Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha egy majdnem...

Mi van akkor ha egy majdnem 16 éves lány nem jön ki a frissen házasodott annyával?

Figyelt kérdés
általában mindenért én vagyok elöszedve a mostoha apám meg egy bu.kó és anyu tapsol neki el szeretnék menni a barátomhoz de nem akarják engedni mert akkor nekik kellene dolgozni otthon a saját anyám sokszor ugy bánik velem ahogy egy vad idegennel sem tudnék soha.mikor költözhetek legkorábban és hogy tudom megkerülni a szülöi beleegyezést?
2012. aug. 21. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert ha 18 éves korod előtt akarsz elmenni, akkor a gyámhatóság beleegyezése kell, ahol kihallgatják a szüleidet is. Esetleg összeházasodhattok, de ehhez is a gyámhatóság kell.
2012. aug. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a gyámhatóság milyen esetbe eggyezik bele a házasságba?elég az ha megmondom hogy szeretem?vannak kistesóim és nem szeretném ha elvennék öket anyutól igy nem beszélnék amiről nem muszály.
2012. aug. 21. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha pasizás és anyád szidása helyett inkább tanulnál? A helyesírásod pocsék. Lehet, hogy a kedves mamának igaza van, hogy mindig szid?
2012. aug. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ha cserélhetnénk egy napra nem ezt mondanád. gondoltam hogy lessz egy ilyen gyöpös.ha nem tudsz normális tanácsot adni akkor légyszi ne is irj.
2012. aug. 21. 23:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, a gyámhatóság igen kemény vizsgálat alapján egyezik bele a házasságba, még egy úton lévő közös gyerek sem feltétlenül elég hozzá. Igazolni kell a házasulandók megfelelő testi-szellemi érettségét, környezettanulmány kell ahhoz, hogy a házasságkötés után lesz hol és miből élniük, ilyesmi. És BETÖLTÖTT 16 éves életkor.

Vigaszul, az előző válaszadóval én sem értek egyet, bár tagadhatatlanul pocsék a helyesírásod, az "ha pasizás és anyád szidása helyett inkább tanulnál" típusú tanácsoktól agyfrászt kapok, semmi gondot nem látok abban, ha egy 16 éves lány a tanulás MELLETT magánélete is van.

2012. aug. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!