Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit kellene tennem?...

Most mit kellene tennem? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

eléggé ki vagyok borulva. egy ideje rájöttem hogy a lányokhoz vonzódom ( tudom tudom ez még változhat... stb, én jól érzem így magam remélem nem fog), de nem ez a fő problémám hanem az, hogy azt hiszem h egy kicsit identitás zavarom is van. valahol megragadtam a lány és a fiú között. anyukám régebben mondta h eredetileg fiúnak készültem, és sokáig azt is hitték hogy az vagyok amikor állapotos volt velem. kisebb koromban is elég fiús voltam, állandóan fiúkkal lógtam és játékkocsikkal játszottam, meg óvodában huszárnak öltöztem be farsangkor, alsóban meg pókembernek. aztán 3 éve körülbelül, "leszoktam" erről és sokkal lányosabb voltam, aztán most megint előjött, levágtam a hajamat rövidre..ez azóta mióta rájöttem a beállítottságomra. és ezzel eddig nincs is annyira gond, bár néha elég furán érzem magam miatta. a főbb probléma az h a szüleim nem értik meg h én nem akarok szoknyát felvenni meg ilyen nagyonnagyon lányos cuccokat, de valamilyen szinten sejtik a dolgot, mert miután levágtam a hajam azt mondta h nézzem meg A Fiúk nem Sírnak-ot. és azzal viccelődnek h pistikének hívnak stb. és néha már a sírás kerülget előttük is, persze ha nem vagyok előttük rengeteget sírok emiatt.kb 3 hónapja mondtam nekik h pszichológushoz szeretnék fordulni, de kinevettek és viccet csináltak a dologból. egyébként meg elég konzervatívak, szóval hogyha nem akarok tető nélkül jobb lesz hogyha nem is próbálom megbeszélni velük az egész dolgot, de valahogy mégis el kellene érnem hogy ne csesztessenek és törődjenek egy kicsit bele a dologba. legalább egy kis időre.


bocsi a hosszú leírásért. csak értelmes válaszokat várok.

15L



2012. aug. 25. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen az lenne a furcsa, ha rendben lenne tested-lelked, és jól kijönnél a családoddal.

Nyugi, múló állapot a kamaszkor. Még pár év, és "normális" leszel.

2012. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy ezt írom, de csak egy "problémád" van, az hogy kamaszodsz. Ilyenkor ez mind-mind előfordul. Kereded a helyed a világban, önmagad, beállítod a saját határaid és korlátaid. Pár év és lecseng. Az viszont nem jó, hogy a szülőkkel nem tudsz beszélni, nincs eseetleg a suliban iskolapszichológus?
2012. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 avellana ***** válasza:

Ha úgy érzed, egy szakember tudna veled mit kezdeni ez ügyben, akkor menj. Ha nem tudod megbeszélni a szüleiddel, hogy neked erre szükséged van, akkor is van lehetőség. Az iskoládban nincs pszichológus?

Esetleg mehetsz magánrendelésre. Fogalmam sincs, kell-e szülői beleegyezés, de szerintem nem kell. Ennek nézz utána.

2012. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Próbáld meg megbeszélni a szüleiddel, mond el nekik, hogy te nem akarod, hogy szoknyát adjanak rád és, hogy te nem olyan vagy mint a többiek. Ez mért baj? És te teljesen komolyan gondolod és szerinted jobbat tenne ha ezt meg tudnád beszélni egy pszihológussal. Ha még mindig nem mondanak semmit csak kinevetnek, akkor keress magad egy pszihológust vagy beszélj a barátaiddal erről. (:
2012. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, jó is lenne az iskola pszichológus de szerencsémre katolikus suliba járok szóval ezt nem kell magyaráznom. Utálom azt ahogy az egyház beállítja a dolgokat..

Tudom kamaszodom, csak telne már el az a pár év. Vagy legalább lenne valami ami segítene, hogy ne kelljen ölbe tett kézzel várnom, h na mikor lesz már vége... A barátaimmal, meg mostanában nem tudok beszélni. Két részre szakadtak, én meg Svájc vagyok. Ráadásul ők is állandón a problémáikról beszélnek így tudom h milyen unalmas egy idő után szal inkább tartogatom. Meg igazából nem nagyon értik meg. De ez így van nyilván. Mindenkinek az a legdurvább ami vele történik. De azért jó lenne egy idegennel megbeszélni a dolgot aki egy picit hasonló helyzetet él(t) át.

2012. aug. 25. 23:34
 6/12 anonim válasza:

Szia!


Nem a legtökéletesebb megoldás, de online tanácsadásra gondoltál már? Ha segíteni nem is biztos, hogy tudnak, csak előbbre lennél vele, esetleg meg tudnák mondani, hová fordulhatsz személyesen.


Lehet, hogy ez amúgy egyértelmű, csak én vagyok már nagyon fáradt, de az identitásod miatt keresnél pszichológust, vagy azért, mert a családod viccet csinált ebből az egészből?


