Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az alkoholista...

Mit csináljak az alkoholista apámmal? Nem bírom tovább! (kérem olvassák el! )

Figyelt kérdés
A probléma az hogy apám egy alkoholista.. és ha iszik akkor állandóan kötözködik agresszív, viszont ha nem iszik akkor egy angyal, semmit nem szól itthon.. csak sajnos ilyen alkalom nem sokszor van, főleg mostanába.Az egész gyerekkoromat, és tinikoromat tönkre tette.. Állandóan kötözködik, bánt általába szavakkal, de előfordul az is hogy megüt..Például több mint egy hónapja voltunk a szomszédba akkor is ivott és adott egy pofont.. és ezzel ő jól szórakozik, azt hiszi hogy vicces, miközbe nekem fáj.Meg többször is megütött már.. Meg mondom állandóan kötözködik mindig mondja hogy belőlem semmi se lesz, csak egy paraszt kis tetű vagyok.. Olyat is mondott már olyan 2 évvel ezelőtt hogy dögöljek meg, és most is nem rég hogy mi értelme van élnem ha csak gépezek(hát jó hogy gépezek mást nem is nagyon csinálhatok ki se enged nagyon). Múltkor is fehérlázas volt a kaját kiborította amit anyám főzött.Anyámmal is veszekednek, lehordják egymást mindennek, anyu többször is volt már miatta kórházba mert megverte.. Már anyám régebben felis jelentette de visszavonta mert megsajnálta.Válóper.. abba meg csak a szájuk jár, nem adják be. Viszont ha beadnánk hova mehetnénk anyummal?? 85ezret keres, de viszont gondoltam rá hogy lenne gyerektartás(bár apámnak nemsokára megszűnik a munkaviszonya) meg gondolom kapna családit is, nem létezik hogy egy albérletbe ne lakjunk el ketten(!)csak az a gond hogy neki itt a faluba van állása, egy boltba mint főnökhelyettes, de szerintem annyit megtudna tenni hogy az ötös busszal kijár ide dolgozni.. De nem keres semmit(régen majdnem elköltöztünk)de viszont így engem tesznek tönkre. Már azon is gondolkoztam hogy öngyilkos leszek, vagy elmegyek úgy hogy soha nem jövök vissza mert ezt nem bírom tovább!!Mit tehetnénk? Elnézést ha hosszú lett, lehetett volna hosszabb is, mert ez csak egy töredéke a történetnek :(

2012. júl. 25. 11:37
 1/9 A kérdező kommentje:
15/l
2012. júl. 25. 11:47
 2/9 anonim válasza:
Azt mondja, hogy belőled nem lesz semmi?! Belőle mi lett.. Tönkreteszi több ember életét a viselkedésével, nem csak a sajátját.. Valahogy ezt kéne megértenie:/ Te pedig ne legyél öngyilkos, és ne menj el sehova! Ilyenen gondolkozni sem szabad! Előtted áll még az élet és tudod, hogy te nem egy ilyen ember leszel hanem sokkal jobb, mert átélted milyen az ha valaki így megbánt valakit. A te ötleted viszont nem olyan bonyolult, a költözés neked nagyon jót tenne.. Szerintem valahogy próbálj erről beszélni anyukáddal! Drukkolokneked:)
2012. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Nem vagy már gyerek, a soraidból érezni. Anyád lehet hülye, de te ne legyél. Ultimátum a megoldás kulcsa: Anya, én elmegyek. Velem jössz vagy maradsz? És elmész, keresel egy kicsi lakást, amit meg tudsz fizetni, dolgozol és kész. Ez tényleg ennyire sima ügy! CSak meg kell merni lépni! Láttam a környezetemben nem egyszer, mire képes az alkohol. Ki kell lépni, amíg van erő és akarat! Ha anyád akar, veled tart, ha nem, ott kell hagynod, hogy érezze, hogy szar! még jobban, mint eddig! és havonta felvetni neki, hogy nálad van hely! Erőltetni nem erőltetheted, ha nem akar mozdulni, de a lehetősége meglenne, főleg, ha látja, hogy nyugalomban élsz! Mindent megér, ha az ember megszabadul az ilyen terhektől! Én 250km-re költöztem az én keresztemtől (igaz, nem alkoholizmus a fő gond), és azóta úgy érzem, újra kapok levegőt! Lépd meg, ahogy lehetőséged nyílik rá! A te életed! Tedd boldoggá! Nem tartozol egy ilyen apának semmivel! SEMMIVEL!
2012. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Beszélj anyukáddal az érzéseidről és ketten együtt találjatok megoldást. Feltételezem anyukádnak sem tejfel ez a mostani állapot.

