Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós, alkoholista...

Depressziós, alkoholista családapa mellett felnőtt fiúkból lehet rendes családapa? Hogyan lehet segíteni nekik?

Figyelt kérdés
A páromról van szó, akinek szinte semmi kapcsolata nincs az apjával, teljesen hidegen hagyja. Az zavar engem legjobban, hogy azt mondja, hogy nem is tudja utálni sem. De nem csak az apjával ilyen óvatos, szinte mindennel ilyen közömbös, mintha nem merné beleélni magát semmibe. Persze azt mondja, hogy a gyerekeit negyon de nagyon fogja szeretni, ezt el is hiszem, mert nagyon jól kijön a gyerekekkel. De felek, hogyha nem látott erre mintát, nem fog neki menni. A kapcsolatunk eleje is nagyon nehéz volt, mert náluk az anyja irányított, és egyszerűen nem tudta elsajátítani a férfi szerepeket. Szeretnék neki segíteni, de nem tudom, hogy hogyan. Szakemberhez nyilván nem fordul mindenki, akinek rossz gyerekkora volt. Vagy mégis ez a megoldás?
2012. aug. 13. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én apám is egy alkoholista,agresszív dög volt,de attól még én nem követem az ő rossz példáját,,talán pont ezért,mert nem akarok rá hasonlítani és meg akarom mutatni,hogy én más vagyok.

32/F

2012. aug. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem túl nagy problémát csinálsz az egészböl.


AZ, hogy közömbös az apjával szemben, csak annyit jelent, hogy lezárta a dolgokat. Miért lenne jobb, ha utálná? A jobb megoldás egyértelmüen az, hogy nem is foglalkozik vele többé.


Az, hogy a gyerekkel milyen lesz, sokkal inkább függ a saját hozzáállásától, mint attól, hogy vele hogy bántak - ebböl csak annyi marad meg benne, hogy "hogy nem" akar viselkedni.


Azt meg végképp nem értem, hogy mit jelent szerinted, hogy férfi szerepeket elsajátitani? Ne akard egy sémába belepréselni, attól, hogy nem eröszakos, nagyhangú, stb. még nem értéktelen ember. Nem értem, hogy miért akarja MO-on a legtöbb ember egyrészt a régi nemi szerepeket feltétlen másolni (gyönge nö, aki háztartást vezet meg gyereket szül, erös férfi, aki eltartja a családját, megvédi - fizikailag - öket mindentöl) és közben meg az egyenjogúságról magyaráznak. Az egyenjogúság annyit (is) jelent, hogy lehet egy férfi érzékeny, egy nö erös, lehetséges, hogy a feleség tartsa el az egész családot (mert jobbak a lehetöségei) és a férj vezesse a háztartást, ettöl még nem ugyanúgy lehet az egyik nö, a másik férfi.


Örülj neki, hogy van egy szeretö társad és fogadd el úgy, ahogy van. Ne akarj rajta változtatni, ha nem teszik úgy, amilyen, akkor nem érdemes vele élned.

2012. aug. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, utolsó, nem igazán értetted a kérdést. A párom nem azért közömbös az apjával, mert lezárta a dolgokat magában, mert soha nem is volt köztük semmilyen affér. Nem akarok ráerőltetni semmilyen szerepet, és nem is tudnék. De azt látom, hogy mostani állapotába nem alkalmas egy család vezetésére.
2012. aug. 13. 07:56
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

"De azt látom, hogy mostani állapotába nem alkalmas egy család vezetésére."


EZ mit akar jelenteni: ugyanis amint irtam, a hagyományos szerepeket erövel fenntartani értelmetlen dolog. MIT kell egy családon a férfinak VEZETNI?


Csináljatok mindent közösen, kinek mi megy könnyebben, nem pedig erövel az erös féfi/gyönge nö klisét eröltetni.

2012. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az előző hozzászólónak igaza van! Én is így gondolom! Még ha le is pontoznak.tőlem megy a zöld kéz :)
2012. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem támogasd a kapcsolatát a te saját édesapáddal, férfi rokonaiddal, de azt ne várt, hogy az ő stílusukat teljesen átvegye.

Ismerek remek apákat ilyen felmenőkkel. Ne aggódj, aki megtapasztalta a sok rosszat az biztosan fog vigyázni a gyerekére. Nála nem a hőbörgés és nagyhangúság lesz a férfias, az tuti, de a maga csendes módján mindig mellettetek lesz.

Sok sikert és minden jót!

2012. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!