Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt feleségek! Ha van feszült...

Volt feleségek! Ha van feszültség köztetek és az új asszony között (konkrétan nem akarjátok tudomásul venni, hogy létezik) segítene-e, ha az új feleség kezdeményezne valamilyen szintű kommunikációt?

Figyelt kérdés
Nála vannak a gyerekek. Hozzánk alig akarnak jönni, mert azt hiszik, az anyukájukat bántják ezzel. Minden jel erre utal. Valahogy szeretném, ha ez oldódna, mert senkinek sem jó így. Párom szenved a gyerekek hiányától. Nem jó látnom. Párom fizet becsülettel, mielőtt valaki ezzel jön. Az ex semmiben nem szenved hiányt.

2012. aug. 21. 22:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nem voltam még házas gy el se válhattam


Kicsit hasonló példát írok, az egyik exem új barátnője akart velem barátkozni, én egyáltalán nem örültem dolognak, mert akárhogy is váltunk el akkor is bennem volt az, hogy most vele éli át azokat a dolgokat amiket előtte velem.

Én helyedben nem kezdeményeznék, nem tudhatod, hogy a volt feleség mit érez, lehet hogy haragszik rá még ha te nem is tehetsz a válásról és csak még idegesebb lenne ha jó pofiznál neki.


A párod hozza el a gyerekeket de ne hozzátok, hanem vigye el őket fagyizni, állatkertbe, de úgy hogy te ne legyél ott és idővel a gyerekek is elfogják fogadni a helyzetet majd veled is megbarátkoznak.

2012. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha te szeretted el a férjet a volt feleségtől, akkor ne csodálkozz ez nem fog változni. Ez esetben fogadd el, hogy ez ezzel jár, és eszedbe se jusson közelíteni a volt feleség felé.

Ha nem te szeretted el hanem csak később kerültél képbe, akkor arról lehet szó, hogy a volt feleség még szereti a volt férjét. Ez esetben sem jó közelíteni. Amit az első írt, hogy a gyerekes programoknál ne legyél jelen, az jó ötlet. Néha te is kibírsz egy-egy napot a férjed nélkül. Tudomásul kell venned, hogy úgy mentél hozzá, hogy voltak gyerekei és neked ehhez alkalmazkodnod kell. Ha az asszonynak alakul majd egy új, komoly kapcsolata akkor úgyis megenyhül.

Én elváltam és nagyon bírom a volt férjem új feleségét. Örülök neki, mert tudom, hogy szereti a lányomat, nem csak azért mert ad neki csajos dolgokat, de látom, hogy amikor megöleli akkor szívből teszi, volt már olyan, hogy én nem tudtam menni a suliba érte és ő ment el helyettem, megy velük nyaralni stb. Persze hozzá kell tenni, hogy nálunk nem harmadik fél miatt volt válás.

2012. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Velem szívesen vannak a gyerekek, ha nincs ott az anyjuk. Nem azzal van a gond, hogy nem fogadnak el.

Ez drasztikusan megmutatkozott, mikor nyaralni voltunk két hétig: gyerekek, nagyszülők, mi a párommal. Mindenki jól érezte magát, majd jött anyuka és megfagyott a levegő.

A gyerekek lesütött szemekkel, köszönés nélkül mentek az anyjukhoz, pedig mikor ő nincs ott, belepattannak az ölembe, stb. Viszont, ha az anya bármilyen ormában felbukkan, elkezdődik a színház. Én ezt szeretném kissé feloldani, mert pont a gyerekek szempontjából nem tartom egészségesnek, hogy nem viselkedhetnek természetesen. Nyilván nem arra gondolok, hogy ha ott van anyu ugyanúgy ölelgessenek, de a Szia! ne legyen már túlzott elvárás... Amúgy anyuka sem tud köszönni, úgy csinál, mintha ott se lennék. Ezt látják a gyerekek is. Köszi az eddigieket.

