Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám képtelen egy normális...

Anyám képtelen egy normális mondatot összerakni, én meg már a falat kaparom idegességemben. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

A szava járása lett az, hogy "hogyhívják". Egyszerűbbnek gondolja, ha ezzel helyettesít egy mondatban pár szót. Nem is lenne vele gond ha meg lehetne érteni, viszont nem lehet, és ha nemértem, kiakad, merthogy én szemtelen vagyok vele.


Ilyenekre gondolok: "Fiam, hogyhívjákold már fel a hogyhívjákot a... izé, a hogyhívjákban!" Ha visszakérdezek, hogy most mégis mit szeretne, kiakad, mert hogy szerinte minden normális embernek magától kellene hogy értetődjön, hogy azt szeretné, hogy kapcsoljam fel a villanyt a garázsban. Sőt, szerinte én meg is értettem, csak direkt idegesíteni akarom. Ez egy megtörtént eset egyébként, de már minden második mondata ilyen, nem lehet megérteni, viszont rajtam csattan minden :S


Mit tegyek? Beszélni soha semmi bajomról nem tudtam vele. Ha ő eldönt valamit, akkor az úgy is van, "merthogy én az anyád vagyok és azt mondtam!!!" Hozhatok fel akármilyen észérveket, nem érdekli.


2012. júl. 29. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj te is ugyanígy hozzá és ha nem érti akkor háborodj fel,hogy mégis mit nem tud ezen megérteni
2012. júl. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, hogy nem érted meg! Egy ilyen mondatot nem is lehet! Esetleg próbálj meg Te is így beszélni hozzá, hátha észreveszi mennyire idegesítő, ha nem érti meg mit akarsz Tőle.. A család többi tagja, ha van, hogy kezeli ezt? Ők nem mondják Neki, hogy ez mennyire idegesítő? Senki sem gondolatolvasó.. :/


A másik problémát passzolom, mert sajnos az ilyen típusú emberek nem nagyon változnak meg.. egyszerűen ilyenek!

Sajnos sok gyerek él így, hogy "azért, mert Én azt mondtam, Én vagyok a felnőtt!" Csak azt nem látják, hogy egy ilyen viselkedés nagyon meg tudja rontani a szülő-gyerek kapcsolatot!

Nem tudom.. próbáld meg elviselni, aztán eljön az idő, és a saját lábadra állsz majd, akkor ez meg fog szűnni!


Sajnálom, hogy hasznosan nem tudtam segíteni, de tényleg nincs ötletem, csak a kivárás!

2012. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsika,de jót nevettem a mondaton..(hogyishívják...)


Én anyaként jártam így a fiammal..

-mit kérsz ebédre? mit főzzek?

- azt a húst

- milyen húst?

- hát azt az ízé húst..

Na találd ki milyen húst enne..

De én megoldottam egyszerűen. Csináltam csirke pörköltet,és amikor jött a hiszti hogy ő nem erre a húsra gondolt,akkor elmondtam neki,hogy a csirke is "ízé hús".Legközelebb nevezze meg,és olyan ebéd lesz.


Csináld te is ezt.

Ha anyud jönne olyan mondattal,hogy "Fiam, hogyhívjákold már fel a hogyhívjákot a... izé, a hogyhívjákban!"

Akkor csináld azt ami eszedbe jut. Mondjuk menj ki a konyhába,és kapcsold be a sütőt 150 fokra.

Ha kiakad,hogy miért csináltad ,akkor csak mond azt,hogy

"Most kértél meg rá! hogyhívjákoltam a hogyhívjákot a... izé, a hogyhívjákban!" Mi a gond??

2012. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamámnál így kezdődött az Alzheimer-kór. Ha kell erőszakkal rángassátok el, de muszáj orvosnak látnia, amíg még nem túl késő. Gyógyítani már így sem lehet, ha ez az, lassítani talán. De nyilván édesanyád sem poénból beszél így..
2012. júl. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hány éves anyukád? Ha eddig nem így beszélt,akkor orvos kéne. Sok betegség tünete lehet.

A természetén nem lehet változtatni, ő ilyen, és ilyen is marad.De a beszédén esetleg még lehet.

2012. júl. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan biztos az hogy beteg.

Nekem a föberlöm viselkedik igy. Ö egyszerüen lusta, sokat tv-zik, nem olvas, nem beszelget. Össze van szükülve a szokincse. Neki is kedvenc szavai a: "hogyishivjak meg az ize es a bigyo". aztan persze ö is megsertödik ha nem ertem mit akar. Ha nem sertödne meg akkor is a falra masznek töle.

Többet kene olvasnia, nem csak a tv-t bamulnia. Meg persze akarnia is kene valasztekosan beszelni. Anyukadnak is hasonlokeppen. De a föberlömnek ez igy megfelel. Egyszerüen elegedett ezzel a repertoarral, nincs benne eleg ambicio hogy fejlessze magat, buta.


A masik lehetöseg az lehet ami nalam is fellepett: Külföldön elek, beszelek angolul es most 2 masik nyelvet is tanulok egyszerre. Amikor beszelek mostansag valakivel magyarul, sokszor nem talalom hirtelen a megfelelö szot. olyankor mindig eszembe jut a "kedves" föberlöm mint elrettentö pelda.

Jo tanacsokat kaptal föntebb, h csinald vele te is ugyanazt. Ha mar ugy is szemtelennek tart akkor mindeggy.


Az aroganciajaval viszont nem tudsz mit kezdeni. Apam is ilyen. Nem gondolkozott, nem magyarazott, csak elövette a "szülö kartyat" mert az egyszerübb. Türelmesnek kell lenni amig a sajat labadra nem allsz.

De neha-neha hogy egy kicsit talan lazuljon a dolog, ha valamiben nem ertetek egyett es kesöbb kiderül hogy neked volt igazad bedobhatod neki ezt az "En megmondtam." szöveget. Többedik alkalomra talan enyhül piciket.

2012. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is így beszélt, vagy csak az utóbbi időben? Mert ez jele lehet egy mentális betegségnek, amit nem hajlandó belátni. Ha mindig is így beszélt, akkor eljutottál arra a szintre, ahol iskolázottabb vagy, mint anyád.
2012. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

A nagymamám védőnő volt(már nyugdíjas). Nemrég hívták telefonon, hogy segítsen, mert a jelenlegi védőnő minden második szava a "miacsoda", és nem értik, hogy mit ajánlott a hasfájós babának, mert csak annyit mondott, hogy menjenek a gyógyszertárba, és kérjenek olyan miacsodát, azt oldják fel a miacsodában, és adják a gyereknek.

Anyukáddal csak azt tudod csinálni, hogy addig nem teszel eleget a kérésének, amíg rendesen el nem mondja, hoyg mit szeretne. vagy a random csinálsz valamit is jó lehet. a lényeg, hogy rávezesd a rendes szóhasználatra

2012. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki amit ide írtál.
2012. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon durci a helyzet. Énnekem is az ugrott be, h beteg. De ha beteg lenne akkor leszidni se tudna, h az anyád vagyok hasonlók, mert arra bezzeg megtalálja a szókincset!
2012. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!