Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy és mikor mondjam el...

Hogy és mikor mondjam el anyának, hogy együtt vagyok a volt mostohatestvéremmel?

Figyelt kérdés

13 éves koromban költözött össze anya az akkori párjával,akkor a barátom 15 éves volt.

Akkor is tetszett valamennyire,mert az a tipikus rossz fiú volt,akiért oda vannak a lányok,mert helyes és menő,a legjobb cuccokat használta,hordta és mindig bulizott.A hétvégéket velünk töltötte és olyankor jól éreztük magunkat egymással,rengeteget hülyéskedtünk.Én is abba a gimibe mentem,amelyikbe ő járt.

Ha összefutottunk,mikor mentem haza,akkor mindig meghívott ebédelni(csak étteremben eszik a mai napig,mert nem tud főzni és még azt sem eszi meg sűrűn,amit én főzök) és sokat beszélgettünk,egyre jobb lett a kapcsolatunk.

Aztán egyszer elhívott egy buliba és ott megcsókolt.Az volt életem első csókja,de kiderült,hogy csak azért tette,mert fogadott a haverjaival,hogy engem is el tud csábítani,mint minden lányt.Nem álltam vele szóba hónapokig és rá egy évre anya szakított a pasijával,így már semmi nem kötött össze vele.Ő egyetemre ment,én próbáltam folytatni az életemet úgy,hogy nem gondoltam mindig rá.


Ugyanarra az egyetemre mentem,amelyikre ő is jár és még az egyetem előtti nyáron jóban lettünk újra.Elmondta,hogy ő is érzett irántam valamit akkor,amikor megcsókolt,csak ugye ott volt a szüleink kapcsolata és az,hogy teljesen különbözőek vagyunk,de megpróbálhatnánk barátok lenni.Mikor kiderült,hogy felvettek az egyetemre,akkor felajánlotta,hogy talán odaköltözhetnék hozzá,mert van 2 szabad szoba a lakásában(ami a város egyik legjobb részén van,közel az egyetemhez),lakhatnék ott.Nehezen,de belementem.

Az elején még sikerült a baráti zónában maradnunk,de a vége az lett,hogy összejöttünk.

8 hónapja együtt vagyunk,de az anyámnak még nem mondtam el.Annak sem örült,hogy a sráccal fogok egy lakásban lakni(azt hittem,hogy elájul,mikor elmondtam neki),ezért nem tudom,hogyan és mikor mondjam el neki,hogy ne boruljon ki.


Szeretem a páromat és azt szeretném,hogy ezt az anyám is elfogadja és ne csak a rosszat lássa benne.



2012. aug. 1. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
A leírtak alapján nincs ember (rajtad kívül), aki nem csak a rosszat látná a párodban.
2012. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
most nem értem, konkrétan miért ellenzi anyád a kapcsolatotokat? Mi a rossz a srácban? Hogy bulizott, mint az összes többi srác abban a korban? Vagy ügyei voltak? Mert az nem indok, hogy neki meg az apja tetszett, ugye alma és fája.
2012. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Mond el telefonon, aztán gyorsan tedd le, kapcsold ki, és mikor hazamész addigra összeszedi magát és csak meg kell beszélnetek. Elég brutál megoldás, de van ideje átgondloni, és higgadtan beszélni veled. Ez nem kedves és tapintatos tudom, de nekem be szokott jönni...
2012. aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ugyan, miért látna ebben mindenki rosszat? a srác csak anyád szemében létezett utódként, te sose tekintettél rá testvérként. nem is az, így nincs min kiakadni. de ezt nem lesz egyszerű megértetni vele. szerintem egyszerűen csak nyögd ki és kész. akárhogy köríted, úgyis kell majd neki egy kis idő mire elfogadja
2012. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!