Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek a barátaimmal?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok,most indulok középiskolába.A bizonyítványom kitűnő,évfolyamelső vagyok.A szüleim nagyon büszkék rám.

Apukám dolgozik,anya pedig sokat van a kertben,mert üvegházaink vannak.Van egy kistesóm,aki 7 éves.Egész nap én vagyok vele.

Sok barátom van,de úgy érzem lassan kezdem őket elveszíteni,mert akárhányszor találkozni szeretnének velem,nekem sosem engedik meg a szüleim.Mindig valami kifogást kell kitalálnom,hogy ne röhögjenek rajtam,mert nem enged anyuci.

Más barátaim diszkóba járnak,egész nap nincsenek otthon,főleg most nyáron,engem pedig 1-2 órára sem engednek el.

Én nem akarok olyan lenni mint a többiek,hogy császkálok a városban reggeltől estig,aztán hajnali 2-kor 2 pasi visz haza,mert tök részeg vagyok,én csak azt szeretném ha délután elengednének egyet fagyizni,vagy sétálni,beszélgetni..stb

Tudom,hogy sokat dolgoznak,de 7 órakor már nem csinálnak semmit,én mégsem mehetek sehová.

Szeretnék ezen változtatni,de nem merek beszélni apukámmal,mert nem az a tipus aki mindig meghallgat és megérti a problémámat,hanem rögtön ordibálni kezd.

Anya pedig elengedne,csak apa nem enged,tehát őt kéne meggyőzni valahogy.

Van valakinek valami ötlete?Légyszi segítsetek!Előre is köszönöm!15/L


2012. júl. 30. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom most megy 11. osztályba !

Ő is osztályelső, kitűnő volt ebben az évben is.

Én amúgy is elengedném őt, ha nem lenne ennyire jó , de így még inkább örülök hogy elengedhetem, hisz tett érte egész évben.

Ha te nem tettél semmit, amiért ne engednének el akkor kérdezd meg esetleg hogy mit segíthetnél, ahelyett hogy a popódat mereszted -már bocs- :-)

Azért a kistesód nem baba még, bár nem akarok dicsekedni de az én lányom a 2 éves húga mellett (amikor egyedül vannak otthon) simán főz, takarít , esetleg mos, vasal.



Kérdezd meg édesapádtól , hogy ha segítesz otthon, akkor egy órácskára nem-e mehetnél el fagyikát nyalni?! :-)

2012. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem írhatsz egy levelet apukádnak.Leírod,amiket nekünk írtál itt,és azt,hogy igenis el szeretnél menni valamerre,de csak délután 2-kor és 5-re/6-ra otthon is vagy.Várd meg mi lesz a reakciója!De néha ellen is szegülhetsz.Nem csúnyán,de neked is van jogod véleményt formálni.Az,hogy a szüleidnek sok a munkája(egyik oldalról sajnálatos,másik oldalról jó)nem azt jelenti,hogy neked ezért otthon kell kuksoljál a kistesóddal.Persze lehet élvezed és jól elvagytok az öcsivel/húgival,de neked még nem az a feladatod,hogy a családanya,háziasszony szerepet ellásd. És ezt meg kell érteniük.Állj ki a véleményedért,és légy erős,nem óvodás vagy,hogy elnyomjanak.A kistesó fiú vagy lány?Ezzel kapcsolatban lenne még egy ötletem,de inkább megvárom a válaszod:)
2012. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első:Sokat segítek otthon,főzök,takarítok,mosogatok,stb..

Második:Én is épp azt gondolom,hogy nem kell egész nap otthon kukksolnom azért,mert nekik sok dolguk van.A kistesóm fiú,rettentően csintalan,nem hallgat rám.Szoktam magammal vinni sétálni,ekkor elhívom egyik barátnőmet is,de ordibálni kell utána az utcán mert nem fogad szót.

2012. júl. 30. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

ha te vigyázol rá,akkor igenis neveld meg.Állíts szabályokat,büntetést,amit magyarázz is el neki.A szüleidnek pedig ezt meg kell érteni,hogyha te vigyázol rá akkor nálad meg kell szabályoknak felelni.

2012. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mostmár késő,hiába hozok szabályokat,magasról lesz*rja..
2012. júl. 30. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha keményen csinálod,akkor nem.Bízzál már magadban,csak keményen!Büntetés stb.
2012. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj ide én is 15 éves vagyok és én is most megyek közéiskolába.Hm anyuék engem is nehezen engednek el.De elengednek mert.Apukámnak napi szinten naponta kb4-5 órát segítek van olyan reggeltől estig.Tudod mi nem az a gazdag család vagyunk így dolgozunk a földeken meg az erdőbe a fát is segítek néha keresztapámnak felpakolni.Lehet azért nemengednek ell mert féltenek.Mutasd meg ,hogy nagy lány vagy már.A szüleid közelébben ne legyél kislány.Lássák ,hogy van szád meg ilyenek és hamarabb jobban elengednek.Tapasztalatból mondom neked.:)15f
2012. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az ötletet,kipróbálom majd!:)
2012. aug. 1. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!