Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szülő az ilyen?

Milyen szülő az ilyen?

Figyelt kérdés

Férjemnek van egy igencsak "különleges" anyukája. Az alapszitu az, hogy egész életében uralkodó természet volt, mindenki úgy ugrált ahogy ő fütyült, beleértve a saját szüleit, férjét és a gyerekeit (2fiú).

Mint a családi legendáriumból megtudtuk, anyósáék nem szerették, de eltűrték, mert hát mégiscsak a fiuk feleséga. Sajnos ők már nem élnek.

Kedves anyósom élete során szinte minden családtagot elmart, főleg a férje testvéreit, de a sajátjával sem tartja a kapcsolatot. Férjem nem tud semmi közelebbit, mert sosem volt őszinteség a családban, úgy nőtt fel, hogy mi volt az iskolában, mit veszel fel, mit ettél témákon kívül nem volt beszélgetés...Ráadásul 14 éves korától dolgozott a suli mellett, költeni nemigen kellett rá a szülőknek, amikor meg egyetemre ment, előre kijelentették, hogy nem fogják támogatni, és így is volt. Volt, hogy pirítóson élt hetekig, annyira meg volt szorulva, de az anyjának csak arra volt esze, hogy napi 2-3x felhívja a koliban,(külföldön tanult!)hogy ellenőrizze miket csinált. Erre tudott költeni...Saját szüleim imádják a férjemet, mindig elmondják, hogy nála tökéletesebb gyereket egy szülő sem kívánhatna magának, olyan jólelkű. Férjem is örül, hogy a mi családunkban van őszinteség, és mindent meg lehet beszélni.

A probléma igazán akkor teljesedett ki, amikor lett egy komoly barátnője, azaz én. Összeköltöztünk, amin óriási patáliákat csapott, mert egy padlófűtéses lakást akartunk kivenni, és naponta őrjöngött a telefonban, hogy az milyen egészségtelen, és ő nem fog minket a kórházban látogatni...Végülis egy másik lakást vettünk ki...

Aztán felvette a kapcsolatot férjem egyik nyugdíjas professzorával, aki magyar, de egyedülélő, és szeretett minden kint tanuló magyarra odafigyelni..az, hogy hogyan, már más kérdés. eredetileg jóban voltunk az öreggel, de mint kiderült, folyton leadta anyósnak, hogy mikor mit csinálunk, hova megyünk, stb. Mikor ez kiderült, férjem nagy patáliát csapott, hogy mi ez a nyomozgatás, amikor semmilyen okot nem adtunk rá...Először anyós tagadott mindent, hazugságban nagyon első! Férjem berágott, sokáig (hónapokig) haza se ment. Közben öccse egyetemre került, akinek persze egész életében minden meg volt engedve, kinyalták a seggét, mindent megvettek neki, és az egyetemét is fizetik, öcsike még 2 szalmaszálat nem tett keresztbe, nemhogy dolgozott volna suli mellett, pedig 2 pedagógusnak elég megterhelő ennyi mindent fizetni a gyerekére...(de érte mindent...) Aztán következett az esküvőnk bejelentése, szervezése, ahol is már az elején összeveszett velünk, mert egy iskola aulájában akartuk a lagzit tartani, és ő nem hajlandó éttermen kívül máshová menni a saját fia esküvőjén...Oké, megváltoztattuk, bár többe került így, de megígérte, hogy ha 10 rokonuknál több eljön, akkor fizeti a költség 40%át. Eljöttek szerencsére, a rokonok normálisak, (párral tartjuk is a kapcsolatot, apukája nővére megígérte, hogy lesz pótnagyszülő a hülye papucs öccse helyett..:) De nem fizetett semmit a lagziba, utólag azt mondta, azért, mert kihagytuk a szervezésből, és csak akkor fizetett volna, ha mindent ő szervezhet. Jellemző...

A lagziban bezzeg úgy viselkedtek, mintha ők szervezték volna. Nászajándékot persze nem kaptunk...és még nem is gratuláltak...

Aztán elkerültünk külföldre, itt dolgozunk, férjem egyszer volt otthon, de semmi értelmes beszélgetést nem tudott kezdeményezni, mert vagy igen-nemmel, vagy semmi közöd hozzával válaszol az anyja. karácsonyra küldött csomagunkat visszaküldték...

Szóval azt értem, hogy nem bírja elviselni, hogy a fiának már önálló élete van, amiben nem ő az irányító. Gondolom engem hibáztat mindenért, amivel nem is lenne bajom, hisz annyi hülye anyós van, kibírnám ha utálnának, még ha nem is adtam rá konkrét okot. Sosem álltam le vele veszekedni, mert nem tartom rá méltónak...:(

De azt, hogy a fiával így megszakítja a kapcsolatot, mintha kitagadták volna??? MIÉRT???

Magában persze úgy rendezi le, hogy a fiát hibáztatja mindenért, meg hogy ő nem kiváncsi rájuk, pedig próbálkozott. De ha nem képes normális beszélgetést folytatni, akkor mit lehet tenni?!

