Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem akar elengedni...

Anyám nem akar elengedni sehova a nyáron! Mit tudnék tennni ellene?

Figyelt kérdés

Az év végi jegyem nem lett túl fényes: 3.5

Jövőre érettségizem, és ment a veszekedés, hogy így sehova se kerülök be, meg semmi nem lesz belőlem...

Ezért megtiltotta, hogy bárhová is menjek a nyáron. Sehova!

Ez már azért nem normális szerintem... Ja és hozzátenném, hogy 19 vagyok! L.


2012. júl. 20. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
19 vagy és csak jövőre érettségizel? Hányszor buktál?
2012. júl. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem buktam...

5 évfolyamos a gimi és késtem is.

2012. júl. 20. 21:11
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
19 éves vagy, állj a sarkadra, ne engedélyt kérj, hanem jelentsd be hogy elmész.
2012. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

21.24

Ez így mind szép és jó, csak utána jön az, hogy ameddig az ő kenyerüket eszem, addig azt csinálom amit ők mondanak...

De ez már akkor is nonszensz.

2012. júl. 20. 21:26
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyen idióta szülők csodálkoznak a legjobban, ha elköltözés után feléjük se néz többet a gyerekük. Ebben a korban egyébként ez már simán büntetőjogi kategória, személyi szabadság korlátozása.
2012. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik! Ezt kifejtenéd bővebben?

Nem röhögne ki a rendőrség ha egy ilyennel előállok? :)

2012. júl. 20. 21:55
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Perrsze, 19 már elvileg nagykorú, de azért mégeiscsak érettségi nélküli, iskolás, nincs még itt az ideje a sarkadra állni. Szerintem te is úgy gondolod, hogy igaza van a szülőnek, ha valahogy el szeretné érni, hogy jobban tanulj. Tehát jóindulatú legyen a hozzáállás.

Mégis mit tehetnél?

Előkeresni, mi az ami nem ment a tanévben, matek, földrajz, vagy netán az angol? Előszedni, tanulni gyakorolni, hiányosságokat bepótolni. Lehet, hogy ehhez segítségre van szükséged. Ezt viszont kérheted, hogy segítsen. Talán ha látja, milyen igyekvő vagy, megenyhül kicsit, és mégiscsak elenged majd valahová.

De szerintem csak jó, hogy van egy erőskezű szülő, aki fegyelmezi a gyerekét, ha látja, hogy nincs neki saját önfegyelme. Talán ha beszélnél vele, meg tudnátok bizonyos lépésekben egyezni, és nagyon hálás lennél neki, amiért nem engedi, hogy elfújjon a szél, hanem törődik veled.

2012. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De ez nem olyasmi amit meg kell tiltani. És ha most fog érettségizni? Akkor üljön itt egész nyáron, bent a szobájában? Itt a hangsúly nem a nagykorúságon van. Ezért szerintem egy 16 éves is jogosan tehetné fel a kérdést, hogy ez mégis miért jó a szülőknek.
2012. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy nem ez a legjobb módja annak, hogy önfegyelemre tanítson. Az egész nyaramat nem tölthetem azzal, hogy itthon ülök és tanulok! Egyébként meg nem vagyok hülye, csak lusta.. ennyi velem a baj, de ezen majd próbálok változtatni.

És az, hogy beszéljem meg vele, nem éppen a legkézenfekvőbb. Nem tudok vele beszélni. Csak a magáét fújja, és azt, hogy nem mehetek sehova! Aztán amikor próbálnék érvelni lezárja a vitát, hogy akkor sem fog elengedni. Különben is annyira mérges vagyok rá, hogy nem tudok higgadtan beszélni vele hosszabb ideig.

Szerintem nem megoldás a szobafogság. Sosem tartottam korrektnek, főleg úgy, hogy kéthetente járok el itthonról bulizni. Úgyhogy még azt sem mondhatnám, hogy a bulizás és az elmászkálás miatt lettek ilyenek a jegyeim.

2012. júl. 20. 22:55
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Hányan vannak hogy sokkal rosszabb átlagai vannak és mégis császkálhatnak ösze vissza.Most ezzel mit akar elérni anyád?Nem hiszem hogy a nyári szünetedet tanulással töltenéd el akkor meg minek ez az egész?Annyira szánalmas,komolyan mondom sajnállak


Nem tudom mit tehetnél,ha van barátod akkor mondd el neki hogy raboljon el :D Nála is tudnál tanulni(gondolom)tehát az érettségivel se lenne gond szerintem

2012. júl. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!