Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már alkoholizmusnak számít?

Ez már alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés
Barátom minden nap iszik sört, töményet ritkábban, inkább csak ha meghívják hétvégente, de nekem már ez is sok. Azt mondja, hogy a fárasztó munka után jár neki a napi két-három dobozos (fél literes) sör. Szerintem meg ez nem normális...Vagy ez még nem olyan gáz? Szerintetek?

2012. júl. 18. 09:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Kinek mi az alkoholiszmus.

Nekem ez már sok lenne.


Melegben mi is felbontunk 1-1- sört(mostanában gyümölcsöset,annak ize is jobb),vagy keverek egy 2cent vodkával gyümis koktélt magunknak,de hogy minden nap,na azt nem.


alkoholista apa mellett nőttem fel,nekem nem fér bele egy kapcsolatba a napi 2-3 sör,mert az "jár neki".

2012. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha függ a piától, akkor az. A munka után en magam is megiszom egy ki üveges sört vagy egy pohár bort, de maximum hetente 2-3 alkalommal. Akkor alkoholista ha nem tud meglenni ital nélkül.
2012. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Hát nekem napi maximum 1 férne bele... több nagyon nem. Apukám alkoholista volt, nagyon nehezen viselem az ivást hétköznap.
2012. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, én heti maximum 1 vagy két alkalmat néznék el.
2012. júl. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
En parom napi egy sort iszik. Tobbet nem engedek. Egy sor meg belefer szerintem, de 2-3 az mar sok.
2012. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
2. kommentelő jól írja, a függésen van a hangsúly, amíg tud önerőből nemet mondani a piára, addig nem számít alkoholistának, bármennyit iszik is.
2012. júl. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát ez az, próbálom neki mondani, hogy állapodjunk meg egyben maximum naponta, de nem hallgat rám...nem tudom, mi lesz ebből így...:(((
2012. júl. 18. 10:02
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ebből az lesz,hogy lassan már a tömény is "járni fog",aztán már az esti részegség is,mert nehéz a meló,stb.


Vagy elviseled,megszokod,vagy lelépsz és nem pazarlod rá az időd.


télen is megissza?

2012. júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már "jár" a pia, az bizony alkoholizmus, mindegy, hogy egy sörről, vagy másról van szó. Ha nem tudtok közös erővel változtatni, akkor addig kell kilépni a kapcsolatból, amíg nem késő.
2012. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked kell megszabnod, hogy mennyi fér bele, az már nagyon rossz jel. Ha alkoholizmusnak hívjuk, ha nem. Csak az a fontos, hogy téged zavar vagy sem. Ha igen, ne bízz a csodában, nem lesz. Keress olyan párt, akinek nincs számodra elviselhetetlen szokása. Az "ennyi jár nekem" a legrosszabb jel, ne hagyd figyelmen kívül. Neked meg "jár" egy nyugodt élet.
2012. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!