Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan viselkedtek a pici...

Ti hogyan viselkedtek a pici gyereketeket fogdosó idegenekkel?

Figyelt kérdés
Nem zaklatásra gondolok, hanem amikor pici babának/pár éves kisgyereknek vadidegen járókelők megfogják a kezét, lábát, megtapogatják a fejét. Tűritek, örültök neki, kikéritek magatoknak? Szerintetek illetlenség? Ti szoktatok idegen babákat/gyerekeket tapogatni?
2012. júl. 24. 14:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

"idegen" babáknak integetni szoktam, mosolyogni, ilyenek...


Ismerősök esetében vigyázok, hogy ne fogjam meg a kezüket, mert az enyém ki tudja mit hordoz, erre ügyelek. Ha viszont tudom, hogy tiszta a kezem (pl. nem buszozás után vagyok) akkor megsimogatom, ilyenek....


Idegen babákat nem szoktam tapogatni...

2012. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
62%

A mai anyukák legszívesebben sterilszobában nevelnék fel a gyerekeiket.

Ha nincs probléma, akkor kreálnak egyet.

2012. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%

Én csak akkor tapizom meg őket, ha nyúlkálnak felém. Olyankor odanyújtom az ujjamat és akkor azt el szokták kapni. De amúgy nem taperálom őket.

Egyébként mindeddig ez bennem fel sem merült, hogy potenciális baktériumforrás az, ha ezt naponta 5 ember megcsinálja a babával... De talán ebbe még 1 gyerek sem halt meg.

2012. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok tapogatós,tisztes távolságból szemlélem őket.
2012. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%

nem szoktam idegen babát tapogatni, eszembe se jutna ilyen


És utálom ha valaki az én babámat fogdossa, oké akit látásból ismerek az nem annyira zavar de az is csak a kis lábát simogassa meg, a kezéhez ne nyúljon senki, mert az mindig a szájába van

Ha valaki megsimogassa nem lázadok fel, de azt nem engedem, hogy a fejéhez arcához vagy a kezéhez nyúljon. De a normálisabb fajta nem is nyúlkál egy idegen babához.

2012. júl. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
52%

Volt már ilyen kérdés bőséggel. Alaposan ki is veséztük.

Kicsi baba mindent a szájába vesz, tilos megfogni a cipős/zoknis lábán kívül bármit is higiéniai okokból.

Ha ettől Te nem véded meg, akkor ki???

2012. júl. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
64%
Pedig lehet potenciális baktériumforrás ha a kezét fogdossák, hiszen a kicsi legtöbbször a szájába veszi a kezét, és ha pl valaki egy bevásárló kocsit fogott előtte, vagy bármi olyan dolgot, amit már sokan megfogtak az veszélyes lehet egy babára nézve.
2012. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
38%

"A mai anyukák legszívesebben sterilszobában nevelnék fel a gyerekeiket. "


nyilván te örülnél neki, ha egy tök idegen ember fogdosná a gyerekedet

2012. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
71%

Valahogyan le kellene állítani ezeket a felnőtteket!


Nem nyúlkálok és nem fogdosom meg a pici kezét, fejét, stb. Nem tudhatom, hogy éppen az én kezemen mi van. (Sokszor még a boltból hazamenet is van olyan érzésem, hogy koszos a kezem, pedig egyébként nem vagyok egy kényszeres kézmosó)

Tény, hog sokkal több féle-fajta bacik szaladgálnak ma már a levegőben, mint 1-2 évtizeddel ezelőtt, a babáknak időt kell hagyni, míg a szervezetük felkészül az ellenük történő védekezésre.

2012. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szoktam fogdosni idegen gyerekét, csak mosolygok és én is integetek :)

Ha ismerős baba akkor persze megsimogatom persze én se trágyázás után.

Tanácsolom, hogy vegyél kézfertőtlenítőt és ha valaki megfogdosná akkor kend be vele a babát, kitudja mit csinált előtte..jobb félni mint megijedni.

2012. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!