Családsegítő be kéne menned vagy mennetek, mert ez bizony családon belüli erőszak, de gondolom erre magadtól is rájöttél. Esetleg elmehetnél a területi védőnőhöz, hogy kihez fordulhattok ilyen esetben, mit tehetnél.

2012. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... 15 éves vagy csak? Az problémásabb! Akkor kell anyukád is, sajnos! DE én akkor is minden áldottt nap elmondanám, hogy menjünk, néznék ki lakást és megoldást a felmerülő kérdésekre, és kész tényekkel állnék elé. 17 évesen már találsz melót is! De jobb lenne előbb menni!
2012. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos csak 15 éves vagyok szóval dolgozni nem igazán tudnák csak most megyek 9. osztályba.

Anyumnak nem egyszer mondtam már ezt a lakásos dolgot de mindig csak a munkával van, pedig ha szerintem igazán akarna egy nyugisabb életet simán megoldhatná.. Ma is fogom neki mondani. Ha bemennék a rendőrségre és elmondanám ezeket mi történne szerintetek?

2012. júl. 25. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha anyukád nem tesz feljelentést mikor megveri és kórházba kerül miatta akkor a rendőrség sok mindent nem tudd tenni.Vagy ha téged megver és látszik is jelentsd fel.Vagy ha anyud nem akar költözni szólj a gyámhivatalba vagy gyermekjóléti szolgálatnak ,akár az iskoládba is és ha te úgy gondolod állami otthonba kerülhetsz saját kérésre.Én megértelek sajnos én is így nőttem fel.Csak sajnos engem napi szinten megvertek(úgy rendesen).Most felnőtt fejjel inkább az intézetett választanám!!26/N
2012. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Engem még nem vert meg csak megutott párszor de annak nem látszik a nyoma.Gyámhivatalnak hol szólhatok?Intézetben milyen az élet?Én szeretnék anyukámmal maradni de csak ketten.

Amúgy nemrégén felhívott anyu kérdezte h mi történt én elmondtam neki, azt mondta ne foglalkozzak vele majd mi meglátjuk h mi lesz belőlem, meg belőle is kilett?egy senki nyomorék.meg mondta hogy ahogy talál lehetőséget elmegyünk csak hitelkártya..de szerencsére az nem annyira sok meg ketten tudunk annyira spórolni h megtudjunk élni..mégha kenyeret is kell enni mindennap azis jobb mint hogy itt maradjunk.

2012. júl. 25. 13:35
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egy ilyen alkalommal észrevétlenül vedd fel webkamerával, vagy amivel akarod a „produkcióját“, aztán amikor józan mutasd meg neki (előtte csinálj magadnak biztonsági kópiát a felvételről, pl. DVD-re). Lehet hogy magába száll és legközelebb majd jobban vigyázz magára. Ha meg nem, akkor még mindig felhívhatod rá a figyelmét, hogy esetleg a YouTuben láthatja magát viszont.

Aztán lehet, hogy még rosszabb lesz. Neked kell tudnod, hogy egy ilyen megoldás mennyire lehet esélyes.

2012. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!