Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem ráz a hideg tőle,...

Csak engem ráz a hideg tőle, hogy manapság már majd' minden nő kötőjelesen veszi fel a férje vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Én nem érzem lealacsonyítónak, ha egy feleség úgy veszi fel a nevét, hogy pl. Kovácsné Nagy Rozália, akik kötőjellel veszik fel (Kovács-Nagy Rozália) mindig erre hivatkoznak, meg hogy nem élünk már a középkorban. Szerintem ez kifejezi, hogy férjnél van valaki, nem is olyan régen a két vezetéknév még utalt a származásra, de semmi köze nem volt a családi állapothoz. (Igen, a "Kovács Béláné" valóban nem divat már.)
2012. aug. 9. 15:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
70%

Nekem mindegyik verzió tetszik, egyik sem gáz.


11-es! Mégis mit kellene megtudni a nőgyógyászaton ülő Kiss Bélánéról??? Ha elhívnám egy kávéra akkor biztosan elárulná, hogy Ő Piroska, de a Pirit jobban szereti és remekül korcsolyázik, és még a zongorázáshoz is konyít, de utálja a művész filmeket.

Remélem érzed a különbséget...

Ezért lenézni valakit...nagyon gáz vagy!


24N

2012. aug. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
39%
Engem az zavar, amikor a kötőjeles verzió két egymással nem jól hangzó nevet foglal magában. Na ettől a hideg ráz. Pl. két hosszú vezetéknevet vesz fel az illető kötőjelesen. Házasságkötés előtt bizony el kell gondolkodni rajta, mégis hogyan fog majd hangzani a kedves hölgyemény neve.
2012. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
73%

Engem sem. Szerintem jobban is hangzik, és a jelentése TELJESEN UGYANAZ. Csak éppen nincsen meg az az érzés, hogy a férj tulajdona a feleség.

Én egyébként fel sem fogom venni a leendő férjem nevét, mert nekem az identitásomhoz a nevem is hozzátartozik. Lehet ezért modern p.csának hívni, én akkor is így érzem. És szerencsére a vőlegényem sem erőlteti, sőt ő is ezen a véleményen van, hogy felesleges felvennem az ő nevét.

2012. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólóval értek egyet. Én sem venném fel a férjem nevét, van nekem sajátom. Nem azon múlik egy házasság, hogy felveszi-e az ember a másik nevét vagy sem. Nekem szerintem szép nevem van, nagyon elegáns a vezetéknevemmel együtt. Párom vezetékneve nagyon durva, idegen hangzású. Természetesen megérti, hogy ragaszkodom a nevemhez, hiszen ezen a néven élek x éve, ez vagyok én.
2012. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagynéném vette fel a férje vezetéknevét, úgy, hogy elvileg már elváltak, na ez a nem semmi! :) -.-"


Amúgy engem is hidegen hagy, ki hogy viseli a nevét.

2012. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg csak téged.


A házasság nem jelenti azt, hogy feladod magad akár képletesen, akár szó szerint. A régi rossz beidegződések még ma is élnek, sokan tudat alatt elvárják, hogy a párjuk innentől kezdve ne járjon kikapcsolódni, ne tartson fent kapcsolatokat barátokkal, ne legyen "magánélete". Csak a család meg a munka, és kész.

2012. aug. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

En bizony megtartottam a sajat nevem Mert szeretem tisztelem apamat.Az en nevem semmi kedvem nem volt az osszes dplomamat papiromat irataimat stb draga penzert kicserelni.Ertelmetlen dolog.

A parom otthon nem fog Bélánénak hivni szerencsere. A kulvilag meg gondoljon amit akar mi tudjuk osszetartozunk egy nev nelkul is

2012. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet ezért modern p.csának hívni,"

Ez inkább divatozás, mint modern. A modern a kötőjel vagy a férj vezetékneve + keresztnév, de a fel nem veszem, inkább divat...


"nem azon múlik egy házasság, hogy egy ember felveszi-e a másik nevét, vagy sem"

igaz, de az identitás és a személyiség ezek szerint ezen múlik? Mert ha igen, akkor az gáz. Én úgy érzem, nem változott az identitásom, mert felvettem a férjem nevét.

2012. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek a kérdezővel, ugyanis nem életszerű a dolog.

Ugyanis ha két ilyen apa-anya nevű ember összeházasodik, akkor 4 nevük lesz?

Ha pedig a 4 nevesek, akkor 8, majd 16 stb.

Szóval ez egyfajta hülye divathóbort, mert az emberek csak az orrukig látnak általában, és nem gondolkoznak picivel tovább.

2019. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!