Most várjuk első babánkat! Karácsonykor akarta férjem közölni velük, de a Boldog karácsonyt- nektek is, szöveg után, levágta a telefont. Erre írt férjem egy smst, hogy kár, hogy letetted, mert még el akartam mondani, hogy babát várunk. Erre visszatelefonált, hogy ő nem is tette le a telefont, és váltottak még 2 mondatot, hogy minden rendben-e, és kész. Azóta semmi, nem is érdeklődtek.

Erősen gondolkodunk rajta, hogy mit tehetnénk, ha megszületik a baba. Megérdemlik ezek után, hogy egyáltalán értesítsük őket? Meg hazamennénk augusztusban, persze szüleimhez. Erről kéne nekik szólni? Vagy elvárnák, hogy odaszállítsuk a babát megmutatni? egyáltalán szerintem miért is lenne kiváncsi egy ilyen szülő az unokájára, ha a fiát így le tudta írni, mikor semmi bűnt nem követett el???!!!Férjem már feladta, bár szerintem sosem fogja megemészteni, de már egyáltalán nem akar hazamenni...Ezt megértem, de nagyon sajnálom, hisz nem tudok segíteni, nem tudok neki szerető szülőket varázsolni:(

Azt léci ne írjátok, hogy le kéne velük ülni beszélni, mivel egy élet neveltetését nem lehet megbeszélni, ráadásul az anyja mellett nem lehet szóhoz sem jutni, mert csak a magáét tudja szajkózni, aminek sokszor még értelme sincs! Ráadásul az ember nem megy még a saját szüleihez sem azért könyörögni, hogy jajj szeressetek, miért bántok így velem??? Főleg felnőtt korban...

Reménytelen, ugye?

Már csak az éltet, hogy az öccsnél majd kénytelen lesz megváltozni, hisz ha ő is eljut az önálló életkezdéshez, és komoly barátnője lesz, csak nem marja el majd az imádott kisfiát, mert akkor tökegyedül maradna...


2008. máj. 11. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű, az biztos... De látom, tök értelmesen kezeled/kezelitek a dolgot. Szerintem - tudom, hogy borzasztó nehéz - de próbáljatok meg ne foglalkozni ezzel. Szerencsére ti itt vagytok egymásnak, és ez a legfontosabb! Még nagyobb öröm, hogy nemsokára bővül a kis családotok! :-) Egymásra figyeljetek, egymást szeressétek! Van előttetek egy rossz példa, hogy hogyan nem szabad élni. Ebből tanulva, ti biztosan mindent meg fogtok adni a picinek, aki majd büszke lesz a szüleire! :-) Éljétek a saját kis boldog életeteket, és örüljetek neki, hogy ti egymásra találtatok!
2008. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tade ***** válasza:
100%
Szia. Tudom eleg nehez helyzetben vagytok, megertelek benneteket. De gondolj mindig arra, hogy a parod mindent sajat erobol ert el...mig occsenek mindent a szajaba kellett rakni. Az ilyen ember sose fog megallni a sajat laban, mig a ferjed nagyon talpraesett es ez hidd el, nagyon sokat er a mai vilagban az onallosag. Gondolom, hogy a jobb megelhetes vegett eltek kulfoldon..nem lehet, hogy az anyosod arra is feltekeny?? Azok a szulok szoktak ilyenek lenni, akik azt a szemelyt latjak gyerekukben, akik ok soha nem lehetttek...vagyis szerintem az anyosd a parod minden sikerere feltekeny...es arra, hogy mindent egyedul ert el...(nem tudom ismered-e az anyosod multjat)...de lehet, hogy o is ilyen eletre vagyott, de nem sikerult elernie, es ezert bant mindenkit a kornyeteben, es a sajat kudarcaiert masokat hibaztat....ne torodj vel...legyetek boldogok...ne hagy, tonkretegye az eleteteket. En szurkolok nektek. Amugy en is kulfoldon elek, a paromnak is van egy baratja, akinel ugyanez a szituacio van mint nalatok, csak naluk a nagymama a rosszakaro....o is mindent maga erejebol ert el, mig az occsenek minden az olebe hullott... de ha a sajat szemszogembol nezem a dolgokat, a parom baratja, talpraesettebb, sikeresebb a munkaba, megvan mar az anyagi haterre, barmi is tortenjen, van egy komoly kapcsolata, es most ujitanak fel egy hazat, ahova kesobb bekoltonek...(azt is sajat erobol csinaljak) es boldogok....mig az occse elvegezte most az egyetemet....munkat vallalt....de korantsem olyan ugyes, mert hat ugye eddig mindent a szajaba tettek, most meg, hogy kikerult a nagybetus eletbe, nem tud mit magaval kezdenni....ugyhogy fel a fejjel, ti ottvagytok egymasnak, lassan babazni fogsz....szerintem, most csakis ezezel fogalalkozzatok...ez a te csaldod, es a parodnak is te(ti) vagytok a vilag kozepe...ne hagy, hogy egy egy 3.(4.) szemely megmergezze ezt a kapcsolatot...
2008. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy bant a dolog. De tudod mit? Meg kellene szabadulnod a mergezo gondolatatol is az anyosodnak.

