Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám szerint egy kapzsi dög...

Anyám szerint egy kapzsi dög vagyok. A történtek után én nem akarok vele többé beszélni. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Édesanyám 68 éves, 60m2-es, 3 szobás lakásban lakik, amit nem tud fenntartani. Folyamatos elmaradásai vannak, és már engem is zaklatnak a közmüvek, hogy rajtam akarják behajtani a tartozását. Fél tulajdonos vagyok, édesapám 82-es halála óta. (már írtam ki kérdést régen, a közműtartozásokkal kapcsolatban) Egész életembe a lakásba hordtam a fizetésemet, én újíttattam, szereltettem, csináltattam mindent.

3. éve élünk a párommal és két kisgyerekünkkel albérletbe, mert kiutált minket, teljesen elborult az agya, olyanokat mondott és tett, hogy inkább menekültünk.


Lényeg, hogy most beszélgettünk többször és belátta, hogy egy 1,5 szobás lakás elég lenne neki, aminek a rezsijét is fizetni tudná. Belement, hogy 8,5 millióért eladjuk a lakásunkat, ő 6 milliió ft-ot kap- ebből már kap jó állapotú lakást, én 2,5 milliót - a fele helyett, melyből belevághatnánk a családommal egy lakáshitelbe.

kijött az ingatlanos és azalatt az 1 óra alatt olyan szinten megalázott, hogy az ingatlanos csak nézett és mondta, hogy ez nem teljesen normális, amit anyám csinál.

Ilyeneket mondott: "én dolgoztam meg a lakásért(kiutalt lakás), nem adom senkinek", "nem kellek senkinek, lelépek örökre tőletek", "kisanyám, ezért taníttattalak (munka mellett végeztem az iskoláimat, saját költségre), hogy ilyen hülye legyél?, ez a lakás 10 milliót ér, te el akarod herdálni, te kapzsi dög"


8 millió körül van ez a lakás, ezen a környéken.


Mit gondoltok erről az egészről?


Az ingatlanos azóta sem tette fel a hirdetésünket.


2012. aug. 20. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 A kérdező kommentje:

Még azt is mondta az ingatlanos előtt, hogy "öregségére kell éheznie, mert én nem tartom el őt és ahelyett, hogy családi házba költöznénk együtt a családom és ő, ehelyett kisemmizzük".


"És, hogy az unokáira vigyázna a családi házban, mert ő imádja az unokáit"


Soha nem vigyázott az unokáira, jelenleg sem, soha nem jön, csak egy órára panaszkodni, gyerekekkel nem foglalkozik, elmondja a baját, majd lelép.

Azt mondta mindig, hogy nem mindegy , hogy mikor nagymama a nagymama és ő már öreg a nagymamasághoz.

2012. aug. 20. 13:18
 2/81 anonim ***** válasza:
20%
Idős korral együtt jár a makacsság és az önsajnálat, stb. Édesanyád már idős. Fél egyedül, magányos. A számára legmegfelelőbb az lenne, ha odaköltöznétek hozzá, avgy egy ápolót kiközvetíteni hozzá. Nem akarlak megijeszteni, de ilyen korban az emberek eléggé figyelmetlenek és tesznek olyan hirtelen lépéseket, hogy az ember esze megáll. Ha mégse döntötök asz ápoló, vagy a költözés mellett, akkor 2 naponta feltétlenül látogasd meg és napi1x hívd fel, hogy mi van vele. Ha kell, akkor a szomszédainak szólj, hogy nézzenek rá néha. Mondanám, hogy üljetek le és beszéljétek meg anyukáddal a problémákat, de te ismered, hogy mennyire tudsz vele beszélni.
2012. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
80%
Rakjátok be diliházba, ti pedig költözzetek oda.
2012. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 A kérdező kommentje:

Jön a tél, most megint rajtam akarják majd behajtani az ő tartozását, mert ugye fél tulajdonos vagyok, bár nem élek ott 3 éve.

Ajánlottátok, hogy forduljak ügyvédhez.

Ahogy nézem a helyzetet, annak nagyon csúnya vége lenne.

Mit javasoltok, mit tegyek?

2012. aug. 20. 13:22
 5/81 anonim ***** válasza:
100%
kérd a bíróságon a közös tulajdon megszüntését és tedd el a lakás felének az árát!
2012. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A leírás alapján neked. Viszont ott hibáztál, hogy az első beszólás után nem hagytad ott a helyszínt.


Egyáltalán minek neki ekkora ingatlan egyedül?

Milyen településről van szó? Lakótelepi ingatlan?

2012. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy laktunk együtt és pokol volt. Abba belekötött, hogy neki kell a fél cipőspolc, pedig egyedül van, mi 4-en, de a lakás fele az övé, és mi csak a felét használhatjuk.


Mi fizettük az összes rezsit, ő semmit.

Eszembe sincs visszaköltözni, hogy tönkretegye a házasságunkat, a gyerekeket pedig lelkileg terrorizálja.

2012. aug. 20. 13:25
 8/81 A kérdező kommentje:

A tulajdoni lapon fele-fele tulaj vagyunk. De ő állítja, hogy öregségi haszonélvező.

Csepel, panel, cigánytelep környékén.

2012. aug. 20. 13:26
 9/81 anonim ***** válasza:
29%
A mama már kissé szenilis, nem kellene foglalkozni ennyire azzal, hogy mit mond. Én biztosan nem költöztem volna emiatt albérletbe, azért van az embernek két füle, hogy egy dilis öregasszony szavai a túloldalon ki tudjanak jönni. Ne vegyétek ennyire a lelketekre! Ha azt tapasztalja, hogy senki nem foglalkozik a rosszindulatú ordítozásával, majd abbahagyja.
2012. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
5%
támogatnod kellene anyukádat. beszélj vele, ha kell kiabálj, de ne menjen el az esze.
2012. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!