Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátommal 3éve vagyunk...

A barátommal 3éve vagyunk együtt de sajnos a szüleim nem szeretik pedig semmi rosszat nem tett. Most ott tartunk hogy össze szeretnénk költözni a barátom szüleinél laknánk. Bár az apukám ellenzi az összeköltözést mit csináljak, hogy megengedje?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd belenyugszik! Nálam is így volt, aztán egy pár hónap múlva megbékélt!

Sok sikert!

2008. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már 3 éve együtt vagytok, akkor nem vagy már kistini. Ha elmúltál 18, akkor nem is kell hogy megengedje. Felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz. És utána vállalod a tetteid következményeit. Ha meg nem vagy 18, akkor nem is sürgős az összeköltözés.


Amúgy meg a szüleid előbb-utóbb elfogadják a párodat.

2008. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el nyaralni együtt, legalább 3 hétre, önellátó helyre! Ha ezalatt folyamatosan jól kijöttök, meg tudjátok szervezni a vásárlást, főzést + a programokat - úgy, hogy mindketten kiveszitek a részeteket mindkettőből - az már jelent valamit. Közben jobban meg is ismeritek egymást.

Ezt az apukádnak is értékelni kell. De korrekt módon csináljátok! Ne blicceljétek el!

2008. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Talán állj ki elé és mond meg neki hogy ne szóljon a dolgodba. Ha nem vagy képes kiállni a párod mellett,akkor nem vagy elég érett egy komolyabb kapcsolatra.
2008. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy azért mert esetleg a barátod valamelyik etnikumhoz tartozik? kicsit sötétebb abőre?
2008. máj. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem sötétebb bőrű. MAGYAR!!! Köszönöm a tanácsokat.
2008. máj. 10. 10:25
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Ha engem kérdezel... A bátyám a nőjével 4 éve van együtt jelenleg együtt élnek. Apám anyám és én is borzasztóan rühelljük. Jelen állás szerint az a szerencséje a kis ribóznak, hogy messze vannak, különben már a belét kihúztam volna a száján. Röviden a sztori: 8 hónapja együtt élnek és tesóm tartja el 1 fizetésből, ő nem dolgozik és nem is akar. És mível napi 1 doboz cigit elszív, tesóm a saját állása mellett napszámban is dolgozik. A ribóz tudja hogy utáljuk, onnantól kezdve hogy a hatására tesóm nekem esett és fojtogatott (mind a ketten jóval elmultunk 20 évesek tehát nem az a "gyerekes verekedés" szintjén volt a dolog). A kis ribóz tudja mi a helyzet, és tudja ha visszajön ide a mi városunkba akkor szétverem a fejét egy vascsővel. Az biztos hogy nem éli túl a napot! De tesóm kitart mellette. Jóformán kivált a családból. Olyan mintha nem is lenne testvérem. Ha az én barátomat nem kedvelnék a szüleim, azonnal elhagynám. Semmi sem fontosabb a családnál! Mert ők egy életre melletted vanna, őket nem tudod lecserélni és ne is akard! Kapcsolata egy embernek nagyon sok lehet: de családja csak 1, és arra vigyázni kell!
2008. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
32%
utolso válaszolonak teljesen igaza van.a családod mindig ott van melleted és lesz.3év allatt meg nem tudta megszeretetni szűleidel magát akkor az gáz?találsz jobbat hiod el
2008. máj. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúltál 18, akkor nem kell az engedélyük. De ha még nem, akkor nem javaslom a költözést. Senkinek nem öröm amúgy más lányát eltartani, még ha eleinte nem is zavar senkit a dolog. Persze ha dolgozol, akkor nem gond, de csak úgy mondom, jártam ebben a cipőben. Pasim 24 volt, én 16 évesen hozzájuk költöztem, persze még suliba jártam. Hát egy év után inkább hazamentem, mindenki örömére. Meg tudom érteni, hogy se a szüleinek, se az exemnek nem volt öröm, hogy az ő kosztjukat eszem, ők vegyék a cigimet, az ő vizükben fürödtem csurdig engedett kádban, stb. Tökéletesen igazuk volt, amikor pofákat vágtak.


na most azt nem tudom, hogy a te családod miért nem szereti a barátodat. Lehet, hogy okkal vagy ok nélkül, de féltenek. Talán próbálj néhány közös programot szervezni, menjetek el együtt kirándulni, bográcsozni, vagy egyéb ilyen helyekre, te, a barátod, meg a szüleid. Mondd meg a családnak is, meg a barátodnak is, hogy neked ez nagyon fontos. Talán jobban megkedvelik így egymást.

2008. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz hogy csak egy családom van, párom meg akárhány lehetne. DE ha ez a pár már hozzám nőtt, esetleg van 1-2gyerek is, akkor már nem olyan könnyű a választás.
2008. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!