En a helyedben mindenkeppene rtesitenem oket, hogy megszuletett az unokajuk de csakis levelben. Azt nem tudja radcsapni es halal ciki lesz a szamara, hogy a fia inkabb mar fel sem hivja ha netalan szamon ker, akkor el kell neki mondani miert van ami. Nem az egesz sztorit csak annyit, hogy amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. S bizony nem erdemes leallni vele vitatkozni, mert nem lennetek azonos rangu vitapartnerek.

Attol fajobb egy anyanak nincs amikor a fia rakja ki a szuret....es igazabol tok mindegy hogy mit mond a boszorkany es az is, hogy a kisocsi minden szart megkap.

- Nallunk a ferjem huga volt a kiskedvenc sokaig... -

Igazabol miutan mi is kulfoldon elunk en is mindig kuldom a csomagot. Tok mindegy, hogy mit gondol a kiscsaj - nem erdekel nekem jol esik ha adhatok neki fizikai fajdalmat jelent pedig megcsak nem is hulye szegeny.

Szoval tudom, hogy nem konnyu. De a sajat eleteteket kell elnetek. Szerencsere a te szuleid normalisak. Kell ennel tobb?

Ne erdekeljen ha tok egyedul marad anyosod. A lenyeg az, hogy ne keseritse az eleteteket.

2008. máj. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztatást, igazatok van! Amúgy nem konkrétan a jobb megélhetés miatt élünk itt, hanem otthon a szakmánkkal nem is igen tudnánk elhelyezkedni, itt azt a munkát végezhetjük amit szeretnénk, de otthon sajnos nincs rá kereslet.(klasszikus zene) Teljesen átlagos keresetünk van, albérletben élünk, semmi extra. Anyósom matektanár, (zenéhez semmi köze,botfülü), és szerintem elégedett az életével, különben miért alakította volna így? Férje szó nélkül kitart mellette, mindent elvisel tőle, úgyhogy nemigen panaszkodhat.
2008. máj. 12. 00:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felejtsétek el az anyóst, majd keres ő ha akar. Az ilyen ember megérdemli ha idős korára egyedül marad. Ti mindent megtettetek a normális kapcsolat fenntartásáért, mostmár lépjen ő.
2008. máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugzanabban a helyzetben vagyok,annyi külőmbséggel hogy nálunk a teeror mindig tart. 8 éve vagyunk házsok 2 gyerek van és most is a férjemet az nyja ugráltatja.Sok vitánk volt e miatt,de nincs olyan szerencsénk,hogy anyosom kilépjen az életünkből.
2008. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Szia! 14 évig éltem a férjemmel.Született 2 lányunk .

Az anyósomék mindíg bántottak.A szüleim segítettek a családi házunk építésében .Apukám kőműves egyedül csinált mindent.Három évig anyuéknél laktunk mindent nekik köszönhetek.Nem bírtam tovább az anyósomék szekálását a férjem külföldön dolgozot.Állandóan billérezték ellenem .Ivott és verekedett,ő mindent csak borban mért.A saját gyereküket sem nézik semmibe sem .

Addig ügyködtek még teljesen kikészítetek és vissza költöztem a szüleimhez és kértem időpontot egy ügyvédtől.Kiderült ,hogy ők is elindították a válópert.

A válás megtörtént.A gyerekek jártak az apjukhoz a gyerektartásért mert ők nem tudták a számlára utalni.

A családi házat még a tárgyalás előt árulták.Én meg akartam venni a részét nem egyeztek bele az anyósomék.

Azt sem lehetet megbeszélni velük ,hogy a gyerektartásról

lemondok a házért.Nekik a pénz kellet a nagyobbik lány szerete azt a házat nem tudja meg szokni azt amit vettem De az ügynek még nincs vége mert az anyósék perelnek a gyerek tartásért mert a fiuk külföldön dolgozot és haza parancsolták ,hogy ne keljen tartás díjat fezetni. Most lesz a harmadik tárgyalás nekem nincs pénzem ügyvédre.Örülök ,hogy amit kell ki tudom fizetni.Neked szerencséd van mert a férjed nem tudják manipulálni.Válás után az após azt mondta a gyerekeknek,hogy ezt akarta régen hogy elváljunk .

A dologban az az érdekes ,hogy soha nem kellet a fiuk csak a lányuk.Most a pénzért vissza fogadták.Ehez mit mondhatnék még?

2008. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én igazából nem látom itt a problémát. Van 1 darab elmebeteg tyúk, akit magasról le kell szarni, és el kell küldeni a k***a anyjába, ha jelentkezik. Ennyi.
2009. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleget futott már az anyja után. Nyugodjatok bele és örüljetek a nyugalomnak.
2009. nov. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az ilyen anyósért nem sokára jön a kaszás, rák vérbaj vagy a guta fogja megütni.A halálos ágyán sem lesz belátóbb mert ÖNZŐ MAGAMISTA. A sok hülye meg nem igazítja el akkor SZENVEDJEN.
2010. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!