Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem tudja elfogadni,...

Anyám nem tudja elfogadni, hogy felnőttem. Mit csináljak, hogy egyáltalán beszélni tudjak vele ilyesmiről?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, anyukám kicsi korom óta egyedül nevel. Igazi anyatigris, a széltől is félt. Szerintem érthető, hogy már elkezdtem pedzegetni az önállósodás témát, például azt, hogy jövőre szeretnék egyetemre menni, ami történetesen 200 km-re van, így nyilván kollégiumban laknék. Meg egyébként is, önállósodni akarok. Anyám persze már ettől kiakadt, nehogy az ő pici lánya itt hagyja... De beszélni se lehet vele semmi ilyenről, struccpolitikát folytat. Ezt ki is mondta, hogy ő nem akar erről beszélni, így nem vesz tudomást a problémáról. Nem az engedélyét várom, felnőtt vagyok, nem fogok a kedvéért a közeli nevenincs főiskola büfé-ruhatár szakára járni, csak hogy minden nap hazajöhessek a szoknyája mellé. Próbáltam már ezerféleképpen felhozni a dolgot, de mindig ezt a tüntető elutasítást kapom. Gondoltam arra is, hogy akár szeptemberből kollégiumba mennék (most okj-ra járok, napi 2 óra utazás...), onnan hétvégente haza kell jönni, de hátha ezalatt az egy év alatt csak megszokná, hogy nem vagyok állandóan itt. Beszélni se lehet vele erről, ha két másodperc után nem fordul el azzal, hogy "nem akarok erről beszélni!!", akkor megsértődik és jön az érzelmi zsarolással: neki csak én vagyok, ő belebetegszik, ha elmegyek, maradjak inkább itt vele... Sajnálom, én nem akarok egy semmirekellő balfék lenni, aki még 40 évesen is anyucinál lakik. Hogyan hassak rá? Nem akarom megbántani, de egyszerűen az idegeimre megy...
2012. aug. 25. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hiába nem akar róla beszélni, akkor is muszáj lesz egyszer. Próbáld megértetni vele, hogy attól, hogy elköltözöl még nem hagyod magára, látogatni fogod, telefonálsz. De egyszer úgyis el kell kezdened az önálló életet.

Ha máshogy nem megy, akkor majd felfogja, mikor csomagolsz és akkor már muszáj lesz megszoknia a helyzetet.