2012. aug. 22. 06:58
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja és náluk a válást a férj kezdeményezte, mégpedig azért, mert nem volt normális életük. A gyerekek eluraltak mindent, értsd: este tízig ébren voltak, anya velük aludt egy ágyban, vagy a gyerek aludt az ő ágyukban. Férj sokt volt úton, mert feleségnek nagy igényei voltak mindig is. A gyerekekből alig jutott páromnak hétköznap, mert későn ért haza mindig, és akkor ők vagy tévéztek veszettül, vagy lefekvéshez készülődtek. A nő úgy csinál a mai napig, mintha ez mind így rendben lett volna, semmiben nem ismeri el, hogy ő is tehet a válásról.
2012. aug. 22. 07:04
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Én annyira örülnék, ha az ex-em becsajozna, de még nem akar.Jó lenne, ha néha nála lehetne a gyerek, mert sokszor nehéz megoldanom, pl.a nyári szünet alatt, de sajnos mindig részeg és nem lehet rábízni egy hörcsögöt sem.Viszont, ha lenne mellette egy józan, normális nő, akkor annak csak örülni tudnék.
2012. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Ugy tunik, a volt feleseg egy buszke no. Mindig nehezebb annak, akit elhagytak (mindegy mi az ok). Nem konnyu meglatni a sajat hibainkat. Lehet meg mindig szereti a volt ferjet, bar nekem ugy tunik a leiras alapjan, hogy ez a no inkabb csak igenyeket tamaszt egy ferfivel szemben. Te dontod meg mennyire iteled meg intelligensnek ezt a szemelyt. Amennyiben ugy gondolod, hogy alkalmas ra, kozelits fele, es ejts meg vele egy komoly beszelgetest, erdeklodj mit erez, es hogy te mit gondolsz a helyzetrol. Amennyiben ugy latod, hogy nem lehet ezt vele megcsinalni, hat hagyd a csuda, minek idegesitened magadat? Azon nem lehet segiteni, aki nem hagyja. Nem lehet sokat kezdeni egy olyan szemellyel, aki a gyermekeit arra hasznalja fel, hogy egy masik szemely ellen manipulalja, aki csak azt tette amit erzett.
2012. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
Az idő lassan meg szokta oldani az ilyesmit. De Neked nem kell feltétlenül alkalmazkodni mindenhez. Téves megítélésnek tartom, hogy tudtad, hogy vannak gyerekei, ezért alkalmazkodj. Nem Neked kell tudni, hogy másnak vannak gyerekei, hanem azoknak, akiknek van.
2012. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
33%
én utálok az apum új nőjével lenni :) mi "gyerekek" utáljuk őket, mert általában miattuk megy szét a család. nem tudom, a te esetedben hogy van ez, ha másképp, akkor ne haragudj. viszont a többiek, akik családokat választanak szét azt üzenem, hogy kapják be és gondolkodjanak el magukon! utána meg pláne ne várják, hogy majd a gyerek szeresse őt
2012. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem az új partner miatt mennek szét,hanem mert szar a kapcsolat..
2012. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján szerintem ennél a nőnél semmi változás nem lenne, talán még ronthatnál is a helyzeten. Mégpedig a gyerekeket "árulnád el" kicsit. Elmagyarázom mért látom így:


Gyerekként voltam ilyen szituban! Szüleim ovis koromban elváltak. Kicsi voltam, akkor nem láttam át miért. De anyám eztán évekig szidta apámat (mármint ahogy róla beszélt), és a nőjét. Olyat is emlegetett sokszor, hogy miatta hagyott itt minket (anya, én, tesóm) az apám.

Utáltam hallgatni, de ez volt, el kellett hallgatni.

Apám mindig elvitt 1-2 hetenként hétvégére.

Mindig jól éreztem ott magam! Apámmal is, a nőjével is, és a későbbi gyerekeikkel is! Ott nem azt kellett hallgatni, hogy anyám ilyen meg olyan... Nem is beszéltek nagyon róla. A nője gyakran csinált klassz kézműves dolgokat, nagyon bírtam. Később én magam is csináltam otthon. Anyámnak tetszett... persze nem tudta kitől tanultam... Otthon sose mondtam milyen jól éreztem magam, csak unottan válaszoltam anyám kérdéslistájára, mert mindenre kíváncsi volt...

Hát mit mondjak, nem szívesen lettem volna úgy apáméknál, hogy anyám is látja milyen vagyok ott...


Anyám semmit sem változott volna, ha "a nő" felkeresi. Felnőtt koromra meg én is megismertem anyám jó-rossz tulajdonságait, és nem vagyok én olyan biztos abban, hogy apám a nő miatt ment volna el...

Anyám+apám ott szúrta el, hogy nem kellett volna megszülessek, míg egymásban nem biztosak. A többi minden következmény... egyáltalán nem természetes, de egy ilyen aktuális és ex barátkozás nem segített volna semmit nálunk.

2012. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!