Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolom rosszul vagy...

Én gondolom rosszul vagy tényleg illene segítenie?

Figyelt kérdés
A párommal az építkezés közepén állunk, ő dolgozik (8 órában, ügyfélszolgálaton), én tgyás-on vagyok a második gyermekünkkel. A párom mostanában már semmiben sem segít, mert véleménye szerint én itthon vagyok, ezért mindenre kellene tudnom időt szakítani. Lehet, hogy ez így van, de nekem nem megy. Vagy az építkezéssel vagyok megcsúszva vagy a háztartás szalad. A szüleim rengeteget segítenek mind anyagilag, mind a munkák terén és így még zavaróbb, hogy a párom csak olvasgat és gépezik, amíg itthon van, mert "Ő dolgozik és elfárad!". Eleinte azt hittem, hogy majd segíteni fog, ha látja, hogy szükség lenne rá, de nem, sőt, ha szólni merek, hogy csináljon valamit, még ő van felháborodva, hogy ugráltatom. Hogyan ébresszem rá, hogy nem így kellene viselkednie?
2012. aug. 13. 06:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Hát én ezzel úgy vagyok ,hogy nekem is van kettő gyerekem és a férjem dolgozott lerakta a pénzt és igen én csináltam a házimunkát mindent.Én nem vártam el,hogy segítsen,mert örültem,hogy van munkája és negyed magunkra meg kereste a pénzt,hogy meg legyen mindenünk.Minimum az,hogy én meg a családi otthont teremtettem meg neki!,,De ez az én véleményem,mindenki úgy csinálja ahogy akarja..
2012. aug. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Az egy dolog, hogy a házimunkába nem hajlandó besegíteni, nagyon sok férj nem segít.

De mit jelent az, hogy építkezés közepén álltok? Azt is te csinálod, vagy te intézed, szaladsz mesterek után, no meg a szükséges anyagbeszerzés, stb. stb. is a te dolgod?

Mert azért az már úgy valóban sok!!!

2012. aug. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez nagyon szomorú....
2012. aug. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Az építkezésnél igen is kell neki segíteni ,,az más,hogy a házimunkába nem segít! Beszéljétek ezt meg ,mert baj lesz és minél tovább húzzátok annál nagyobb lesz a baj.
2012. aug. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, én gyerek előtt rengeteget dolgoztam, de nem volt ilyen fárasztó, mint a háztartást vezetni és a gyerekkel foglalkozni. Ügyfélszolgálat azért nem fizikai munka, hogy ennyire elfáradjon, igenis segÍtenie kéne.
2012. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az építkezést most mi csináljuk a szüleimmel és elég kínos, hogy a párom addig csak ül és olvasgat, amíg mi cipekedünk, vakolunk stb. A hétvégén leültem vele ezt megbeszélni, de szerinte ő letudja a kötelességét azzal, hogy dolgozik és a fizetése egy részét leadja nekem. Nem tudom, hogyan rázzam kicsit helyre a gondolkodását.
2012. aug. 13. 07:56
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerinetem ez nagyon férfiatlan és inkorrekt, sőt önző dolog. Oké, az ügyfélszolgálat lefárasztja szellemileg, de tudnia kellett volna, hogy azzal jár a gyerekvállalás, hogy munka után még foglalkoznia kell vele. Az építkezés meg ügyintézéssel jár. Undorító, ha a pasi azt gondolja, hogy a nő, csak úgy otthon van és semmit nem csinál. Szerintem a gyereknevelés és a házimunka igenis munka, sőt jobban ki lehet fáradni benne, mint 8 óra irodai munkában, mert ez 0-24-ig ügyeletet jelent. Ha így folytatja a férjed az lesz a vége, hogy felépül a ház, és a kapcsolatotoknak vége. De ne így legyen! Beszéljetek erről! Mondd el neki, hogy ez neked sok, és igenis segítsen, mert ez így nem mehet tovább, Te se bírsz mindent!
2012. aug. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Az szép, hogy még a vakolást és egyéb kivitelezési munkát is te csinálod a szülőkkel együtt. Mellette a háztartás + gyerekek, míg ő olvas és tv-zik.


Ennek így nem lesz jó vége, ha ezt most elnézed neki, örök életre lefektettél egy szabályt: te vagy kulizó, ő a császár. Ebbe én nem nyugodnék bele!

2012. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen egyet értek a 7. hozzászólóval.Még annyit fűznék hozzá,hogy (ahogy kivettem)mivel a szüleidnél építkeztek,abszolút nem érzi magának a házat-építkezést.A gyerekeknél és a háztartásnál viszont igenis besegíthetne,ha már az építkezésbe nem.A gyerekek még az övé is...
2012. aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Bakker ha nem azt írod ami a kérdezőnek tetszik lepontoz!!
2012. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!