2012. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia! teljesen megèrtelek, èn is hasonlo cipoben jartam, de valahol megertem anyukadat is. engem es a tesomat is egyedul nevelt anyukam, a tesom 18 evesen elkoltozott, csak en maradtam otthon anyaval. en is jelentkeztem egyetemre, nem 200 km-ra, csak 90, de oda-vissza naponta, ez is sok. az elso 3 èvet alberletben toltottem. nem orult anyukam neki, szerette volna ha inkabb a kozeli foiskolat valsztom, de ott nem volt olyan szak, ami tetszett. sosem mondta ki nyiltan, hogy ne menjek el, csak utalt ra, hogy nem tud mit kezdeni egyedul, nagyon rossz neki, stb... èn csutortok este / pentek este mindig hazamentem, a hètvègèt otthon toltottem es vasarnap este / hètfo reggel indultam vissza. a 3. èv vège felè anyukam egy nap rosszul lett, akkor meg semmi komoly nem tortent, de feltettem egyedul hagyni, igy az utolso 2 èvben minden nap ingaztam 180 km-t... majd egy infarktus utan rohamosan romlani kezdett az allapota, èn pedig kicsit merges voltam ra, mert a betegsege miatt nem tudtam otthagyni egyedul, megfelelo munkat nem talaltam, csak olyat ami nem a vegzettsegemnek megfelelo, keves fizetessel. szerettem volna kulfoldre menni szerencset probalni, de sajnaltam otthagyni egyedul. sokszor voltam mèrges ra,a munkamat sem szerettem, szerettem volna tobb penzt keresni...aztan tavaly megtortent a baj, a masodik infarktust mar nem elte tul... azota en kulfoldon vagyok, jo munkam van, szeretem, jol keresek, mondhatni boldog vagyok, viszont rettenetesen hianyzik... es ha valasztanom kellene, hogy ez az elet igy, vagy a règi, a rosszabb munkaval de anyukam szoknyaja mellett, akkor az utobbit valasztanam... de sajnos nem lehet. ezzel az egesszel csak azt szerettem volna mondani,hogy iszonyu szerencses vagy, hogy ilyen anyukad van, aki mèg èl!!! az egyetemrol ne mondj le, de probaljatok meg valami kompromisszumot kotni: biztos nincs kozelebb egyetem azzal a szakkal amit te szeretnèl? ha csak ti vagytok egymasnak, akkor anyukad nem koltozne abba a varosba, ahol te tanulni fogsz? attol meg te lehetnel koliba, de nem kell elszakadni egymastol hetekre... ha te mindenkepp hajthatatlan vagy, es elmèsz, legkesobb akkor tudatosul anyukadban, amikor osszepakolsz... viszont nagyon csalodott lesz, ès sok ido kell majd neki mire beletorodik. esetleg ha anyukad talalna egy tarsat maganak? (az enyem sosem akart tarsat...)
2012. aug. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most még egyetem, később férj és gyerekek. Édesanyádnak hozzá kéne szokni, hogy nem leszel ott vele minden nap. Na meg ha olyan messze van csak egyetem, akkor valószínűleg munkalehetőség sincs annyi nálatok. Anyud nagyon önző, hogy csak magára gondol. Utolsó válaszolónak meg: és mi van akkor, ha az anyja egy egészséges 40 éves nő? Éljen le még 30-40 évet az életéből, hogy nincs saját élete?
2012. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha sikerül a felvételid a 200 km-re lévő egyetemre, akkor az idő, no meg a távolság mindent megold:)
2012. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

14:33: Én is ebben reménykedem, akkor már muszáj lesz beletörődnie.


14:29: Igen, ez önzőség. Ő tipikusan az az anya, akinek azzal teljesült is az életcélja, hogy gyereke lett és onnantól kezdve ő lett neki a világ közepe. Munkalehetőség nem nagyon van, én szeretnék karriert, nem fogom feladni a vágyaimat anyám miatt, mert akkor tényleg nem lesz belőlem semmi. Maximum egy megkeseredett, magányos nő, aki minimálbérért gürcöl a gyártósor mellett.


13:06: Sajnálom, ami édesanyáddal történt. Nem nagyon van egyébként közelebb ilyen szak, illetve hát van máshol is, ami talán közelebb van, de korántsem olyan színvonalas. Nem úgy választok egyetemet, hogy minél messzebbre menjek, hanem hogy hol van olyan képzés, ami érdekel és jó is. Ha pedig egyszer elmegyek egyetemre, akkor járjak olyan helyre, ahol értékes diplomát kapok. Sőt, ha már egyszer nem vagyok itt, akkor irreleváns, hogy épp 100, 200 vagy 300 km-re vagyok. Ahogy a legelső válaszoló is írta, van telefon, időnként haza is járhatok, a kapcsolattartás nem lenne gond. Szerencsére tényleg egészséges, negyvenes éveiben járó nő az anyukám, azzal hogy utánam költözne, semmi nem oldódna meg, mert ugyanúgy megfojtana ezzel a túlféltéssel. Önállósodni akarok, szeretem anyámat, de nem akarom, hogy állandóan ott legyen a sarkamban. Hazajárni mondjuk pont nem akarnék minden héten, egyrészt nem szeretem ezt a kétlaki létet, hogy hét közben kollégium-hétvégén rohanás haza, másrészt szeretném, ha lenne saját életem és nem anya szoknyája mellett kellene töltenem az összes hétvégémet.

2012. aug. 27. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!