"A nemi identitás az a nemi szerep amellyel egy személy azonosul; tehát hogy valaki férfiként, nőként vagy esetleg valahogy máshogy határozza meg önmagát." Rengetegen vannak, akik nem egyértelműen nőként vagy férfiként tekintenek magukra. (Hogy ez mennyire "normális", azt nem vagyok kompetens eldönteni.) Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, ha akarsz beszélni valakivel, aki ugyan nem szakember, de hozzád hasonlóan megkérdőjelezte már a saját identitását, és "valahogy máshogy" határozza meg (genderqueer, genderfluid, stb.), biztos találsz olyat, aki szóba áll veled. Neten általában elég közvetlenek. Igazából nem akarlak erre biztatni, hátha csak még jobban összezavar. A nagy részük mindenképp arról próbálna meggyőzni, hogy ez így teljesen rendben van, de ez nem biztos, hogy jó dolog, mert lehet, hogy nálad más van a háttérben, vagy ez nem egy tartós állapot.


Ha triviális dolgokat írtam le, csak hagyd figyelmen kívül az utolsó bekezdést.

2012. aug. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Na te vagy a szakasztott másom. Hallod, én kiskoromba totál ugyan ilyen voltam, mint te, Csak én nem oókembernek öltöztem, hanem batmannek. :D Meg mindig nagyon szerettem a fegyvereket, szóval volt otthon egy rakás játék kard, meg játék puska. Aztán kiskoromban nagoyn hosszú volt a hajam, de levágattattam, felvettem ilyen terepszínű zubbonyt, meg nadrágot, még katona sapkám is volt. Játék puskát a kézbe és úgy mentem ki az amúgy rendőr apummal nagypapámhoz. :D Aztán mindig fiú akartam lenni, mert akkor azt mondtam, hogy a lányok totál bénák, unalmasak és a fiúknak sokkal mozgalmasabb az életük az udvaron. (igaz is :D)


Hát. A helyzet az, hogy nem sokban változtam... Fegyver imádatom töretlen, csak msotmár nem játékkardjaim vannak. A hajamat a világuralomért SEM vágnám újra rövidre, jó így seggig érve. Szoknyát meg ilyen csilli-villi szarokat soha nem fogok felvenni, előbb fojtsanak meg egy kanál vízbe. Akarok egy óriási choppert, mert az király (jó indok :D), megnő tőle a péniszem ami nincs. Míg a sok kis csaj ilyen divatos cuccokba jár, addig a én öltözködésem leginkább a Terminátoréra hasonlít, bőrdzseki, szal ilyen rocker-nőstény. Zenei ízlésem is hasonló, bár minden mást meghallgatok, ami tetszik, de fő vonal az metál.


Aztán 8 éves koromba sejtettem, hogy nem stimmelek, mert a lányokra is másképp tekintettem. Volt több "szerelmem" is, már ha az adott személy látványától felgyorsuló szívdobogás és légzés azt jelenti. Aztán 4 évig volt fiú párom, de belefáradtam. Rájöttem, hogy valami másra vágyom. Bár továbbra is bejönnek a Khal Drogo féle szakállas félistenek, mégis szembesülnöm kell azzal a ténnyel, hogy jelenleg is szemezek egy-két szemre varó hölgyeménnyel. ( ó de kár, hogy foglaltak.. :( ) Szóval, túl vagyok a lelki depin amit okozott ez az egész. Bár szüleimnek nem mondtam el, (3-4 ember tudja), már egész másképp látok. Régen nagyon féltem ettől a dologtól, meg nem tudtam hova tenni. De most 20 éves koromra úgy vagyok vele, hogy lesz ami lesz én boldog leszek vagy így vagy úgy. És ha ezt egy lány mellett lelem meg, akkor miért ne?


Szóval, ne görcsölj. Élj úgy, ahogy neked tetszik, ahogy neked jó. Idővel eldől mi az amiben örömödet leled. És ha valami tetszik, akkor éld meg. Nem kell a szüleid elvárása szerint élned, hiszem a te életedbe a TE saját életedbe nincs joga beleszólni senkinek. Se szülőknek, se a papbácsinak. SENKINEK. Sanyargathatod magad, de felesleges. Azt javaslom, hogy most ne foglalkozz a dologgal, majd az élet hozza magával. De azt javaslom ragadd meg azt ami boldoggá tesz, ne pazarold el. Egyszer élsz, legyen jó életed.


Sok sikert!

2012. aug. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó:D nagyon köszönöm a választ ez most megnyugtatott, mégha csak ideiglenesen akkor is. Amúgy mondtam anyának, h beszélni szeretnék egy pszichológussal(még mindig), és azt mondta h először vele beszéljem meg a dolgot hogy eldöntse h kell e nekem pszichológus. Jó lenne, de ezt a dolgot még nem akarom elmondani. Meg ez nem ilyen 2 perces dolog és ő azt hiszi h biztos vmi fiú ügy.
2012. aug. 26. 10:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg anyukádnak, hogy olyasmiről lenne szó, amit egyenlőre nem VELE szeretnél megosztani, hisz még magadban sem tisztázódtak le a dolgok. Egy próbát megérne a pszichológus, ha pedig utána úgy érzed tényleg jó és segít majd "feldolgozni" idővel, gondolom anyukád is megfogja érteni, ha ezentúl rendszeresen mész majd, míg szükségesnek gondolod.
2012. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi:) amúgy azt hiszem h beszélek, de nem vele hanem nővéremmel. elcsíptem egy beszélgetés foszlányt, anya megkérte h beszéljen velem. szóval majd meglátjuk. ha érdekel valakit leírhatom h mi volt. mert amúgy tesómmal már egy ideje akartam is beszélni, de így nem nekem kell megkérnem:D
2012. aug. 26. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!