Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti egy 17 éves lányt...

Szülők! Ti egy 17 éves lányt elengednétek szórakozóhelyre társasággal?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert már fél éve betöltöttem a 17-et, de még mindig nem voltam egy szórakozóhelyen se. Előtte nem vonzottak az ilyen dolgok, de most ennyi idősen én is szeretnék menni bulizni. A szilvesztert házibuliban töltöttem és 5-kor értem haza. Soha nem jártam egyedül haza, mindig társasággal mentem és hazakísértek. Pár héttel ezelőtt éjjel 2-kor értem haza, de nem buliztunk csak beszélgettünk, józanon persze. Ezzel nem volt bajuk még. A gond csak az, hogy egyik nap másfél órával később értem haza egyik barátnőmtől este, konkrétan este 11-re (anyukám fél 10-kor rám telefnált, hogy induljak.), a szüleim már aludtak, de másnap kaptam egy hatalmas letolást anyukámtól emiatt. Most az a büntetésem, hogy ha el is megyek valahová, akkor sötétedés előtt haza kell érnem. Még most is szeretnék legalább egyszer eljutni a nyáron bulizni, de úgy érzem már semmi lehetőség rá. Pedig nem ittam le magam soha részegre, nem cigizem, nem drogoztam soha, barátom se volt soha, nem buktam meg semmiből év végén (4-es vagyok átlagban).. Anyukám még is képes azzal jönni sokszor, hogy "nincs normális fiú?" nem értem, hogy várhatja el ezt, ha nem járok olyan helykre, ahol simerkedni lehet, az ölembe csak úgy nem pottyan a szerelem. (ritka az ilyen)

A másik amiért szintén nem engednek, az a mai világ, az emberrablások, a megerőszakolások, gyilkolások.. Ti mit gondoltok? Ha jövő év elején betöltöm a 18-at vajon változni fognak ez ügyben? Köszönöm a válaszát mindenkinek. 17/L



2012. júl. 20. 13:42
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
57%

Azért raktak büntibe, mert előbbre vártak és gondolom aggódtak miattad. Annyi szörnyűséget lehet hallani.

Ettől függetlenül elengednélek 2feltétellel.

1. 3ra eléd mennék a szórakozóhelyre és hazahoználak kocsival

2. Tudni akarnám, hogy hova mész és hogy kivel. (telefonszámmal együtt)

És ha így nem játszanád el a bizalmam, akkor elengednélek máskor is.

2012. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
5%
nemáár,16 vagyok és 2 éve oda és addig megyek ahova/ameddig akarok.Kb tudják,hogy hova,de úgy is tudják,hogy a kicsi lányuknak 2 perc kell, és a másik irányba megy :D 3as átlaggal a város legjobb sulijában vagyok, és nem vagyok rib.nc sem.kell ennél több?:D
2012. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó! Azért szerintem 14 évesen még korai volt, hogy oda mehess ahova akarsz és addig amíg akarsz...
2012. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát drágám...16 éves vagy de nagy"kor"...2 éve oda mész ahová akarsz????

Hááát.....Inkább nem is írok erre semmit.


A kérdésre válaszolva.

Beszélj anyuddal,mondd meg neki hová kivel mennél.Mondd meg neki bármikor rádtelefonálhat,vagy sms írhat.

A másik,te mondd neki,hogy hozzon téged haza.

Hidd el el fog engedni.

Èn is anya vagyok.Tudom,nagyon nehéz pláne egy lányt ebben a romlott világban discoba engedni......

2012. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
4%
és miért volt korai? nem húzott meg senki, nem feküdtem a hányásomban részegen, soha! akkor meg? táncoltam meg tomboltam :D
2012. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Azért az sem normális 2. válaszoló, amit te csinálsz.


ÉN 17 évesen végülis mehettem akármerre (persze városon belül) és hajnali 3-ra haza kellett érnem. Nálam az volt jó, hogy sose diszkóztam, nem jártam veszélyes helyekre, csak kocsmáztunk, utána meg vagy beültünk valahova máshova (a kedvenc kocsmánk 22-kor bezárt), vagy vettünk piát és kiültünk a Dunapartra.

2012. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
69%
Pont mostanában történt Pécsen az a szörnyű gyilkosság a buliból hazafelé tartó fiatal nővel, teljesen érthető, hogy ilyenkor a legtöbb szülő visszavesz egy kissé az engedékenységéből. Anyukád azért vágyik már egy "normális fiúra" melléd, mert akkor nem kellene azon aggódnia, hogyan jutsz haza, a fiú hazakísérne. Én amúgy elengednélek bulizni, viszont sosem hagynálak éjszaka egyedül császkálni az utcán, autóval érted mennék akár hajnalban is. Velem is így csinálták annak idején a szüleim, akár hajnali háromkor is autóba ültek, és hazafuvaroztak. Nem is értem azokat a szülőket, akik a mai világban nyugodtan tudnak aludni úgy, hogy a tinilányuk valahol kint csatangol az éjszakában.
2012. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
én már 2 éve nagykorú vagyok. ahányszor elmentem bulizni, mindig kérték a személyim. szóval esélyed nincs bejutni egy szórakozóhelyre. kibírod még azt a fél évet.
2012. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

na,mondjuk az sem normális,hogy 16 vagy és 2éve oda mész ahová akarsz..-gratulálok a szüleidnek..


a kérdezőnek: gondolom,rá hoztad a frászt anyukádra amikor késtél(azért nem könnyű ám neki sem a mai világban!)

Csak azt tudom mondani,hogy:ülj le vele,és próbáld neki elmagyarázni,hogy nagyon sajnálod a múltkorit,és megérted,hogy aggódott,de ezentúl mindig hazaérsz a x időpontra,de nagyon szeretnél a barátaiddal kikapcsolódni.mondd azt is,hogy ha kell még a helyszínről is felhívod ha kell,és kizárólag taxival vagy kísérettel mész haza.

Ha alapjáraton is szigorúak a szüleid,akkor biztos nem lesz könnyű meggyőznöd öket,de azért próbálkozz,de ne úgy,hogy:fenyegetőzől,vagy kiabálsz velük,hanem a lehető legnyugodtabb hangon.

az utolsó verzió még az,ha:az egyik barátnőd segítségét kéred,hogy segítsen meggyőzni őket

2012. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
én is akárhová elmehettem 16 évesen is. engem is féltenek a szüleim, de megbíztak bennem és hagytak élni.
2012. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!