Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elfoglalt...

Tényleg ennyire elfoglalt mindenki a mai világban?

Figyelt kérdés
Szerettem volna találkozni a barátnőimmel de nem érnek rá sajnos. Az egyik azért mert otthon van dolga meg a kórházba jár hetente (a lába miatt), a másik is otthoni dolgok miatt plusz ott a barátja. Szerintem azért 1 héten 1x biztos lenne idejük találkozni nem? De az is lehet én vagyok ráérős pedig nekem is van dolgom itthon mégis ráérnék találkozni. Azt vettem észre ebben a rohanó világban alig van idejük egymásra az embereknek. 20/L
2012. aug. 23. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Lehet pont akkor nem érnek rá, amikor te. Elképzelhető, hogy más időpontban többször is lenne idejük találkozni. Persze ezt így nehéz megmondani, hogy nem látom a határidőnaplótokat. A beteg barátnődnek felajánlhatod, hogy elkíséred a kórházba, és útközben is lehet beszélgetni, meg általában sokat kell várni, biztos jól esne neki, ha addig elterelnéd a gondolatait vagy segítenél neki, ha kell.
2012. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Ismerős helyzet. Az én ismerőseim se érnek rá szinte sose, mert munka van, mert otthon segít, mert pihen, mert mosogat, mert a barátjával van, mert elrabolták az űrlények, mert, mert, mert... Én is dolgozok, ha van munka, segítek itthon, sőt barátom is van, mégis tudok időt szakítani rájuk. Akárhányszor hívnak, mindig megyek. Egyszer fordult elő, hogy nem mentem, pedig ráértem volna...Na, akkor aztán én voltam a rossz. :) Akkor is én vagyok a gonosz, ha nem hívom őket, hisz úgyse érnek rá. Bonyolultak. :)

Engem igazából már nem izgat különösebben, találkozunk, ha éppen úgy tartja kedvük. Én meg közben eljárok egyedül fesztiválra, színházba, koncertre, Balatonra, sétálni és a többi helyre.

20/l

2012. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Erre az a válasz hogy nem akarnak veled találkozni.

Sajnos én is ilyen vagyok keresem a kifogásokat, ezért meg ezért nem érek rá. De igazából nincs kedvem velük találkozni.

2012. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Neharagudj, de szerintem sem akarnak veled találkozni. Ugyanez a helyzet nálam is, én ezt szűrtem le. Akármikor hívom a barátnőimet, nekik pont akkor nem jó, pont akkor mennek el ide-oda, pont akkor fog közbe jönni valami, egyszóval nekem elegem lett. Többször mondtam már kíváncsiságképp nekik hogy pl. pénteken arra járok ahol laknak, nem találkozunk-e, mondták, oké, fussunk össze, majd hívnak előtte, azóta is keresnek. Többnyire nyáron buknak ki ezek a "barátságok", hogy mennyire tojnak igazából az ember fejére.....
2012. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Elképzelhető, hogy tényleg nem akarnak veled találkozni. Bár ma már komolyan elég sok dolga van az embernek. De ezt könnyű leszűrni: Egyszerűen mond meg neki, hogy oké majd elkíséred a kórházba azt a barátnődet, akinek a lábával van valami. Ha megint kifogásolja, esetleg habozva bólint rá csak annyit válaszolj, hogy majd máskor. Azért ezt, mert ha elmondod neki az igazat(sosem találkoztok, stb.) nehogy hirtelen kezdjen "barátkozós" lenni, pár hétig. Nem bántásból írom, de sajnálatból tenné. Amúgy én is nagyon elfoglalt vagyok, illetve az ismerőseim is. Főleg, hogy nemsokára szeptember és jönnek a szürke hétköznapok.
2012. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha csak egyszer történt ez meg, akkor az lehet merő véletlen (igen, lehet olyan otthoni meló, ami nem tűr halasztást... jó, gondolom, a te esetedben nem költözködő barátról van szó vagy olyanról, akinek gyorstakarítást kellett végeznie, mert buli volt este náluk)... ha viszont ez rendszeres, és nincs rá rendes indok, akkor el kell keserítselek: egyszerűen nem vagy elég fontos számukra. Mert a nekik fontos dolgokra minden ember szakít időt, még ha ritkán is.
2012. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Mindenkinek arra van ideje,amire akarja,hogy legyen.Olyan nincs,hogy nincs.Engem pont mostanság koptatott le egy "barátnom" pont ezzel a szöveggel,hogy rohanó világ blabla,nem érek rá blabla,minden egyes nap dolgozok blabla.Erre összefutottam vele és a haverjaival,ott röhögött,hogy ő egy héten csak két napot dolgozik.A kérdéseimre meg nem válaszolt,meg a célozgatásaimra sem.Magyarul cserben hagyott,pedig ott verte a nyálát régen,hogy mellettem lesz.HAHAHA.Ennyit az emberekről és az ígéreteikről.Szóval a történet lényege,hogy akinek fontos vagy és tényleg veled akar lenni,az ráér,akkor is,ha tényleg sokat dolgozik és sok dolga van.Valószínű,ezeknek az ismerősöknek nem vagy fontos szereplő az életükben,ezért könnyen elfelejtenek.Keress jobb barátokat.Erről nem a rohanó világ tehet.
2012. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!