Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a szüleim elvárják...

Normális ha a szüleim elvárják, hogy dolgozzak nekik?

Figyelt kérdés

Szerintük testvéremmel semmit nem csinálunk (testvérem már dolgozik) és azt akarják hogy egy hétbe legalább egy napot dolgozzunk kint apámmal. (asztalos)

Én élvezem a nyári szünetet, testvérem pedig dolgozik, de emellett mindig segítünk. Rendet rakok,mosogatok, stbstb.

Véletlen hallottam meg a beszélgetést szüleim között,és ma este akarják velünk tudatni.Szerintetek jogos ez?Igazuk van? Ha nem akkor mit mondjak nekik ami leállítaná őket?


2009. júl. 23. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

"legalább egy napot dolgozzunk kint apámmal"


1napot nem bírsz ki?

érted teszik, később nem fog rosszul esni a munka. és még pénzed is lehet.

2009. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem el, hogy ennyit ne tudj megtenni, ők sem húzogatják a szájukat amikor neked, új cipő vagy új pc játék kell. Gondolkozz el ezen. Semmit nem adnak ezen a világon ingyen, és jó ha bele törödsz hogy csak a munkával lehet pénzt keresni. És nem kell őket semmilyen szöveggel leállítani. Elhiheted, hogy ha megtanítanak dolgozni neked sokkal könnyebb lesz majd ha felnősz.
2009. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Menj dolgozni, legalább beleszoksz:) Én minden nyarat végigdolgozok, és fősuli alatt is , amikor épp nem kell bemennem a suliba. Bajod nem lesz. Ha adnak pénzt érte akkor meg külön öröm:)
2009. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Rendben,akkor nem szólok semmit.Pénzt nem kapunk.
2009. júl. 23. 16:29
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Egy szavad ne legyen,sőt,ezt neked kellett volna felajánlanod!

Menj csak és segíts csak ott a szüleidnek,ahol csak tudsz,mert hidd el,annál jobb ember vagy!!!A szüleid is még büszkébbek lesznek rád!!!

És ha mondjuk 2 hét múlva meglátsz egy tuti pólót,és azt meg is veszik neked,büszkébben fogod hordani mint bármelyik másikat,mert azért te is dolgoztál!!!

Szép nyarat és jó munkát!!!

2009. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen, csak az nem normális, hogy csak egy napot. Segíteni kell, a családnak lesz jobb. Nem a szüleidnek dolgozol, hanem magatokért. A családért. Hiszen oda tartozol, nektek lesz jobb. Hogy jutott ez eszedbe? Anyád kérdi, hogy természetes-e, hogy naponta megetet?
2009. júl. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Jobb, ha azt mondod, hogy már úgyis segíteni akartál volna, és nagyon érdekel a munka. Ha úgyis meg kell lenni, hadd örüljenek. Én 8 évesen(lány) megtanultam malterozni, 10 évesen kapáltam(8 órát) 14 évesen éjjel kőporoztam.

Megérte. Nagyon kitartóan tudok dolgozni, és lett ház is + a családban, kaptam én is, a tesóm is. Sokat dolgoztunk.

2009. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Én megtiszteltetésnek vettem volna, ha annak idején a szüleim ilyet kértek volna tőlem!


Gyerekekkoromban már attól is madarat lehetett volna fogatni velem, ha az apukám barkácsolt és megkért, hogy adogassam a keze alá a kalapácsot, fogót, szöget... :D


Magyarországon ez nem álatlános, de külföldön szinte mindenütt (Bulgária, Görögország, Horvátország, Egyiptom, Törökország) azt látom, hogy a szülők kis boltjában vagy vendéglőjében ott dolgozik a gyerek is!


Anyukám mesélte, hogy náluk teljesen természetes volt, hogy gyerekkorukban kapálni, gyümölcsöt szedni, aratni kellett menniük, vagy a háziállatokat ellátni...


Én pl. alig vártam, hogy dolgozni mehessek : 7. osztály után már szereztem magamnak nyári munkát, örültem, hogy már dolgozhatok!!! (Pedig elég jómódú családban nőttem fel, egyáltalán nem voltunk rákényszerítve a pénz miatt.)


Sajnálom, hogy ez nem neked jutott eszedbe magadtól, hogy segíthetnél a szüleidnek. :[

2009. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Nyár van, miért megterhelés ez neked ilyenkor? Én anno nagymamámnál szedtem a meggyet EGÉSZ NYÁRON (1-et nekem, 1-et a vödörbe... :-) na jó, több ment a vödörbe).


Szerintem addig nem probléma, amíg a tanulmányaid és a feladataid rovására nem megy az ilyen besegítés a szülők részére. Tőlem már annyi mindent várnak el besegítés címszó alatt, hogy meg vannak sértődve, ha szólok, hogy a szakdolgozatomat is írnom kéne valamikor, az én esetemben nem jogos a szüleim elvárása (ők is diplomás emberek, már csak ezért se), de a te esetedben még egyáltalán nem estek túlzásba.

2009. júl. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

azért elég rossz lenne ha egyetlen egy napot nem bírsz ki a hétből..

gondolj arra hogyha nem lenne apukád,akkor mien rossz lenne.. egyszer még akarni fogsz neki segíteni ha már nem lesz... :'(nekem születésem után pár nappal v.héttel édesapám meghalt!

én örülnék ha segíthetnék neki..

gondolj arra mien örömet szerzel neki,hogyha nem húzod a szád,és tényleg segítesz

2009. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!