Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a páromnak, nem...

Igaza van a páromnak, nem vagyok felelős a testvéremért?

Figyelt kérdés

A bátyám szellemi fogyatékos. A szüleim nagyon sokszor mondták, hogy ha majd ők nem lesznek, nekem kell gondoskodnom róla. Eddig azt hittem, tényleg így van, így kell berendeznem az életemet.


Van most egy barátom, szerinte ez nem így van, nem kötelességem a bátyámnak alárendelni az életem. Ez azért vetődött most fel, mert a barátom szeptembertől megy ki külföldre és szeretné, ha vele mennék de szüleim szerint ez nem jó ötlet, mert a bátyám el fog felejteni és később nehezebb lesz visszaszoktatni.


Ti mit gondoltok?


2012. júl. 21. 18:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
48%

a barátod önző

viszont tényleg nem a kötelességed alárendelni az életedet a bátyádnak, viszont erkölcsi kötelességed lenne támogatni, ami nem egyenlő azzal, hogy nem éled a saját életedet

2012. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy ezt senki nem várhatja el tőled. Ne azért ne akarj gondoskodni a bátyádról, mert a barátod így gondolja, viszont ne akard magad alávetni sem a szüleid akaratának. Azt kell tenned, amit a TE szíved diktál.
2012. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
60%

Egyszer valóban csak te leszel a testvérednek. Így hogy nem vagy érte felelős ez igen nyers hozzáállás. De amíg a szüleid vannak, menj élj! De a barátoddal azért erről beszélgess el... Leginkább, ha ezt valóban ilyen nyersen gondolja is. Ő mit tenne, ha a te helyzeteben lenne? Ugyanígy gondolná? Mert ha igen, akkor van baj... Vele... Nem kicsi.. De sztem most menj.


Ott a skype, naponta emlékeztheted a tesódat, hgy vagy . Igaz most csak a monitorban, de úgy nem fog elfelejteni. :)

2012. júl. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem önző a barátod. Igenis téged a bátyáddal kell elfogadni. Ha erre nem képes akkor nem kell hülyeségeket kitalálni.

És ne adja az ég de mit szólna a barát ha nem a bátyád hanem a gyereketek lenne.

2012. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Igen, az a baj, hogy tényleg senkije nem lesz rajtam kívül :-(

A barátomnak viszont abban van ideje, hogy már így is sok mindenről lemondtam, ez a pár év jár nekem. Nyáron nem mehettem táborba, mert tanfolyamokra kellett járnom hogy el tudjam őt látni. Gyerekem sem lehet majd, mert nem bírnám mindkettejüket ellátni.

2012. júl. 21. 19:12
 6/41 anonim ***** válasza:
65%

Semmilyen szabály nem kötelez rá, a saját belátásod szerint dönthetsz róla, viszont erkölcsileg valóban az lenne a helyes, ha nem hagynád magára a bátyád. Rajtad és a szüleiteken kívül gondolj bele, nem fordulhat máshoz - vagy lenne egyéb alternatíva?


Csak, mert egy időre kimész külföldre, nem jelenti azt, hogy minden kapcsolatot meg kell szakítanod a családoddal, ott az internet, lehet videotelefonálni, így láthat is a testvéred, és nem fog elfelejteni. A párodnak meg a testvéreddel együtt kellene elfogadnod téged, hiszen ő is ugyanúgy az életed része.

2012. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Abban van igaza.... elírtam
2012. júl. 21. 19:12
 8/41 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem kötelességed. Ez a te döntésed.
2012. júl. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
95%

"Gyerekem sem lehet majd, mert nem bírnám mindkettejüket ellátni."

Ez hülyeség, téged is feltudtak nevelni a szüleid a bátyád mellett. Bár igen ezzel a te gyerekeidet is megfognád. De te mit akarsz?

2012. júl. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
57%
Ha a barátod így vélekedik erről, akkor képzeld csak el, ha téged valami baleset érne, veled maradna-e, lemondana-e sokmindenről miattad, vagy élné tovább az életét nélküled, hiszen ő nem felelős a te életedért! Gondold tovább a történetet!
2012. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!