Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érintene benneteket, ha...

Hogy érintene benneteket, ha édesanyátok aki depressziós azt mondaná nektek felnőtt korotokban, hogy ő attól lett olyan amilyen, mert te már gyerekekkorodtól kikészítetted?

Figyelt kérdés

Nyugtalan,szorongós,nagyon aggódós gyerek voltam,állítólag szélsőségesen hisztis,soha,semmi nem felelt meg nekem,kamaszként is ilyen voltam,de csak itthon.

Anyukám ezt rendkívűl idegesen kezelte ,előfordult többször,hogy azzal bűntetett,hogy hetekig nem szólt hozzám.


Közösségben nagyon alkalmazkodó,már-már alázatos,kimagasló tanulmányi eredményeket produkáló voltam mindig.

A munkámban precíz,pontos,elhivatott vagyok,meg vannak elégedve velem.

Az emberek általában azt mondják,hogy szeretik bennem,hogy mennyire kedves vagyok.


Anyukám orvosilag diagnosztizált depressziós ,nagyon előzékenyen kell szólni hozzá,mert mindenen megsértődik,bár rendkívűl jó anyagiak közt él,mégsem képes örülni semminek .


Másoktól visszahallottam,hogy miket mond rólam (nem járok át segíteni eleget hozzá,a munkám és két gyerekem mellett),amit szóvá tettem neki ,hogy miért kell ilyen dolgokat mondani rólam.

Ezen nagyon megsértődött,hogy ő nem pletykál...

Majd azóta rendkívűl sértődött ha hozzászólok,mondtam neki,hogy talán már nem kéne azt csinálnia amit mindig is csinált,hogy képes hetekig haragot tartani ,felnőtt emberek vagyunk.


Erre jött a csattanó,hogy én tehetek az ő minden bajáról

:,-( és elkezdte sorolni ,hogy 5 éves koromban milyen cirkuszt csináltam mikor Németországban voltunk stb...milyen kamasz voltam és énmiattam lett ilyen amilyen.


Most felerősödve érzem azt a nagyon erős szorongást ami az egész életemet végigkísérte anyukám elutasító viselkedése,kiszámíthatatlansága miatt,bár már szerencsére nem függök tőle úgy mint régen.


Ha én így állnék az ADHD-s fiamhoz ,mint ahogy ő énhozzám,akkor mi lenne a gyerekkel...


Tudom,hogy depressziós és nem feltétlenül kell komolyan venni amiket mond,de mégis nagyon fáj,hogy az egész életének bajáról engem tesz felelőssé.

Ha évekig rá sem néznék,akkor sem lenne ő jobban,ő mindig mindenben a rosszat láttja.


2012. júl. 12. 11:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Én azt gondolom, hogy egy csecsemő, egy kisbaba, vagy kisgyerek viselkedésében az őt nevelő felnőttek személyisége, személyiségi jegyei, adott esetben problémái tükröződnek vissza. ( Tudom, hogy ez egy leegyszerűsítés, de maradjunk ennél...)

Azaz: anyukád megjegyzésének van igazságtartalma. Csak elfelejti, hogy te azért voltál gyerekkorodban olyan, amilyen, mert róla ez a minta ragadt át rád...

Kicsit drasztikusan hangzik, de szerintem kb. ez a valóság.... Bocs....

2012. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, kb sehogy, felhívnám szíves figyelmét, hogy ő vállalt engem, és nem én őt... neki volt döntési helyzete és joga, nem nekem. Kb ennyi...
2012. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Nem érdekelne, hogy mit mond valaki, aki mentálisan beteg. Nem gondolkodik racionálisan, feleslegesen nem kell ezen stresszelni.
2012. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Egyke gyermek vagy?Sajnos anyám halála után derült ki hogy nemkívánatos gyermek voltam neki.Igaz míg élt ezt éreztette is velem..17 évesen ezért szöktem el otthonról.Egyszer kérdezd meg anyukádat hogy mennyire akart téged.Lehet hogy rossz a megközelítésem,ne haragudj csak sajnos én tapasztalatból írtam...
2012. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Gyermekkoromban a nagymamám akivel együtt éltünk sokkal közelebb volt hozzám mint anyukám,soha nem vettek oda az ágyukba a szüleim(tabu volt számomra),soha nem mesélt nekem anyukám ,csak arra emlékszem,hogy mindig nagyon ideges volt,a tekintetétől nagyon féltem,soha nem tudtam neki megfelelni,míg nagymamám rajongással szeretett.

Sajnos már nem él a nagyim,de nekem ő jelentette a biztonságot,a szeretet,az elfogadást.


Apukám is tart anyukámtól,teljesen alárendeli magát neki,hogy megelőzze a konfliktusokat.

2012. júl. 12. 11:16
 6/23 Dia90' válasza:
Teljes mértékben egyetértek az elsővel, a gyereket a szülő formálja, a többi környezeti hatás (pl. óvoda) nem hat olyan erővel a gyerek fejlődésére, mint a közvetlen környezete. Nagyrészt anyukád nevelésétől voltál nyugtalan, szorongós gyerekként. Semmiképp sem hibáztathat téged. De az a legfontosabb, hogy ma már (leírásod alapján) egy talpraesett felnőtt ember lett belőled, ezt biztosan ő is látja, és előbb-utóbb sikerül majd megtalálnotok a közös hangot. :)
2012. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Minden gyerek idegesíti néha a szülőjét. Aki ezt nem bírja, az megteheti, hogy nem vállal gyereket.

Én kifejezetten könnyen és jól kezelhető kisgyerek voltam, viszont annál nehezebben kezelhető kamasz. Soha, egyetlen egyszer nem bírálták a személyiségemet, csakis az adott tetteimet.


Egy kisgyerek viselkedéséért mindig a szülő a felelős, soha nem a gyerek.


Anyád egyszerűen kivetíti rád a saját gondolatait. Szóval bármit mond, azt úgy értelmezd, hogy a szereplők meg vannak cserélve.

2012. júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem egyke vagyok,állítólag a nászéjszakán fogantam

:-),van egy hugom is aki már sokkal felszabadultabb ,lazább mint én,korán elhagyta a szülői házat.


Anyukám kb a terhességről mesélt még nekem pozitívan,akkortól,hogy megszülettem már arról mesélt,hogy elviselhetetlen voltam,kibírhatatlan voltam már 1-2 évesen is :-( .


A hugomról mindig azt mondta,hogy ő milyen nyugodt volt,simulékonyabb,pedig a hugom nem finomkodik meg meri mondani akár nyersen ,sértően a dolgokat anyukám nem is merne vele újjat húzni,mert hamar megkapná a magáét.Velem mindez megtehető,mert már a tekintetemmel is bocsánatot kérek,hogy élek...túlontúl alkalmazkodó vagyok sokak szerint,önérvényesítésre teljesen alkalmatlan avgyok.

2012. júl. 12. 11:21
 9/23 A kérdező kommentje:
Mindig azt néztem,hogy másokat meg ne sértsek,hogy másoknak mi a jó,rendkívűl vágytam az elismerésre,szeretetre.
2012. júl. 12. 11:25
 10/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy skizofrén vagyok és most rátaláltam a másik énemre? Minden egyezik....nagyon gyanús.

Úgyhogy ha valaki tud valami megoldást ennek az érzésnek, az ilyen gyerekkornak, az ilyen anyához fűződő kapcsolatnak a feldolgozására az fogalmazza meg nekem is please...

2012. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!