilyen kis ribikkel lógott... és az a frua hogy suliba alig szólal meg ithol meg állandóan lerondáz meg ezt hallom "Úristen hogy nézel ki?". Mit tehetnék ez ellen?
2012. júl. 7. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

vágd le az orrát amikor alszik:D

amúgy ne segíts nekik, meg ne szólj hozzá, mondván "én csak egy földi halandó vagyok és nem férek fel a szépségedhez":DDD

2012. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ezaz hogy én meg aggódom igaz 4-5 tanuló de ez nem magától mindig foglalkozok vele,mert azért csak a tesóm meg hát nem nagyképűségből mondom anyira nem érdekli a tanulás és anyira az esze sem a legjobb. Félek ha mondjuk felvesznek egyetemre mi lesz vele. Viszont nagyon bánt hogy ennyire megaláz lelkileg ő meg a fellegekben jár.. hogy milyen szép szerintem ez undorító:/
2012. júl. 7. 16:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Hmmm... tudod az a baj tesóddal, hogy átvette ezt a tipikus "Y generáció" stílust. Ami annyit takar, hogy aki már nem néz ki jól az már tré, nyomorék stb. Hidd el én tudom. Ne foglalkozz vele, attól még hogy szőke haj, kék szem, attól nem lesz fentebb való nálad. Hiszen egyenlőek vagytok, testvérek. Lehet jobb lenne, ha egy kis idegig nem szólnál hozzá, tudom, nehéz megállni, de ez sokkal fájóbb ha "orrba vágnád". Aztán hátha észbe kap. Az, hogy neki volt két barátnője...1 hetes kapcsolatok. Hiszen azt te is tudod, hogy az semmi!:D



U.i.: egyébként nekem bátyám van, és ő is sokszor szívódott velem, és mikor nem szóltam hozzá, akkor utána úgymond ő jött oda "nyalizni" és megint jóba voltunk. De még mái napig szívja a vérem, még 20 évesen is!:D


18/L

2012. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Mond meg neki, hogy attól ő nem lesz szebb, ha téged lerondáz... És a belső frusztrációit ne rád vetítse ki :)

És közöld vele, hogy ha nem tud normális lenni, akkor nem segítesz neki. És tartsd is be, legyél következetes.

Ha így sem hagyja abba, akkor említsd meg neki, hogy a legtöbb homoszexuális szőke kékszemű. Csak mondjuk más szavakkal (pl. úgy nézel ki, mint egy búza) :) (Ami nem igaz, és elnézést kérek a homoszexuálisoktól!)


U.i.: ha tényleg "ronda" vagy, akkor legalább a lányok magadért szeretnek, és nem azért, mert jól mutatsz az oldalukon :)

2012. júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtam h rodna vagyok. Ő a szőke herceges stílús vagy micsoda aki valasja a haját és állandóna tükör előtt van. Én a barna rövid hajú picit borostás típus akit anyira nem érdekel hogy hogyan vasaltam ki a hajam meg ezek...
2012. júl. 7. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Köztünk 4 év van nővéremmel, amikor mindketten kamaszok voltunk nagyon rossz volt a viszonyunk. Visszagondolva, tipikus 'én' voltam. Ha valamiben segítség kellett (nem értettem a házit, nem tudtam valamit megcsinálni stb.) mindig megkértem szépen, és ő segített. Elmagyarázta, amit nem értettem, kikérdezte, amit kellett. Aztán másnap ugyanúgy feszegettem a határokat és csúnyán bántam vele. Sokat veszekedtünk, amikor a szüleink nem voltak itthon, még verekedtünk is, pedig lányok vagyunk.


Két emlékezetes veszekedésünk volt, ami végül verekedésben torkollott. Kiskoromban egyáltalán nem hatott meg a dolog, mindig úgy voltam vele, hogy majd megbocsájt úgysem. Aztán kamaszként egyre jobban kezdett zavarni és sokszor sírtam a veszekedések után. Aztán beláttam, hogy ennek semmi értelme, és hogy mamánk sem örülne, ha ezt látná. És ahogy egyre érettebb gondolkodtam egyre kevesebbet veszekedtünk. Most már kb. 3 éve tudatosan próbálok türelmesebb, higgadtabb lenni, ha kell elszámolok 10-ig, mielőtt bármit is mondok.


Részben már én is annak a generációnak a tagja vagyok, aki mindenben a rosszat látja stb.

Az utolsó igazán nagy veszekedések már-már lelki terrorként értek, nagyon nehezen viseltem, és ez közrejátszott abban, hogy változtassak.


Szóval, tudom, hogy most nagyon rossz, de hidd el, idővel változni fog a helyzet. Csak egy kicsit érettebbé kell válnia az öcsédnek agyilag is.

2012. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy fiú szerintem ne azzal legyen elfoglalva, hogy hogyan vasalja, vasalja-e egyáltalán a haját. emiatt ne aggódj, hogy te nem ilyen vagy.

Szólj vissza neki...Pl. "Te beszélsz???Neked az orrod nem ugrálná körül egy mókus 2 zsák mogyoróért..." és hasonlók :D

Ne hagyd magad. Ha folytatja, akkor majd ne foglalkozz vele, ne segíts neki a tanulásban. Majd ha szüksége lesz rád, akkor megtanulja hogyan viselekdjen.

2012. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Össze kéne hozni a húgommal, ő dettó ilyen:) Mindenből azt hozza ki, hogy csúnya az arcom, dagadt vagyok stb.

És nemrég rájöttem, hogy szerintem ez féltékenységből van. Köztünk 4 év van, és engem megnéznek a fiúk az utcán, van barátom, és ha valaki megjegyzi, hogy szép vagyok, ő mindig háttérbe szorul.

És szerintem ezt próbálja ellensúlyozni valahogy. Én reménykedem benne, hogy majd elmúlik ez a hülyesége, mert engem is nagyon bánt, és semmi önbizalmam.

17L

2012. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaj :).

Ez szerintem a tipikus önbizalomhiány a tesódnál.

Inkább azt mutatja a külvilágnak, hogy hatalmas egója van, miközben teljesen elégedetlen a saját külsejével.

Ezért is foglalkozik vele annyit.

És ezért is "rondáz" le téged.

Még az is lehet, hogy féltékeny rád.

Amúgy ne hagyd magad!

Vágj vissza a beszólásaira.

És ahogy írta valaki, azzal pont betalálnál.

Mondogasd neki, hogy "te beszélsz, te kis búza?", vagy ha megint neked ugrik valami beszólással kérdezd meg, hogy "mi van, morci vagy, mert letört a körmöd", vagy "mert elhagytad a hajvasalót".

Na, szóval ilyenek.

Amúgy melegeknek maxi riszpekt, én is biszex vagyok, szóval :).

L/25

2012. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
En a tesommal amikor kb : 10 eves voltam , nagyon szar viszonyba voltam , mindig veszekedtünk , stb... 15 eves vagyok , gondoltam ideje felnöni , mar nem veszekszünk , söt inkabb mindig baromkodunk , azon helyzetekbe amikor regen reg veszekedtünk volna. Egyebkent a lelki terrorral tobbet elerhetsz mint verekedessel . Nekem a tesom mindig aztmondta örökbefogadtak , hiddel ha sokszor mondod neki , rosszul fogja erezni magat.
2012. júl. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!