Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan van az a tévhit, hogy...

Honnan van az a tévhit, hogy álláskeresésnél számít, hogy hány gyereke van valakinek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, az utóbbi időben elég sok állásinterjún voltam. Nincs gyerekem, de a korom alapján simán lehetne akár három is. Eddig egyetlen interjún se kérdeztek rá, de még a családi állapotomra sem.


Sok kérdésnél olvasom, hogy X gyerekkel nehezen vesznek fel valakit. Egyáltalán hogy derülne ki?


Első alkalom, amikor a gyerekeim számáról kellett nyilatkoznom, az a volt munkahelyemen az első munkanap volt - ott is a bérszámfejtésnek, adózás miatt. De ott is annyi történt, hogy a nyomtatványon beikszeltem, hogy 0. Ekkor már munkaszerződésem volt és az első munkanapomat töltöttem.


2012. aug. 21. 09:16
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem kérdeztek rá, de úgy vannak vele, hogy majd ha este 9-ig benn kell szívni, akkor a gyerekesek úgyis kihullanak, ezért már meg sem kell kérdezniük.
2012. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
97%
Elméletileg nem befolyásolhatná az esélyeidet. Ez csak egy példa, de ha van gyereked, és beteg lesz, akkor lehetőséged van rá, hogy otthon maradj vele, mintha te lennél beteg. Ezt egykét helyen nagyon nem szeretik, mert a gyerek többször lesz beteg, mint az anyuka. Kicsit gusztustalan, de nem egy ilyenről hallottam már.
2012. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
97%
Sőt, ha több gyereke van vkinek, vmennyivel több szabadnap jár (nem sokkal, de jár)
2012. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Még nem volt gyerekem mikor állásinterjúra mentem.A főnök megkérdezte szeretnék-e és kb mikor.Hazudtam hogy felvegyen.


Az első melóhelyemen azért rugták ki a kolleginát mert elmesélte a munkatársaknak hogy tesót szeretne,valaki elhintette a főnöknek aki kirúgta.Mondta hogy egy gyereknék még kibirta a gyest,de mégegyet nem vállal inkább vesz fel valaki mást.

2012. aug. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
35%
igen,Magyarországon leírják sokszor a gyerekeseket,miközben más országokban tisztában vannak azzal,hogy akinek családja van sokkal megbízhatóbb munkaerő.
2012. aug. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem tévhit!A gyerekteleneknek sokkal több esélye van megkapni egy állást mint egy gyerekesnek.Felvételkor,elbeszélgetésnél nem mutatják,hogy nem gond ha valakinek gyereke van de ha kilép az illető az ajtón már meg is jegyzik"gyerekest ne!Miattuk szív a többi dolgozó!Ez tapasztalat!
2012. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

De a felvételi interjún milyen módon derülhetne egyáltalán ki?


Amúgy családi állapotra, szexuális hovatartozásra, vallásra, politikai nézetekre törvényileg tilos rákérdezni.

2012. aug. 21. 09:45
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalat, eddig minden állásinterjún megkérdezték a családi állapotom, és hogy van-e gyerekem. Mivel nincs, így folytatták tovább a vallatást hogy mikor szeretnék? Benne van-e az 5 éves tervbe hogy szülök. Én meg szépen előadtam hogy még normális párkapcsolatom sincs, így felvettek. De amikor bevallottam hogy vőlegényem van, akkor már nem, hiába kamuztam hogy nem akarok még évekig babázni.
2012. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Sőt! Jobbat mondok, bejelentették hogy mivel rosszul zárta a cég az évet, pár dolgozótól meg fognak válni. Én voltam a legfiatalabb a csapatban, és akkor már mindenki tudta hogy a párommal az esküvőnkre készülünk. Nem figyeltem oda magamra, sok volt a stressz, felszedtem pár kilót. Mindenki azt beszélte hogy terhes vagyok, meg hogy ha most nem is, akkor hamarosan, pedig én kézzel-lábbal tiltakoztam. Én voltam az első akit elküldtek... 8-as voltam.
2012. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésben vagy, mert rákérdezhetnek! Ki tiltja?

Csak ebben az a poén, hogy nincs rá jó válasz!

Mert ha nincs gyereked, akkor veszélyes vagy, ugyanis bármikor teherbe eshetsz, ha pedig van gyereked, akor meg az a baj, hogy mi lesz, ha a gyerek beteg!

Ördögi kör! Én kb. a gyerekeim 6-7 éves korától tapasztalom, hogy nem jelentenek már hátrányt egy állásinterjúnál!

2012. aug. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!