Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik/szokás ajándékot vinni...

Illik/szokás ajándékot vinni Testvérem gyermekének keresztelőjére?

Figyelt kérdés

A bátyám gyermekének keresztelőjére vagyunk hivatalosak vendégként és nem keresztszülőként. Utána ebéddel várnak minket (ketten megyünk, a Vőlegényem és én.)

Ha illik ajándékozni akkor miben gondolkodjak? Ruha, gyermek étkészlet, valami egyéb jó ötlet esetleg?

(Megkérdezni nem szeretném őket, hogy mire van szükségük, mindenük megvan.)



2012. júl. 24. 08:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen illik ajándékot vinni.A gyereknek játékot,vagy az anyukának pénzt.
2012. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy illik, meghívtak titeket, kaját is adnak, már hogy ne illene. Én olyasmit adnék, amire egy kicsi babának mindig szüksége van és mindig kell belőle új, pl. pelenka, tisztasági csomag, bébiétel stb.
2012. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vinnék neki valamit. Ha mindenük megvan, akkor valami játékot keresnék a gyerkőcnek.
2012. júl. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A gyerek étkészlet, mélytányér, lapostányér, kistányér nem jó ötlet?

Milyen játék kelti fel egy másfél hónapos baba figyelmét?

Mennyi pénzt illik adni az anyának? Ne haragudjatok a sok kérdésért.

2012. júl. 24. 08:34
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem játékot adnék hanem valami olyat aminek hasznát tudják venni. baba étkészlet (nem fém hanem ilyen műanyagszerűség) rágóka, kisruha..... stb
2012. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék,ilyen babaétkészletet.Ha pénzt adsz,akkor 5-10 ezer között,kapcsolattól függően.Vehetsz esetleg pelust,kisruhát,csörgőt,falidíszt(színes),matricát stb.
2012. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

OFF


Miért kell pénzt adni az anyának?

2012. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Én ezüst gyerek kanalat, kést, villát vettem. Nem volt giccses, nagyon aranyos macis. Persze csak 3 éves kora körül kezdte el használni, de nagyon szereti. :)
2012. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Illik vinni, de csak ajándékot a gyereknek, pénzt NEM!!!!

Főleg úgy nem, hogy nem vagy keresztszülő. Jó ötlet a gyerek étkészlet és evőeszköz is, nem kell nagyon puccosnak lennie (ld. ezüst...).

De vehetsz pl. gyerekbibliát is, amit a pap meg is áldhat azonnal. Én azt vettem.

2012. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is olyan dolgokat adjatok aminek hasznát veszik.

OFF:

Amúgy hány hónapos a kicsi? Milyen idősen szokták őket megkeresztelni? Mert az én tesómnak is nemrégen született gyereke de engem nem értesítettek még semmilyen keresztelőről vagy hasonlóról (még nem is láttam a kicsit)

2012. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!