Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magyarországi munka, munkabe...

A magyarországi munka, munkabeosztás a magyar férjeket és magyar feleséget teljesen elszeparálja, eltaszítja egymástól?

Figyelt kérdés

Lassan kezd úgy festeni a dolog, hogy a férj és a feleség főleg azért van egymásnak, hogy meglegyen a gyerek génállományának a másik fele. A magyar férj és feleség olyan keveset találkoznak, hogy lassan azt mondom érdemes olyan párt választani akivel munkahelyen együtt lehetünk.

Példa: A férjem és én reggel 7-kor elmegyünk itthonról, hazaérünk este 7-8 órára majd egy óra múlva már elalszunk a fáradságtól. A munka miatti fáradságtól kevés beszélgetés, semmi testi kontaktus. Bezzeg a munkatársainkkal a nap minden órájában kapcsolatban vagyunk, kezdem azt hinni, hogy olyan világ alakult itt ki, amiben az életünk főszereplői nem mi és a férjünk, feleségünk hanem a munkatársaink és a főnökünk és ez szerintem ijesztő.



2012. júl. 26. 23:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
62%
a munkahelyi kapcsolatot meg ferde szemmel nézik, valahogy sehogy se jó....
2012. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nem munkahelyi szerelmi kapcsolatról beszéltem, hanem általános dolgokról, hogy beszélgetsz a munkatárssal, hogy együtt nevettek, hogy egész nap együtt vagytok összezárva mindegy, hogy nő a munkatárs vagy férfi.
2012. júl. 26. 23:15
 3/38 anonim ***** válasza:
93%

Bizony, rossz ez így.

Külföldön, azokban az országokban, ahol a gyerek után sok pénz jár, a nők csak részmunkaidőben dolgoznak. 20-25 órát, de max. 30-at.

Illetve az Egyesült Királyságban sokan csak heti 16-ot. Mert az után nem kell adóznia a munkáltatónak.

Szóval az is más, mikor mennek vissza az anyukák pár hónapos gyerek mellől dolgozni. Egyik kolléganőm is, a 2,5 hónapos babája mellől. De csak heti 16 órában.

2012. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
31%
Ez a világ minden országában így van!
2012. júl. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
80%

"Bizony, rossz ez így.

Külföldön, azokban az országokban, ahol a gyerek után sok pénz jár, a nők csak részmunkaidőben dolgoznak. 20-25 órát, de max. 30-at.

Illetve az Egyesült Királyságban sokan csak heti 16-ot. Mert az után nem kell adóznia a munkáltatónak.

Szóval az is más, mikor mennek vissza az anyukák pár hónapos gyerek mellől dolgozni. Egyik kolléganőm is, a 2,5 hónapos babája mellől. De csak heti 16 órában"


De nem is maradnak otthon 3 évig a babával.

2012. júl. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez igaz. De max. 16 órát dolgoznak, amíg pici a gyerek, tehát az is lehet, hogy csak 10-12-őt. Csak alkalmanként pár órát.
2012. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
41%
Szóval mennél inkább a baba 6 hónapos korától dolgozni mint Angliában, ha csak 16 órába kellene?
2012. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
67%

Hát, bizony ez így van :( Mondjuk nem tudom, hogy ez csak magyar sajátosság -e.

Mióta dolgozom, azóta folyton azon küzdök/ küzdünk a párommal, hogy ne süppedjünk bele a szürke hátköznapokba.

Míg iskolába jártam, ő akkor is dolgozott, de így nekem volt egy csomó plusz időm magamra is, meg a saját kis dolgaimra, a párommal pedig csak délutánonként/ esténként találkozunk.

Most pedig szeretnék jól teljesíteni a munkahelyen, gyakran sok a munka, gyorsan kell végezni a feladatokat, különben beúszok, s ezáltal előfordul, h napokig stresszes és feszült vagyok. Amit persze igyekszem nem rajta kitölteni, de ha nem vagyok vidám, vagy lelkes, mikor találkozunk, már az is feltűnő, és a másikat is ugyanúgy lehangolja. Ráadásul már együtt is élünk, így nincs az, h hazamegyek, és egy kicsit lelkileg is rendbeszedem magam addigra, mire találkozunk, szóval így mindketten "élesben" kapjuk a másikat negatív oldalról is.

Áhh, szóval ez ördögi kör. Azért remélem, h előbb- utóbb találok valamiféle egyensúlyt.

2012. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
58%
Én nem tudom ki hogy van vele, de nálunk, ha négykor még egyikőnk sincs itthon az szokatlan. Ha annál később jön valamelyikőnk haza, akkor az a túl óra miatt van. Hétvégén meg egész nap együtt vagyunk.
2012. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%

Ehhez tegyél még hozzá iskolás gyerekeket, akik hiába vannak reggel 8-5-ig az iskolában, a tanár azzal küldi haza, hogy kedves szülő, nézze át a leckét (munka után igen) mert a napközis tanár csak mennyiségi ellenőrzést végez és simán kipipálja a 6+2=10-et (aki nem hiszi megmutatom a feladatgyűjteményt aminek a fele hibás és ki van pipálva!!! - ez a gyerekem nem egy matekzseni), az ÖN feladata a lecke ellenőrzése, továbbá kedves anyuka legyen szíves ezt meg azt gyakorolni a gyerekkel. Helyesírás, olvasás, kisf.szom. És te hulla fáradtan a hulla fáradt gyerekkel a beszélgetés, társasozás helyett, házimunka mellett leckét kérdezel ki a nyűgös gyerektől, mert meg kell tanulnia azt a r.hadt verset, mert olvasnia kell hangosan és még a matekot is át kell venni. És amikor ott ülsz és nógatod azt a szerencsétlent (na és képzeld el, ha kettő van, azokkal egyszerre sem tudsz foglalkozni), magyarázod a teljes hasonulást, akkor elgondolkozik az ember, hogy jól van-e ez így....

Na és utána megjelennek mindenféle tanulmánnyal, hogy a magyar szülők átlag 8 percet beszélgetnek egy nap a gyerekkel. Ja kérem, nagyon szeretnék én is beszélgetni a gyerekkel mindenféléről, ha nem kellene leadnom este a tananyagot!

2012. júl. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!