Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a családotokban olyan...

Van a családotokban olyan ember, aki értelmetlen dolgokra vett fel hitelt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az erőn felüli/szükségtelen hitelfelvételre. Árucikkekre, ami nem létszükséglet, vagy az anyagi lehetőségeken túlmutató, "túl drága" ingatlanra, autóra, stb.
2012. júl. 31. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Igen, videó-lejátszóra, luxus-tévére, kocsi-tuningra (olyan, ami feltűnő egy kocsin, nem mindennapi). Ahogy lejárt az előző, ami miatt mindig féltek, alig bírták fizetni, már vették is fel a következőt.

Azért, mert ahogy lejárt, a bank ajánlotta a "szuper" másik kölcsönt, ami ugye kihagyhatatlan ajánlat.

Aztán sírnak mindig miatta.

2012. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Persze, de ezt a rokonságot csak szekciónak hívom, nem tartjuk a kapcsolatot. Nanááá, nyaralásra, kocsira, házra.
2012. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
persze, apám egy sportkocsira, azóta is csak bent áll a garázsban, és még mindig fizeti nem is tudom hány éve.
2012. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Igen, egy hatalmas esküvőre! Nagy puccparádé volt, hogy megmutassák ország-világnak, hogy mekkora bulit tudnak rendezni a kisfiúknak. Nem volt túl nagy lagzi, sokan se voltak, de csokiszökőkúttól kezdve, koktélokon át, minden volt.

A gond csak az, hogy két gyereke van ennek a családnak, és mostmár a fiatalabb is házasodna, nos neki várni kell míg a bátyja esküvőjére felvett hitel lejár, és tudnak felvenni másikat. Az meg ugye nem lehet hogy a másik gyereké kisebb legyen.

Én ezt tök hülyeségnek tartom. Nekünk kis szerény esküvőnk volt, csak a szűk család, lehet hogy megszólnak érte (senkit nem hívtunk a szülőkön/nagyszülőkön kívül) de se nekünk, se a szüleinknek nem kell a hitelt nyögni.

2012. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Igen a férjem és az előző élettársa. Szuper-hiper minőségű főző edényekre! vettek fel félmillió hitelt.

Konkrétan el sem akartam hinni hogy ilyen létezik. :)

2012. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
De ez miért baj? Van akinek könnyebb havi x összeget visszafizetni, mint spórolgatni végül is ugyan ott vagyunk a kamatot leszámítva. Szerintem ott kezdődik a baj, ha felvesz hitelt de gyerekének meg kell válogatnia az ételt, mert ilyen dolgokra vett fel hitelt amiatt nem tud normális ételt adni a családnak.
2012. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
a családban szerencsére nem tudok ilyenről, de a férjem munkatársa és a barátnője alkot rendesen. Hitelt hitelre halmoznak, most okostelefont akar venni, mert vízálló és ütésálló, illetve egy kis szerszámosbódét, vagy mit akar csinálni, de kényelmesebb megvenni hitelre 350 ezerért. És BÚTORASZTALOS...
2012. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

"végülis ugyanott vagyunk a KAMATOT LESZÁMÍTVA"


?!?


tényleg, apróság. no comment

2012. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerencsére nincs. Ingatlanon volt/van hitel. Esetleg autóra, de nem luxus autó. Más hitelről nem tudok.
2012. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A bátyám anno felvett 500 rugót és elköltötte haverokra, 4 pár cipőre, 6 db gatyára, kb 10 pólóra, 2 pulcsira, 1 kabátra és 1 táskára. Anyuék nem értették, hogy honnan ez sok márkás cucc...

Aztán hagyján! Errő ugye mi nem tudtunk, és anyuék közben vettek egy mosógépet és ehhez hitelt vettek föl. Szépen fizették havonta vissza, de valahogy sosem akart elfogyni a hitel, sőt mindig csak nőtt! Aztán rájöttek, hogy a bátyám leveszi a befizetett pénzt, és az ő 500 rugós hitelét abból fizeti vissza...Kihasználta anyuék tudatlanságát, és ezt iszonyú mocsok dolognak tartom. Azóta nem is tudok rá igazán ó szemmel nézni csak azt sajnálom, hogy nem tudtam anyuéknak segíteni, hogy hamarabb kiderüljön ez az egész. (ekkor 13 éves voltam, szóval én sem érettem hozzá)



Aztán exanyósomék is vettek föl 24 millát egy 6 szobás, 3 szintes családi házra. 3 élnek benne... (és abszolút nem szép ház, régi és le van lakva)

2012. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!