Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan életet élnek a nővéremék...

KissAndrea kérdése:

Olyan életet élnek a nővéremék, ami miatt, most a gyerekeket el akarják venni tőlük. Az anyukám szeretné, ha hozzá kerülne mind a 3pici. Mi a teendő ilyenkor? Nagyon nagyon sűrgős lenne.

Figyelt kérdés
Gyermekelhelyezés,nagyszülőnél
2012. aug. 17. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

KIK akarják elvenni tölük a gyerekeket?


Ha a gyámhatóság, akkor a szüleidnek is ott kell jelentkezni. De alapesetben elöször a családot szokták megkérdezni, mielött intézetbe adják a gyerekeket.

2012. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, elsőként úgyis a családot vizsgálják meg, hogy hol lehet a gyerekeket elhelyezni. Távolabbi rokonunknál a testvér neveli a másik gyerekét.

Jelezzétek a gyermekvédelmiseknél/védőnőnél...

2012. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szociális munkás vagyok!

Ki akarja elvenni, vagy miről van szó? Először csak védelembe veszik a gyerekeket, aztán, ha nem együttműködő a család, csak akkor kerül sor kiemelésre. Először a rokonokat, közeli hozzátartozókat vizsgálják meg, hogy kinél lenne jó helye a gyerekeknek. A GYVSZ fő célja a családban maradás, vagyis mindenképp olyan embert fognak keresni, aki családtag, és ha tényleg senki nincs, akihez el lehetne helyezni a gyerekeket, csak akkor kerülnek intézetbe.


Ha anyukádnak megfelelő anyagi és szociális körülményei vannak, nem alkoholista, tud gondoskodni 3 pici gyerekről (értem ez alatt, hogy nem 70 éves és mozgásában korlátozott), akkor nagy esélye van, hogy megkapja a gyámságot. Más is van a családban, aki jelentkezne a gyerekekért, mondjuk a másik nagyszülő? Mert az bonyolít a helyzeten.


Írj ha tudok még segíteni, de itt, valamiért a privát üzeneteket nem látom.


Üdv

Lili

2012. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

saját történetem: kisgyerek koromban el akartak venni a szüleimtől, alkoholizmusuk miatt, de a gyámügy nem csak a szüleimmel, hanem velem is beszélt, kikérték a véleményem.Miután mindkét szülőm elment rehabra, maradhattam velük. Míg kórházban voltak, a nagyobbik nővérem lett az ideiglenes gyámunk, a kisebbik nővéremmel. Igaz, apukám halála után anyukám visszaesett, de akkor már nem állt fenn az elvétel lehetősége.

16 voltam mikor anyukám meghalt, ezután a hat évvel idősebb nővérem lett a gyámom, 18 éves koromig.

2012. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lili köszönöm a segítséget,írok privátban,hogy mi hogy is van most!
2012. aug. 19. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!